< sekcia

Vonnová získala vďaka triumfu v Aare veľký glóbus

Americká lyžiarka Linsey Vonnová počas 1. kolo obrovského slalomu Svetového pohára vo švédskom Aare 9. marca 2012.Foto: TASR/AP

Vo švédskom stredisku predstihla o 48 stotín Talianku Federicu Brignoneovú a pripísala si na konto už 52. triumf v SP. Tretia skončila so stratou 1,05 s Nemka Viktoria Rebensburgová.

Aare 9. marca (TASR) - Americká lyžiarka Lindsey Vonnová získala štvrtýkrát v kariére veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári. Prestížny honor si zabezpečila už päť súťaží pred koncom seriálu vďaka triumfu v piatkovom obrovskom slalome v Aare. Vo švédskom stredisku predstihla o 48 stotín Talianku Federicu Brignoneovú a pripísala si na konto už 52. triumf v SP. Tretia skončila so stratou 1,05 s Nemka Viktoria Rebensburgová. "Trať bola brutálna, zľadovatelá a mala som čo robiť, aby som prišla do cieľa. Ešte nikdy som v obráku po prvom kole neviedla a pred druhou jazdou mi to celé pripadalo trochu komické, pretože som štartovala ako posledná. Dokázala som sa však maximálne skoncentrovať. Veľmi mi pomohli moje kolegyne z tímu, najmä Julia Mancusová, ďakujem im za podporu. Nečakala som, že už po dnešných pretekoch budem mať veľký glóbus vo vrecku, mám z toho obrovskú radosť," vyznala sa Vonnová do kamier rakúskej televízie ORF.

Slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová nedokončila 1. kolo obrovského slalomu. Pred druhým medzičasom ju traťoví komisári zastavili a jazdu neopakovala. "Na štart hore už radšej nešla, lebo by štartovala s vysokým číslom. Na takej mäkkej trati by riskovala zranenie," informoval TASR tréner Timotej Zuzula. Jeho dcéra doplatila na to, že v okolí jej štartového čísla 40 bol už povrch značne rozbitý a pretekárky padali jedna za druhou. Od čísla 30 sa to prihodilo až piatim, šiestou bola súperka so 41-kou po Zuzulovej. Padli aj dve zjazdárky tesne pred Slovenkou a Nemka Veronika Staberová tak nešťastne, že kým sa dostala z trate, už sa na nej v skrátených štartových intervaloch rútila Zuzulová.

výsledky obrovského slalomu žien v Aare:

1. Lindsey Vonnová (USA) 2:28,00 (1:14,45-1:13,55), 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,48 (1:14,94-1:13,54), 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +1,05 (1:14,52-1:14,53), 4. Anna Fenningerová a Tessa Worleyová (Fr.) +1,38, 6. Tina Mazeová (Slov.) +1,59, 7. Lisa Magdalena Agererová (Tal.) +1,72, 8. Julia Mancusová (USA) +1,87, 9. Anemone Marmottanová (Fr.) +2,17, 10. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +2,25