Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Hendricks si za zákrok na Ekblada nezahrá tri zápasy

Na archívnej snímke Matt Hendricks (vpravo) Foto: TASR/AP

Incident sa udial v čase 2:12 tretej tretiny, keď Hendricks v plnej rýchlosti narazil 19-ročného obrancu a spôsobil mu zranenie hornej časti tela.

New York 12. januára (TASR) - Oddelenie hráčskej bezpečnosti zámorskej hokejovej NHL potrestalo útočníka Edmontonu Oilers Matta Hendricksa trojzápasovým trestom za narazenie obrancu Floridy Panthers Aarona Ekblada v nedeľňajšom zápase.

Incident sa udial v čase 2:12 tretej tretiny, keď Hendricks v plnej rýchlosti narazil 19-ročného obrancu a spôsobil mu zranenie hornej časti tela. Ekblad nenastúpil v nočnom zápase na ľade Vancouveru Canucks, kde Florida prehrala 2:3 po predĺžení a ukončila 12-zápasovú víťaznú sériu.

Hendricks príde počas absencie o 29.838 dolárov a tieto peniaze pôjdu na fond hráčskej bezpečnosti.