Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Gáborík prispel gólom k triumfu Los Angeles

Hokejista Marián Gáborík strieľa ďalší gól brankárovi Colorado Retovi Berrimu Foto: TASR/AP

Bodoval aj obranca Andrej Sekera.

New York 19. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel v noci na pondelok v NHL gólom k triumfu Los Angeles 2:1 nad Coloradom 2:1. Pre 33-ročného útočníka to bol premiérový presný zásah v novej sezóne a v 14. minúte ním otvoril skóre duelu.

Losangelskí "králi" zvíťazili v druhom zápase v rade. "Myslím, že to bol ťažký zápas pre oba tímy. Brankár nás držal, boli sme blízko k vyrovnaniu, ale nezvládli sme to," povedal útočník Matt Duchene.

Andrej Sekera si pripísal tretiu asistenciu sezóny a jeho Edmonton sa radoval z víťazstva 2:1 po predĺžení v kanadskom derby na ľade Vancouveru. Slovenský obranca v druhej minúte predĺženia našiel voľného Lauriho Korpikoskiho a Fín čistú šancu využil na dvojbodové rozhodnutie. "Pred naším striedaním si súper vytvoril šance. Potom však Andrej odviedol skvelú prácu, keď pri mantineli vybojoval puk a poslal ma do úniku," opísal situáciu Korpikoski. Predchádzajúce dva góly padli ešte v prvej tretine, keď najskôr využil presilovú hru "olejár" Nail Jakupov a o 12 minút neskôr vyrovnal Matt Bartkowski.

Mužstvo New Jersey zvíťazilo prvýkrát v sezóne, keď vo 4. minúte predĺženia rozhodol o výsledku 2:1 v aréne NY Rangers Lee Stempniak. "Jazdci" predtým nevyužili 96-sekundovú presilovku piatich proti trom. počas ktorej nedokázali streliť gól. "Diabli" si tak pripísali "Je to skvelý pocit. Som za môj tím šťastný. Chlapci tvrdo pracovali, aby sa zlepšili. Všetci cítime, že môžeme touto cestou pokračovať," povedal tréner New Jersey John Hynes.

Po nevydarenom úvode sezóny sa z prvého víťazstva dočkal aj Anaheim, ktorý si poradil s Minnesotou 4:1. "Káčeri" dokázali naštartovať svoju ofenzívu po tom, čo nestrelili gól dlhých 173 minút a 12 sekúnd. Po prvej tretine viedli 2:1, následne pridali v tretej tretine ďalšie dva góly. Navyše sa mohli spoľahnúť na brankára Antona Chudobina, ktorý chytil 34 streleckých pokusov súpera. "Veril som, že dnes odchytá dobrý zápas. Dokázal, že je výborný brankár," pochválil Chudobina tréner Ducks Bruce Boudreau.

Hokejista St. Louis Vladimir Tarasenko pomohol svojimi dvoma gólmi zdolať Winnipeg 4:2 a natiahnuť víťaznú šnúru na štyri zápasy. Jets síce dokázali dvakrát vyrovnať, na tretí gól však už odpoveď nenašli. "Vyhrali sme pouličný súboj. Naša tretia tretina bola najlepšia z celej sezóny," uviedol tréner St. Louis Ken Hitchcock.

Výsledky:
NEW YORK RANGERS - NEW JERSEY DEVILS 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
4. Stepan (Lindberg) - 22. Henrique (Cammalleri, Severson), 64. Stempniak (Henrique, Greene). Brankári: Lundqvist - Schneider, strely na bránku: 27:24, 18.006 divákov.

WINNIPEG JETS - ST. LOUIS BLUES 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
25. Perreault (Wheeler, Little), 33. Stafford (Ehlers, Scheifele) - 24. Tarasenko (Jaškin, Lehterä), 30. Upshall (Jaškin, Edmundson), 50. Tarasenko (Gomez, Gunnarsson), 59. Gunnarsson (Parayko, Backes). Brankári: Pavelec - Elliott, strely na bránku: 29:41, 15.294 divákov.

ANAHEIM DUCKS - MINNESOTA WILD 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
11. Fowler (Getzlaf, Hagelin), 17. Rakell (Lindholm, Perry), 49. Santorelli (Horcoff, Maroon), 59. Lindholm - 13. Niederreiter (Koivu). Brankári: Chudobin - Dubnyk, strely na bránku: 22:35, 16.784 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - EDMONTON OILERS 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
16. Bartkowski (Bärtschi, Hamhuis) - 4. Jakupov (McDavid, Letestu), 62. Korpikoski (SEKERA). Brankári: Miller - Nilsson, strely na bránku: 34:24, 18.261 divákov.

LOS ANGELES KINGS - COLORADO AVALANCHE 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
14. GÁBORÍK (Brown, McNabb), 37. Toffoli - 36. Duchene (Söderberg, Iginla). Brankári: Quick - Berra, strely na bránku: 40:23, 18.230 divákov.

Marián Gáborík (LA) 16:49 1 0 1 1 3 0
Andrej Sekera (Edmonton) 19:35 0 1 1 0 1 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/