< sekcia

Rast súkromného sektora USA sa vo februári zrýchlil

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Zložený index nákupných manažérov (PMI) vo februári na sezónne upravenej báze stúpol na 55,9 bodu z 53,8 bodu v januári.

Washington 21. februára (TASR) - Tempo rastu aktivity v súkromnom sektore Spojených štátov sa vo februári zrýchlilo a bolo najvyššie za takmer 2,5 roka.

Zložený index nákupných manažérov (PMI) vo februári na sezónne upravenej báze stúpol na 55,9 bodu z 53,8 bodu v januári, uviedol inštitút IHS Markit vo svojom prvom odhade. Index zostáva vysoko nad 50-bodovou hranicou, ktorá oddeľuje pokles od expanzie, a dostal sa na 27-mesačné maximum.

Index aktivity v sektore služieb sa zvýšil na 6-mesačné maximum 55,9 bodu z 53,3 bodu v predchádzajúcom mesiaci. PMI pre výrobný sektor vzrástol na 55,9 bodu z 55,5 bodu a je najvyššie za 40 mesiacov. Index produkcie výrobného sektora klesol na 56,1 bodu z 56,2 bodu.

Februárové čísla signalizujú prudký nárast produkcie výrobného sektora rovnako ako aktivity v sektore služieb. Zvýšenie nových objednávok podporuje vo februári tvorbu pracovných miest.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.