Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia

MTK Budapešť remizoval s FK Senica v prvom zápase 1. predkola EL

Strelec vyrovnávajúceho gólu Senice Ronaldo Blackburn Foto: TASR

Seničania v závere udržali cennú remízu a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou. V nadstavenom čase ešte dokonca mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Budapešť 5. júla (TASR) - Futbalisti slovenského tímu FK Senica remizovali v úvodnom zápase prvého predkola Európskej ligy UEFA na pôde maďarského MTK Budapešť 1:1.

Domáci sa po polhodine ujali vedenia zásluhou Lazoka, o vyrovnanie sa postaral v 58. minúte hlavou Blackburn. Odveta je na programe 12. júla od 19.30 v Senici.

Maďarský súper v prvom polčase Seničanov prevýšil v rýchlosti, kombinácii a dlhými prihrávkami dopredu veľakrát nebezpečne ohrozil brankára Kamescha. Už v tretej minúte musel gólman Senice zasahovať po strele Lázoka. Odpoveďou bola v 6. minúte strela nad bránu Hegedüsa z kopačky Blackburna. V 11. minúte Hošek rozvlnil iba bočnú sieť maďarského brankára. Vedúci gól MTK sa zrodil v 30. minúte, keď Zsidai dlhou prihrávkou našiel Lázoka, ten po pravej strane prešprintoval senického Kalabišku a zblízka prestrelil Kamescha.

Po zmene strán Senica začala aktívnejšie a vypracovala si viacero gólových šancí. V 52. minúte Ďurišovu strelu chytil vo výskoku Hegedüs. Od 56. minúty hral MTK bez vylúčeného Kálnokiho-Kissa, ktorý videl za ruku pri centri Hošeka druhú žltú kartu. Aktivitu Senice zúročil v 58. minúte Blackburn, ktorý po prihrávke Kalabišku prekonal maďarského brankára hlavou - 1:1. V 65. minúte videl Pavlík žltú kartu za faul na Lázoka v šestnástke a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten však kapitán MTK Kanta kopol nad Kameschovu bránu. MTK sa na dlhé minúty v aktivite odmlčal, až v 78. minúte Lázok bombou z diaľky natiahol senického brankára Kamescha. Seničania už v závere udržali cennú remízu a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou. V nadstavenom čase ešte dokonca mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Kóňa však stroskotal na Hegedüsovi.

Viktor Blažek, prezident Senice: "Chlapci dnes podali kolektívny výkon. Pred zápasom sme boli v ťažkej situácii, chýbali nám hráči, ktorých sme nemohli napísať na súpisku a taktiež zranený Černý. Pre nás je výsledok 1:1 veľmi dobrou východiskovou pozíciou pred odvetou. Myslím si, že rozhodcom nariadený pokutový kop bol až príliš prísnym verdiktom. Po vylúčení maďarského hráča ma mrzí, že sme súpera nezatlačili viac a nedali aj druhý gól,".

1. zápas 1. predkola EL:

MTK Budapešť - FK Senica 1:1 (1:0)

Góly: 30. Lázok - 58. Blackburn. Rozhodca: Ferreira (Port.).ŽK: Kálnoki-Kiss - Križko, Pavlík. ČK: 56. Kálnoki-Kiss (po druhej ŽK)

Zostavy:

MTK: Hegedüs - Wolfe, Kálnoki-Kiss, Bukmir, Kelemen - Csiki (60. MIkházi), Zsidai, Hidvégi, Kanta - Lázok (83. Tischler), Rácz (81. Váss).

Senica: Kamesch - Križko, Brabec, Pavlík, Wijlaars - Kóňa - Diviš (75. Luis), Blackburn, M. Ďurica (90.+2 Ventura) - Hošek (90. Jančo), Kalabiška.

Zápasy prvého predkola Európskej ligy UEFA:

Cefn Druids AFC (Wales) - MyPa-47 (Fín.) 0:0

KS Flamurtari (Alb.) - Honvéd Budapešť (Maď.) 0:1 (0:0)
Gól: 46. Vernes

KS Teuta (Alb.) v FC Metalurgi Rustavi (Gruz.) 0:3 (0:0)
Góly: 77. Tatanašvili, 84. Getsadze, 90. Kvaratschella (11 m)

SP La Fiorita (San Maríno) - SK Liepajas Metalurgs (Lot.) 0:2 (0:1)
Góly: 40. Lelluga, 90. Solonicin

FC Santa Coloma (Andorra) - NK Osijek (Chorv.) 0:1 (0:0)
Gól: 77. Miličevič

FK Sarajevo (BaH) - FC Hibernians (Malta) 5:2 (2:2)
Góly: 2. Suljič, 45. Torlak, 54. Karamatič, 79. Hadžič, 90. Tatomirovič - 20. Farrugia, 33. Soares, ČK: 52. Soares

Twente Enschede (Hol.) - UE Santa Coloma (Andorra) 6:0 (2:0)
Góly: 28., 29. Schilder, 63. Tadič, 71. John, 77., 79. Plet, ČK: 84. Salvat (Coloma)

KKS Lech Poznaň (Poľ.) - FC Zhetysu Taldykorgan (Kaz.) 2:0 (0:0)
Góly: 61. Murawski, 65. Loverencsics

Olimpija Ľubľana (Slov.) - AS Jeunesse Esch (Lux.) 3:0 (0:0)
Góly: 53. Ivelja, 76., 90. Franklin

EB/Streymur (Faerské ost.) - FC Gandzasar Kapan (Arm.) 3:1 (3:0)
Góly: 10., 33. Hanssen, 26. Samuelsen - 72. Dos Santo Correia

FC Dacia Kišiňov (Mold.) - NK Celje (Slovin.) 1:0 (1:0)
Góly: 42. Sow, ČK: 85. Orbu (Kišiňov)

Differdange (Lux.) - NSI Runavík (Faerské ost.) 3:0 (2:0)
Góly: 30. Kettenmeyer, 41. Bettmer, 47. Er Rafik

FK Süduva (Lit.) - FC Daugava (Lotyš.) 0:1 (0:0)
Gól: 87. Kovaljovs

FC Birkirkara (Malta) - FK Metalurg Skopje (Mac.) 2:2 (0:1)
Góly: 53. Jorge, 87. Mifsud Triganza - 2. Nestorovski, 55. Curlinov

KF Tirana (Alb.) - CS Grevenmacher (Lux.) 2:0 (2:0)
Góly: 40. Mucollari, 45. Ferra

FC Torpedo Kutaisi (Gruz.) - FC Aktobe (Kazach.) 1:1 (0:0)
Góly: 62. Sabanadze - 82. Bikmaev

IF Elfsborg (Švéd.) - FC Floriana (Malta) 8:0 (5:0)
Góly: 5., 24., 26. (tretí 11 m) Hult, 10. Jawo, 37. Nilsson, 51. Claesson, 54. Frick, 62. Larsson, ČK: 26. Farrugia (Floriana)

FK Baku (Azer.) - NK Mura (Slovin.) 0:0

JJK Jyväskylä (Fín.) - Stabak Fotball (Nór.) 2:0 (1:0)
Góly: 16. Gruborovics, 66. Wusu

Pjunik Jerevan (Arm.) - FK Zeta Golubovci (ČH) 0:3 (0:0)
Góly: 62. Vujačič, 81. Peličič, 90. Orlandič

Rudar Pljevlja (ČH) - FC Širak (Arm.) 0:1 (0:0)
Gól: 71. Lamine Ly

FK Jagodina (Srb.) - FC Ordabasy Šymkent (Kaz.) 0:1 (0:0)