Najnovšie

Slávnosťami v Hlinnom si pripomenú sv. Cyrila a Metoda i výročie obce

Cieľom týchto slávností je, že sa v prvom rade stretnú rodiny s deťmi, blízki, známi a zároveň je to aj prezentácia obce nielen pre občanov, ale aj pre návštevníkov.

Investori majú na Slovensku záujem začať projekty aj v brownfieldoch

Firmy sa do budúcna pozerajú aj na staršie priestory v štandarde A. Investor síce prechádza z brownfieldu do vyššieho štandardu, ale ak sú blízko závodu, klesá logistické riziko.

V Dunajskej Strede pribudne nová stredná odborná škola

Zatiaľ sa otvárajú odbory pekár, mäsiar, výroba potravín, podnikanie v remeslách a službách, cukrár – kuchár.

Viac než dva milióny moslimov začali výročnú púť hadždž do Mekky

Počas úvodného dňa hadždžu pútnici v saudskoarabskej Mekke v tamojšej Veľkej mešite krúžia okolo kvádrovitej stavby Kába, ktorá je jedným z najposvätnejším miest islamu.

Michalovské čakanie na tri body trvá kvôli chybám v útoku

Domáci futbalisti chceli na štvrtý pokus získať prvé tohtosezónne víťazstvo a odlepiť sa z dna tabuľky. V prvej štvrťhodine sa ujali vedenia 1:0, ale po polhodine hry bolo vyrovnané.

Akademickí futsalisti odštartovali šampionát prehrou s Ruskom 1:7

Súpermi zverencov trénera Pavla Michaloviča v základnej A-skupine budú ešte Francúzsko (pondelok 20. augusta, 6.00 SELČ) a Argentína (utorok 21. augusta, 6.00 SELČ).

V Žitnoostrovskom múzeu reštaurovali zbierkové predmety

Medzi obnovenými predmetmi je aj katastrálna mapa Dunajskej Stredy z 19. storočia s dobre viditeľným pôdorysom mestečka. Zreštaurované boli aj mediritiny Žitného ostrova zo 16. a 17. storočia.

Transparentný účet ponúkajú zatiaľ iba dve banky

Transparentný účet je štandardný bankový účet, ktorý je zverejnený na špeciálnej stránke pre nahliadnutie verejnosti.

Tatran Prešov triumfoval vo finále Turnaja šampiónov nad Vojvodinou

Zverenci Slavka Golužu nadviazali na prvenstvá Tatrana z rokov 2013 a 2014, dvakrát navyše "zeleno-bieli" obsadili na turnaji 2. miesto (2015 a 2016).

Domáce tituly v triatlone pre Verbovského a Kuriačkovú

Domáci šampionát vynechali najväčší favoriti v oboch kategóriách. Richard Varga si doliečuje zranenie z ME v Glasgowe.

Pamätník obetiam 1. svetovej vojny v Rišovciach posvätil Andrej Hlinka

Pamätník zobrazuje anjela, ktorý drží padlého vojaka. Nad nimi sa týči kríž s prevesenou tŕňovou korunou, ktorý symbolizuje utrpenie. Na pomníku sú uvedené mená občanov Rišňoviec, ktorí padli.

Veľvyslanec Kmec: Slováci v USA si udržiavajú tradície

Kmec pripomenul, že v USA sú tri skupiny, respektíve generácie slovenských prisťahovalcov. Prvou sú tí, ktorí išli za veľkú mláku koncom 19. a začiatkom 20. storočia.

Chorvát Strinič z AC Miláno má srdcovú poruchu, dá si pauzu

Tridsaťjedenročného Striniča teraz čakajú ďalšie vyšetrenia, až do ich výsledkov nemôže športovať. Do milánskeho AC prišiel ako voľný hráč v lete po ročnom pôsobení v Sampdorii Janov.

V českej obci Horní Maršov horí chátrajúci barokový zámok

Strecha stavby zhorela. Hasiči vyhlásili tretí stupeň požiarneho poplachu zo štyroch možných, informácie o prípadných zraneniach nemali k dispozícii.

Počas leta sa častejšie vyskytujú prípady opitých detí a mladistvých

Podľa údajov NÚDCH ide o približne desať detí za jeden mesiac. Pomer chlapcov a dievčat je pritom vyrovnaný. Podľa odborníkov sú z hľadiska intoxikácie alkoholom rizikové aj prvé septembrové týždne.

Dva góly, nastrelené brvno a žrď, to je vizitka Messiho v prvom zápase

Argentínčan otvoril skóre v 64. minúte z priameho kopu prízemnou strelou, ktorou okabátil hráčov súpera stojacich v múre. Bol to jubilejný 6000. gól Barcelony v La Lige.,aktualizované 

Po útoku nožom na lekára v Offenburgu vyšli do ulíc stovky ľudí

Páchateľom útoku nožom, ku ktorému došlo v jednej ordinácii v Offenburgu, mal byť 26-ročný Somálčan. Ten prišiel do ordinácie bez objednania a okamžite zaútočil, uviedli nemecké médiá.

Kroměřížska Expozícia Karla Kryla je spomienkou na komunistickú dobu

Divadelno-hudobná expozícia v suteréne starého pivovaru s podtitulom Priestor plný emócií pripomína život a tvorbu tohto buričského básnika a hudobníka.

Ovečkin sa stal prvýkrát otcom, má syna Sergeja Alexandroviča

Ovečkin nosí na drese číslo 8 a jeho syn má dátum narodenia 18.8. 2018. Zámorské médiá pripomenuli, že Sergej Alexandrovič Ovečkin bude môcť byť v NHL draftovaný v roku 2036.

Festival Cigánsky bašavel chce priblížiť rómsku kultúru

Vrcholom podujatia bude opäť tradičný galaprogram detí z Divých makov a ich hostí – tanečnú skupinu Credance a ohňovú šou povedie huslistka a primáška Barbora Botošová.