< sekcia

Vláda opäť vymenovala za člena Bankovej rady NBS Vladimíra Dvořáčka

Vladimír Dvořáček Foto: TASR/Michal Svítok

Dvořáček v NBS od júla 2010 vykonáva funkciu výkonného riaditeľa Útvaru dohľadu nad finančným trhom a od apríla 2014 je členom Bankovej rady NBS.

Bratislava 20. februára (TASR) - Staronovým členom Bankovej rady Národnej banky Slovenska (NBS) bude Vladimír Dvořáček. Do funkcie ho vymenovala v stredu vláda.

Dvořáček v NBS od júla 2010 vykonáva funkciu výkonného riaditeľa Útvaru dohľadu nad finančným trhom a od apríla 2014 je členom Bankovej rady NBS. Slovenskú centrálnu banku zastupuje v Rade pre dohľad ECB v rámci jednotného mechanizmu dohľadu, v Európskom orgáne dohľadu pre bankovníctvo a v Európskom výbore pre systémové riziká. V minulosti dlhodobo pôsobil na riadiacich pozíciách na Ministerstve financií SR a Úrade pre finančný trh. "Vladimír Dvořáček bol schválený na druhé funkčné obdobie v Bankovej rade NBS. Počas svojho pôsobenia v Bankovej rade potvrdil, že spĺňa odborné a etické predpoklady na túto funkciu," skonštatoval v stanovisku pre médiá guvernér NBS Jozef Makúch.

Banková rada má mať šesť členov. Sú nimi guvernér, dvaja viceguvernéri a traja ďalší členovia. "Vzhľadom na to, že v súčasnosti má Banková rada NBS vymenovaných piatich členov, pričom od 2. apríla 2019 sa končí funkčné obdobie jednému z členov a je nevyhnutné plynule zabezpečovať plnenie všetkých funkcií a úloh, je potrebné doplniť Bankovú radu o nového člena," uvádza sa v materiáli schválenom vládou.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.