< sekcia

Tržby Red Bullu vzrástli vlani na rekordných 5,5 mld. eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Spoločnosť uviedla, že tržby sa vlani zvýšili o 3,8 % na rekordnú hodnotu 5,5 miliardy eur. Podobne aj prevádzkový zisk vzrástol na najvyššiu hodnotu v histórii spoločnosti.

Viedeň 20. februára (TASR) - Rakúsky výrobca energetických nápojov Red Bull zaznamenal v roku 2018 zvýšenie tržieb takmer o 4 % na nový rekord. Zároveň uviedol, že aj prevádzkový zisk zaznamenal rekord, jeho výšku však nezverejnil.

Spoločnosť uviedla, že tržby sa vlani zvýšili o 3,8 % na rekordnú hodnotu 5,5 miliardy eur. Okrem toho firma informovala, že podobne "aj prevádzkový zisk vzrástol na najvyššiu hodnotu v histórii spoločnosti". Konkrétne čísla v oblasti prevádzkového zisku alebo čistého zisku však Red Bull nezverejnil.

Pod rekordné tržby sa podpísali viaceré trhy spoločnosti, najmä však India, kde sa tržby zvýšili vlani o 30 %. Výrazne však vzrástli aj v Brazílii a vo východnej Európe, v obidvoch prípadoch o 22 %.

Spoločnosť zároveň informovala, že čo sa týka budúcej expanzie, chce sa zamerať najmä na kľúčové trhy západnej Európy a USA a na rastové trhy na Ďalekom východe.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.