Detroit s piatym víťazstvom v rade, Minnesotu zdolal 5:4 po nájazdoch

Gólová radosť hráčov Detroitu, 20. januára 2015 Foto: TASR/AP

Zo slovenských korčuliarov, ktorí boli v akcii, sa bodovo nepresadil ani jeden.

New York 21. januára (TASR) - V noci na stredu až päť z celkového počtu osem zápasov zámorskej hokejovej NHL nemalo po riadnej hracej dobe víťaza. Detroit triumfoval nad Minnesotou 5:4 po nájazdoch a zaknihoval 5. víťazstvo v sérii. Tretí úspech v rade zaznamenal New York Rangers, ktorý doma zdolal Ottawu 3:2 po predĺžení. Víťazný zásah strelil v 63. minúte Carl Hagelin. Zo slovenských korčuliarov, ktorí boli v akcii, sa bodovo nepresadil ani jeden.

Pozrite si zo zápasov fotogalériu

Sumáre NHL:

NY RANGERS - OTTAWA 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
30. Hayes (Girardi, Hagelin), 43. Kreider (Staal, St. Louis), 63. Hagelin (Stepan, McDonagh) – 34. Karlsson (Turris, Stone), 35. Michálek (Chiasson, Zibanejad). Brankári: Lundqvist - Anderson, strely na bránku: 35:35, 18.006 divákov.

WASHINGTON - EDMONTON 4:5 pp a sn (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
2. Ovečkin (Burakovsky, Green), 14. Ovečkin (Green, Johansson), 18. Beagle (Carlson, Wilson), 47. Bäckström (Carlson, Burakovsky) – 15. Roy (Jakupov, Klefbom), 40. Nikitin (Schultz, Nugent-Hopkins), 56. Purcell (Lander, Fraser), 59. Nugent-Hopkins (Pouliot, Eberle), rozh. náj. Purcell. Brankári: Holtby - Fasth, strely na bránku: 24:31, 18.506 divákov.

PHILADELPHIA - PITTSBURGH 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
14. L. Schenn, 45. VandeVelde (Del Zotto, Lecavalier), 64. Giroux (Voráček, Streit) – 23. Kunitz, 43. Bennett (Malkin, Spaling). Brankári: Emery - Greiss, strely na bránku: 40:35, 19.982 divákov.

MONTREAL - NASHVILLE 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
43. Galchenyuk (P.K. Subban, Desharnais), 65. Subban (Markov, Galchenyuk) – 33. Ribeiro (Jones, Forsberg). Brankári: Price - Hutton, strely na bránku: 27:37, 21.287 divákov.

DETROIT - MINNESOTA 5:4 pp a sn (2:1, 2:0, 0:3 - 0:0, 1:0)
10. Pulkkinen (Weiss, Smith), 15. Ericsson (Nyquist, Zetterberg), 24. Nyquist (Krönwall, Zetterberg), 28. Ouellet (Zetterberg, Abdelkader), rozh. náj. Dacjuk – 14. Koivu (Suter), 47. Parise (Pominville, Vanek), 51. Vanek (Suter, Carter), 54. Parise. Brankári: Mrázek - Dubnyk (28. Kuemper), strely na bránku: 24:38, 20.027 divákov.

TAMPA BAY - VANCOUVER 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
34. Filppula (Stamkos, Callahan), 41. Killorn (Hedman, Filppula), 45. Boyle (Connolly, Morrow), 58. Killorn (Paquette, Hedman) – 49. Corrado (Burrows, Higgins). Brankári: Bishop - Miller, strely na bránku: 26:28, 18.517 divákov.

CHICAGO - ARIZONA 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
7. Toews (Kane, Sharp), 13. Shaw (Teräväinen, Bickell), 24. Kane (Richards, Sharp), 30. Teräväinen (Bickell, Hjalmarsson), 40. Shaw (Keith), 55. Rundblad (Kane, Richards) – 38. Lessio (Gagner, Yandle). Brankári: Raanta - Smith, strely na bránku: 51:36, 21.427 divákov.

DALLAS - BOSTON 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
27. Fiddler (Spezza, Demers) – 35. Eriksson (Söderberg, Kelly), 39. Campbell (Cunningham, Hamilton), 48. Hamilton (Smith). Brankári: Lehtonen - Rask, strely na bránku: 37:27, 17.432 divákov.

Tomáš Tatar (Detroit) 17:57 0 0 0 0 1 0
Marián Hossa (Chicago) 15:22 0 0 0 -1 6 0
Zdeno Chára (Boston) 24:19 0 0 0 2 0 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/