< sekcia

Hokejová osemnástka skončila na Memoriáli I.Hlinku posledná

ákrok brankára Slovenska Maroša Mikoláša. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Zverenci trénera Antona Bartánusa prehrali na turnaji všetky štyri stretnutia.

Piešťany 17. augusta (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov skončila na prestížnom Memoriáli Ivana Hlinku na poslednom 8. mieste, keď v súboji o umiestnenie podľahla v Piešťanoch tímu USA 3:5. Zverenci trénera Antona Bartánusa prehrali na turnaji všetky štyri stretnutia.

Memoriál Ivana Hlinku 2012

o 7. miesto:

Slovensko - USA 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Góly: 15. Török (Lantoši), 45. Rehák (Török, Beták), 53. Bačík (Pavlíček, Paulovič) - 8. Guertler, 13. Lettieri, 22. Erne , 42. Erne, 57. Bailey

Rozhodovali: Novák, Kubuš - Zvrškovec, Stano. Vylúčení: 13:12 na 2 min, navyše DeAngelo DKZ, Moore (obaja USA) 5+DKZ, presilovky: 2:3, oslabenia 0:0, 483 divákov

Zostava SR 18: Mikoláš – Kasanický, Holenda, Sloboda, Boboš, Pavlíček, Bačík, Svetlík, Tomko – Török, Rehák, Šoltés – Pleša, Paulovič, Beták – Žilka, Horváth, Lantoši – Ambroz, Šille

Anton Bartánus, tréner SR 18 (zdroj: SZĽH): "Na prvú tretinu sme nastúpili nekoncentrovaní, bez pohybu a zaslúžene sme ju prehrali. Druhá a najmä tretia tretina bola z našej strany dobrá, ale opäť sa ukázalo, že na medzinárodnej scéne je potrebné hrať naplno celých šesťdesiat minút, nie 57, ako proti Kanade, či dnes polovicu zápasu... Dnešný zápas ovplyvnila početnosť vylúčení na oboch stranách a fakt, že sme inkasovali až tri góly v oslabení. Ku cti chlapcom slúži, že sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu, bojovali a zvýšenou aktivitou v záverečnej tretine znížili na rozdiel jediného gólu. V záverečnej minúte sme mali možnosť hrať ešte power play, no skórovať sa nám nepodarilo. Ak by som mal zhodnotiť celý turnaj a sústredenie, ktoré mu predchádzalo, na chlapcoch bol badateľný progres. Aj napriek tomu, že sme nevyhrali ani jeden zápas, posledné dve stretnutia proti Kanade (2:3) a dnes proti USA, už boli z našej strany kvalitnejšie. Jednoznačne však hráči videli, že zaostávajú za súpermi v takmer všetkých herných činnostiach, na čom musia teraz popracovať vo svojich kluboch."