Najnovšie

Taliansky minister hospodárstva verí, že sa dohodne s EÚ o rozpočte

Podľa Triu by dohode s EÚ nemalo nič prekážať a v tomto smere je optimista. Potvrdil, že cieľ v oblasti rozpočtového deficitu na tento rok bude upravený na 2,1 % hrubého domáceho produktu (HDP).

HORÚČAVY VRCHOLIA: Na južnom Slovensku môže byť až 35 stupňov

Najhorúcejšie má byť v západných alebo južných okresoch Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho, Košického a Banskobystrického kraja.,aktualizované 

Žalobca: Policajti v kauze únosu Babiša ml. nespáchali trestný čin

Podľa českého premiéra Andreja Babiša trpí jeho syn schizofréniou. Polícia preveruje, či nebol Babiš mladší na Krym zavlečený proti svojej vôli.

Žilinský kraj spúšťa dotačný systém, lekári môžu žiadať o 30.000 eur

Úspešný žiadateľ môže získať dotáciu na materiálno-technické vybavenie ambulancie. Výzva je určená pre všeobecných lekárov, aj pre špecialistov.

Festival sociálnych inovácií v Banskej Bystrici

Festival sociálnych inovácií v Banskej Bystrici priniesol mnoho aktuálnych tém a diskusií.

Polícia obvinila 44-ročného Ukrajinca za jazdu pod vplyvom alkoholu

Vodiča zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

Bastrnák: Koalícia sa dohodla na voľbe 5 kandidátov na sudcov ÚS

Plénum bude voliť kandidátov na ústavných sudcov na hlasovaní v utorok o 17.45 h. Poslanci budú vyberať zo zvyšných 15 kandidátov.

Žilinská komora SOPK žiada pokračovanie výstavby tunela Višňové

Zhotovitelia, ktorí dostavajú úsek diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala, vzídu z viacerých súťaží.

Čína vyzvala USA a Irán na zdržanlivosť

Prezident Trump na margo nových sankcií zdôraznil, že USA nevyhľadávajú konflikt s Iránom a sankcie sa v závislosti od ďalších krokov Teheránu môžu skončiť už zajtra - alebo môžu trvať roky.

V Maďarsku odsúdili muža, u ktorého našli arzenál zbraní a streliva

Väčšina zbraní bola uložená v trezore, avšak jednu funkčnú pušku a jeden takisto funkčný revolver mal zavesené na stene izby.

Pištej po semifinálovej prehre v mixe na EH: Stále je o čo hrať

Slovenský pár v zložení Ľubomír Pištej a Barbora Balážová prišiel do Bieloruska ako jeden z najväčších favoritov, výsledky z posledných turnajov ho katapultovali na najvyššiu nasadenú pozíciu.

Vo Vranove nad Topľou zriadili bezplatnú mediačnú poradňu

Jej účelom je poskytnúť poradenstvo o možnostiach riešenia sporov či konfliktov, ktoré vznikajú v rámci susedských, rodinnoprávnych, občianskoprávnych, pracovnoprávnych a obchodno-záväzkových vzťahov.

Česká polícia zasahovala v úrade stredočeskej hajtmanky

Detektívi začali preverovať zmluvy, za ktoré Stredočeský kraj externým pracovníkom celkovo päť miliónov korún. Policajti podľa zistenia Seznamu práve uskutočnili zásah v Zborovskej ulici v Prahe.

Za 100 eur, oblečenie a plyšové hračky hrozí maloletej ročné väzenie

Lomničanka je zatiaľ stíhaná na slobode.

Opozícia má výhrady k navrhovanému zvyšovaniu rodičovského príspevku

Opozičná poslankyňa Anna Verešová (OĽaNO) je za zvýšenie rodičovského príspevku, ale malo by sa ku všetkým matkám pristupovať spravodlivo.

Stropkov od vlády očakáva investície do priemyslu i cestovného ruchu

V oblasti rozvoja priemyslu by malo ísť o vybudovanie prístupovej komunikácie do priemyselného parku s priamym napojením na cestu prvej triedy.

SMMT vyzvalo budúceho premiéra, aby zabezpečil dohodu o brexite

SMMT varovalo, že v prípade odchodu Spojeného kráľovstva z európskeho bloku bez dohody hrozia firmám na ostrovoch clá za miliardy libier.

Sme rodina chce umožniť lepšiu orientáciu v návrhoch zákonov

Líder hnutia Boris Kollár pripomenul, že návrh by okrem väčšej transparentnosti umožnil aj lepšiu orientáciu bežných laikov, ktorí by si vedeli zmeny ľahko dohľadať.

Maďarská analytička: Na summite EÚ v nedeľu sa môžu uplatniť záujmy V4

Halkóová pripomenula, že Webera odmietajú mnohí aj v Nemecku- až 37 percent nemeckých občanov ho striktne odmieta a 21 percent by neboli radi, keby Weber bol predsedom Európskej komisie.

Albánsky prezident odsúdil plány volieb bez účasti opozície

Meta varoval, že ak sa v nedeľu v Albánsku uskutočnia voľby bez účasti opozície, môže sa stať, že nedôjde k otvoreniu prístupových rokovaní o členstve Albánska v EÚ.