Sobota 11. máj 2024Meniny má Blažena

Drew Stafford (12) z Winnipegu Jets a hráči Bostonu Bruins Zdeno Chára (33) a Riley Nash počas zápasu zámorskej NHL 17. októbra 2016 vo Winnipegu. Foto: TASR/AP

Detroit si na domácom ľade suverénne poradil s Ottawou 5:1 a dočkal sa prvého víťazstva v sezóne.

New York 18. októbra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins triumfovali v NHL na ľade Winnipegu Jets 4:1, k čomu svojím prvým gólom v novom ročníku prispel ich kapitán Zdeno Chára. Slovenský obranca stanovil 49,1 sekundy pred koncom tretej tretiny do prázdnej bránky konečný výsledok.

Víťazný zásah si pripísal Čech David Pastrňák v jeho jubilejnom stom zápase v profilige. Brankár Bostonu Tuukka Rask chytil 34 z 35 striel súpera, z toho trinásť v oslabení, a dokonca pridal aj dve asistencie. Bruins sa v úvodných 28 minútach ubránili všetkým piatim presilovým hrám Winnipegu. "Môj gól bol dôležitý pre tím, ale Rask bol jednoznačne naším najlepším mužom. Za stavu 1:1 nás zachránil pri veľkých príležitostiach domácich, on a formácie na oslabenia nás podržali," vyhlásil Pastrňák na oficiálnom webe zámorskej súťaže.

Hráči Detroitu Red Wings triumfovali vo svojom poslednom domácom otváracom zápase sezóny odohranom v Joe Louis Arene. Ottawu Senators prekonali 5:1, o čo sa najväčšou mierou zaslúžil autor hetriku Mike Green, ktorému na druhý gól prihral slovenský útočník Tomáš Tatar.

Detroit sa od nasledujúceho ročníka presťahuje do Little Caesars Areny. Green sa stal prvým obrancom Red Wings od Nicklasa Lidströma 15. decembra 2010, ktorý v jednom stretnutí dosiahol tri zásahy. Tatar si pripísal svoj premiérový kanadský bod v sezóne, brankára hostí Andrewa Hammonda ohrozili piatimi pokusmi. "Pri úvodnom ceremoniáli sme od všetkých fanúšikov cítili energiu. Strelil som môj prvý hetrik v kariére, takže to bol zážitok," povedal Green. Brankár Detroitu Petr Mrázek zneškodnil 31 z 32 pokusov protivníka.

V noci na utorok boli v akcii aj obidvaja finalisti uplynulého play off. Obhajca Stanleyho pohára Pittsburgh Penguins doma podľahol Coloradu Avalanche 3:4 po predĺžení. Kapitán Colorada Gabriel Landeskog najskôr v 54. minúte vyrovnal a v 61. minúte rozhodol o úspechu hostí. "Najpodstatnejšie sú dva body. Osobné štatistiky, samozrejme, potešia, no ide o pracovnú morálku a každodenné malé detaily, ktoré sú príkladom pre spoluhráčov," uviedol Landeskog.

San Jose prehralo na klzisku New Yorku Rangers 4:7. Sharks nepomohli ani štvorbodový zápis kapitána Joea Pavelskiho za gól a tri asistencie alebo dva zásahy Brenta Burnsa. "Mysleli sme si, že sa nám podarí dostať do tempa a do duelu, nestíhali sme však," priznal Pavelski.

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS - SAN JOSE SHARKS 7:4 (1:1, 2:0, 4:3)
Góly: 13. Staal (Stepan, Zuccarello), 25. Nash (McDonagh, Kreider), 31. Kreider (McDonagh, Raanta), 53. Hayes (Fast, Miller), 53. Vesey (Stepan, Zuccarello), 59. Zuccarello, 60. Grabner - 20. Couture (Pavelski, Thornton), 50. Burns (Pavelski, Martin), 54. Burns (Pavelski), 56. Pavelski (Burns, Hertl). Brankári: Raanta - Jones, strely na bránku: 29:31, 18.200 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - COLORADO AVALANCHE 3:4 pp (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 9. Kessel (Letang, Bonino), 10. Cullen (Kunitz, Sheary), 50. Daley (Cullen, Schultz) - 17. Iginla (MacKinnon, Barne), 18. Wiercioch (Bourque, Ťutin), 54. Landeskog (Grigorenko, Johnson), 61. Landeskog (MacKinnon, Johnson). Brankári: Fleury - Pickard, strely na bránku: 31:31, 18.431 divákov.

DETROIT RED WINGS - OTTAWA SENATORS 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Góly: 12. Green (Vanek, Nyquist), 15. Helm (Zetterberg, Oulett), 18. Green (TATAR, Vanek), 54. Green (Glendening, Sheahan), 58. Helm (Vanek) - 29. Dzingel (Karlsson). Brankári: Mrázek - Hammond, strely na bránku: 25:32, 20.027 divákov.

WINNIPEG JETS - BOSTON BRUINS 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 10. Wheeler (Burmistrov) - 11. Moore (Schaller, Acciari), 40. Pastrňák (Marchand, Rask), 59. Carlo, 60. CHÁRA (Rask). Brankári: Hellebuyck - Rask, strely na bránku: 35:25, 15.296 divákov.