< sekcia

Brutálna smrť Kanaďana Zoricica na pretekoch v ski crosse

Sprava Kanaďan Christopher Delbosco, Francúz Jonas Devouassouk a Kanaďan Nick Zoricic počas finále Svetového pohára v ski crosse vo švajčiarskom Grindelwalde 10. marca 2012. Foto: TASR/AP

Dvadsaťdeväťročný športovec spadol pri poslednom skoku a bez známok života zostal ležať v oblasti cieľa.

Grindelwald 10. marca (TASR) - Finále Svetového pohára v ski crosse vo švajčiarskom Grindelwalde zatienila smrť kanadského pretekára Nicka Zoricica. Dvadsaťdeväťročný športovec spadol pri poslednom skoku a bez známok života zostal ležať v oblasti cieľa.

"Zdravotníci boli okamžite pri ňom a skoro hodinu sa ho neúspešne pokúšali oživiť. Následne ho previezli helikoptérou do nemocnice," napísal internetový portál blick.ch. Zoricic podľahol ťažkým zraneniam a podľa televíznej stanice ARD bol príčinou smrti zlomený väz.

"Bola to chyba jazdca, potvrdili mi to športovci. Pri cieľovom skoku príliš riskoval. Kanadský tím prechádzal okolo mňa so slzami v očiach," cituje slová rakúskeho reportéra internetový portál sport10.at.

Sobotňajšie súťaže po tragédii okamžite prerušili.

skoku a bez známok života zostal ležať v oblasti cieľa. Na snímke zdravotníci sa snažia oživiť kanadského pretekára Nicka Zoricica.

Rodák zo Sarajeva sa do Kanady prisťahoval s rodinou ako päťročný. Športovú kariéru začal ako alpský lyžiar a štartoval na štyroch pretekoch SP. V roku 2009 presedlal na ski cross. V minulej sezóne skončil v celkovom hodnotení SP na šiestej priečke.

Pre kanadské akrobatické lyžovanie je to už druhá tragédia v priebehu niekoľkých týždňov. Devätnásteho januára podľahla ťažkým zraneniam hlavy, ktoré utrpela pri tréningu na U-rampe v Park City, Sarah Burkeová.