Najnovšie

Rusko tvrdí, že sýrske Biele prilby majú úzke väzby na teroristov

Približne 3000 príslušníkov týchto dobrovoľníckych jednotiek civilnej ochrany zachraňuje v Sýrii ľudí zo zbombardovaných domov, hasí požiare a poskytuje prvú pomoc vojnou postihnutým civilistom.

VIDEO: KISKA: Je načase, aby vláda riešila požiadavky farmárov

Prezident pripomenul, že zamestnanosť v SR v poľnohospodárstve je niečo vyše 2 %, kým v Európskej únii je priemer 5 %,aktualizované 

Kurz: Vracanie migrantov z Nemecka by sa prejavilo v celej Európe

Za príčinu súčasných kontrol na hraniciach označil šéf rakúskej vlády opätovne azylovú politiku Nemecka v období migračnej krízy v roku 2015.

EÚ rieši príčiny migračných kríz diplomatickými prostriedkami

Uvádza sa to v spoločnom vyhlásení viacerých členov Európskej komisie.

Modiglianiho tvorba dostala nový - multimediálny rozmer

Život a dielo maliara a sochára 20. storočia zdigitalizovali pre novú pocitovú multi-senzorickú výstavu, ktorú otvorili v talianskom Miláne.

Saudi sú odhodlaní zlepšiť si na MS imidž

Uruguaj sa stretne so Saudmi tretíkrát v histórii, v predošlých dvoch stretnutiach - oboch prípravných - nedokázal súpera zdolať.

Halepová sa odhlásila z Eastbourne pre problémy s achilovkou

Na odporučenie lekárov tak svetová jednotka vynechá generálku na Wimbledon. Halepová nehrala od finále v Paríži, začiatkom júna v ňom zdolala Sloane Stephensovú.

Kamery pri zásahoch polície by chcel rezort vnútra používať v r. 2019

Ako prvá by mala byť záznamovým zariadením vybavená poriadková polícia. Tá je podľa ministerstva vnútra službou prvého kontaktu s občanom.

Modernizácia autobusovej stanice v Nitre bude hotová do konca roka

Nitrianska autobusová stanica je v prevádzke od roku 1978. Počas prvej etapy modernizácie boli kompletne zmodernizované dva prístrešky, pod ktorými sa nachádza osem nástupíšť.

Prieskum: Úroveň ochrany právnej istoty na Slovensku vlani stagnovala

Do anonymného prieskumu sa zapojilo viac ako tristo členov Slovenskej advokátskej komory, ktorí hodnotili 14 vybraných opatrení z vlaňajška.

Nehoda autobusu a auta si vyžiadala dvoch zranených ľud

Prvú pomoc zraneným poskytovali cestujúci z autobusu.

Porsche kúpilo 10-% podiel v chorvátskom výrobcovi elektromobilov

Porsche chce na budúci rok uviesť na trh svoj prvý čistý elektromobil Taycan, po ktorom by mali nasledovať aj ďalšie modely.

Generálna prokuratúra reaguje na prípady D. Brtvu a P. Pachingera

Napriek tomu, že Pachinger je právoplatne odsúdený a predsedníčka NS mu 28. marca kvôli zdravotným komplikáciám umožnila mesačný odklad nástupu do väzenia, polícia ho v utorok nezadržala.,aktualizované 

Ambulantná pohotovosť bude v Žilinskom kraji s minimálnymi zmenami

Šéfka Žilinského kraja upozornila, že v zdravotníckych zariadeniach ŽSK budú počas ambulantnej pohotovostnej služby otvorené aj lekárne samosprávneho kraja v blízkosti pohotovosti.

J. Uhler: Na výstavbe D4 a R7 chce stavebník nehorázne šetriť

Cieľom stavebníka je podľa Uhlera ekonomická optimalizácia.

Zvýhodnené úvery už aj pre neziskovky a subjekty sociálnej ekonomiky

Subjekty sociálnej ekonomiky mali doteraz limitované možnosti, ako získať financie na svoje projekty.

Festival Pohoda sa začína už o 15 dní

Na hlavnom pódiu festival vo štvrtok 5. júla otvorí Slovenský komorný orchester pod vedením Ewalda Danela, ktorý zahrá Biblické piesne od Antonína Dvořáka a ďalšie diela.

Prezident Áder deklaroval podporu prijatiu Albánska do EÚ

Obaja prezidenti hovorili o migračnej otázke, ale aj o maďarsko-albánskej spolupráci v oblasti vodného hospodárstva.,aktualizované 

Macedónsky parlament ratifikoval dohodu o zmene názvu krajiny

V prospech zákona ratifikujúceho zmenu názvu tejto bývalej juhoslovanskej republiky hlasovalo 69 poslancov 120-členného parlamentu.,aktualizované 

P-T-S s najlepšími kladivármi sveta: Prídu aj Sotomayor a Železný

Z popredných slovenských atlétov budú mať fanúšikovia možnosť vidieť v akcii aj chodca Mateja Tótha, šprintéra Jána Volka, kladivárku Martinu Hrašnovú či bežkyňu Ivetu Putalovú.