Carcillo z NY Rangers za atak na rozhodcu s 10-zápasovou suspendáciou

Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist (uprostred) sa teší so spoluhráčom Danielom Carcillom (vpravo) po výhre 3:2 v predĺžení prvého zápasu semifinálovej série Východnej konferencie zámorskej NHL Pittsburgh Penguins - New York Rangers v Pittsburghu 2. mája 2014. Foto: TASR/AP

Trest znamená, že Daniel Carcillo si už zrejme v sezóne nezahrá.

New York 24. mája (TASR) - Desaťzápasovú suspendáciu od vedenia zámorskej hokejovej NHL dostal útočník New York Rangers Daniel Carcillo za fyzické napadnutie rozhodcu v treťom finále play off Východnej konferencie s Montrealom Canadiens. Informovala agentúra Reuters.

Trest znamená, že Carcillo si už zrejme v sezóne nezahrá.

Dvadsaťdeväťročný krídelník pyká za incident, ktorého sa dopustil na čiarovom rozhodcovi Scottovi Driscollovi, ktorý ho "eskortoval" na trestnú lavicu v prvej tretine.

Vo vypätom treťom finále Montreal vyhral 3:2 po predĺžení a znížil stav v sérii na 1:2. Zápas číslo štyri je na programe v noci na pondelok v New Yorku.