Najnovšie

Zamestnávatelia chcú kroky k predvídateľnosti legislatívnych zmien

Predvídateľnejšia legislatíva, boj proti korupcii a efektívnejšia justícia sú podľa zamestnávateľských združení a obchodných komôr nevyhnutné pre udržanie hospodárskeho a spoločenského rozvoja na Slovensku.

Frakcia Zelených v EP by chcela v exekutíve EÚ štyroch komisárov

Von der Leyenová bude šéfovať novej exekutíve EÚ, kde bude po jednom komisárovi za každú členskú krajinu okrem Británie, ktorá by mala Úniu opustiť 31. októbra.

Na Štrbské Pleso zavítajú remeselníci, rezbári i siláci

Do Tatier zavítajú remeselníci zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska a Ukrajiny, ktorí budú prezentovať svoje remeslá a prácu svojich rúk.

SKONČIL V PRIEKOPE: Český kamionista jazdil po diaľnici s 2,5 promile

Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia, kde bude až dovtedy, kým nebude schopný výsluchu.,aktualizované 

Finačná správa uložila na Pohode o polovicu nižšie pokuty ako vlani

Počas Pohody, ktorá sa konala od 11. do 13. júla, príslušníci finančnej správy skontrolovali desiatky prevádzok na festivale, ale aj vozidlá na okolitých príjazdových cestách.

Islamský štát vyzýva na ďalšie útoky v Tunisku

Po revolúcii, ktorá sa v Tunisku odohrala v roku 2011, krajina zaznamenala nárast extrémizmu a útokov cielených na vojakov, políciu, civilistov, ale aj zahraničných turistov.

Slovenské kluby sa chystajú na odvety EL, nie sú v ideálnej pozícii

V tábore DAC panujú optimizmus a viera vo vlastné schopnosti.,aktualizované 

Po krádeži údajov daňovníkov zadržali v Bulharsku IT pracovníka

Muža, ktorého prácou bolo testovať zraniteľnosť veľkých systémov s cieľom ich zabezpečenia proti kybernetickým útokom, zadržali na jeho pracovisku v utorok.

Talianske priemyselné objednávky sa v máji oživili

Objednávky z domáceho trhu aj zo zahraničných trhov vzrástli o 2,5 %.

Žilinčania chcú do prvej šestky a konečne do Európy

Žilinčania absolvovali od 12. júna prípravu na novú sezónu v domácich podmienkach a neskôr na sústredení v Slovinsku, kde sa pripravovali opäť v Kranjskej Gore.

Card skimming ohrozuje každého používateľa platobnej karty

Ani Slovensko nie je chránené pred kopírovaním kariet, jav sa tu vyskytuje bežne a keď banka na to príde, spravidla to nemedializuje a ani verejne o tom neinformuje.

Zaríf: Irán musí vyrábať rakety pre obranné účely

Slová iránskeho ministra zahraničných vecí M. Dž. Zarífa sú zrejmým ústupom od jeho predošlých vyjadrení, z ktorých vyplývalo, že rakety môžu byť témou rokovaní.

Putin blahoželal von der Leyenovej k zvoleniu, ponúkol jej partnerstvo

Doterajšia nemecká ministerka obrany von der Leyenová (60) získala dôveru ako budúca šéfka EK v utorňajšom hlasovaní Európskeho parlamentu.

Rok 2018 bol pre priamy predaj rekordný, krásu predbehlo zdravie

Svetová federácia asociácií priameho predaja WFDSA zverejnila začiatkom júna výsledky za rok 2018. Čísla hovoria samy za seba.

JAVYS prepravil z Jaslovských Bohuníc 12 parogenerátorov

Prvý parogenerátor, ako informovala hovorkyňa JAVYS-u Miriam Žiaková, bol prepravený 13. marca, dvanásty 11. júla.

Na čiastočný úväzok pracuje každý dvadsiaty Slovák

Za človeka pracujúceho na čiastočný úväzok sa vrátane samostatne zárobkovo činných osôb považuje každý, kto vo svojom hlavnom či jedinom zamestnaní odpracuje menej ako 30 hodín týždenne.

Z najsevernejšej osady sveta hlásia vlnu horúčav

Meteorológ Armel Castellan z ministerstva životného prostredia Kanady upozornil, že ide len o ďalší zo stoviek a stoviek rekordov vytvorených globálnym otepľovaním.

Kontroly rezortu práce odhalili aj falšovanie dochádzky klientov

Cieľom bola kontrola dodržiavania zmluvných podmienok. Štát poskytuje dotáciu pre zariadenie na klienta.

Rezort dopravy potvrdil pod D4/R7 nepovolené látky, žiada nápravu

V troch vzorkách posledného testovania sa vyskytoval azbest, ktorý síce po zakopaní do zeme neohrozuje zdravie ľudí, avšak manipulácia s ním je nebezpečná a nemal byť použitý pod diaľnicou.,aktualizované 

Ukrajinskí námorníci zostanú vo väzbe do 24. októbra

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FBS) obvinila Ukrajincov, medzi ktorými boli okrem námorníkov aj dvaja príslušníci ukrajinskej tajnej služby SBU, z protizákonného prekročenia štátnych hraníc.