Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Chára dal dva góly, Sekera s osobákom, pod holým nebom vyhral Anaheim

Kapitán Bostonu Slovák Zdeno Chára (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Filadelfia Flyers - Boston Bruins Foto: TASR/AP

Slovenský gólman Jaroslav Halák stál v bránke St. Louis pri víťazstve v New Yorku nad Islanders 4:3 po nájazdoch.

New York 26. januára (TASR) - V sobotňajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa darilo slovenským obrancom.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára strelil dva góly a stal sa druhou hviezdou zápasu vo Filadelfiii, zadák Caroliny Andrej Sekera zaznamenal dve asistencie a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu proti Ottawe.

Brankár St. Louis Jaroslav Halák vychytal víťazstvo na ľade NY Islanders, šancu dostal aj Peter Budaj z Montrealu.

Sekera prekonal osobák

Hokejista Ottawy Senators Cory Conacher (uprostred) a hráč Caroliny Hurricanes Slovák Andrej Sekera (vľavo) bojujú o puk pri mantineli v zápase zámorskej hokejovej NHL Carolina Hurricanes - Ottawa Senators 25. januára 2014. Carolina vyhrala 6:3.
Sekera prispel dvoma asistenciami k triumfu Caroliny nad Ottawou 6:3. Vylepšil si tak kariérne maximum v počte získaných bodov zo sezóny 2010/2011, keď nazbieral ešte v drese Buffala 29 bodov. Momentálne ich má na konte 30 (8+22). Okrem toho si počas vyše 25-minútového pobytu na ľade pripísal dva plusové body i štyri strely na bránku súpera a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu. "Ľudia neminuli svoje peniaze zbytočne. Sme radi, že sme vyhrali, boli to pre nás veľmi cenné dva body," povedal Sekera. Carolina vďaka víťazstvu predstihla v tabuľke Ottawu a vo Východnej konferencii je patrí 10. miesto.

Chára strelil dva góly

Kapitán Bostonu Bruins Slovák Zdeno Chára a brankár Fín Tuukka Rask sa tešia z výhry v zápase zámorskej hokejovej NHL Filadelfia Flyers - Boston Bruins vo Filadelfii 25. januára 2014.Boston vyhral 6:1:
Chára sa pod hladký triumf svojho tímu 6:1 na ľade Filadelfie podpísal dvoma gólmi a prerušil 14-zápasovú sériu bez presného zásahu. Predtým sa naposledy presadil 17. decembra proti Calgary, keď dal takisto dva góly. Slovenský obor najskôr v 6. minúte otvoril skóre duelu v presilovej hre a v 50. minúte opäť v početnej výhode spečatil konečné skóre. Prekonal tak dvadsaťbodovú hranicu, aktuálne má v tomto ročníku bilanciu 11 gólov a 10 asistencií. Chára bol s takmer 22 minútami tradične najvyťaženejším hráčom Bostonu, zaznamenal aj dva plusové body a štyrikrát vystrelil na bránku. Prisúdili mu honor druhej hviezdy stretnutia za spoluhráčom Jarome Iginlom (2+2). Boston sa vďaka víťazstvu udržal na čele Atlantickej divízie. V drese Filadelfie nedostal napriek výbornej forme z posledných týždňov šancu obranca Andrej Meszároš a tréner Craig Berube ho nechal len v pozícii zdravého náhradníka. Ani zmeny v zostave nepomohli a Flyers prehrali štvrtý duel po sebe.

Halák s výhrou

Gólman Jaroslav Halák stál v bránke St. Louis pri víťazstve v New Yorku nad Islanders 4:3 po nájazdoch. Slovenský olympionik inkasoval tri góly z 36 striel. V súboji s "ostrovanmi" nezachytili Blues úvod stretnutia a prehrávali 0:2 po góloch Thomasa Vaneka a Kyle Okposa. Islanders prestrieľali hostí v prvej tretine pomerom striel 13:8. St. Louis dostal späť na palubu dvomi gólmi 22-ročný Rus Vladimir Tarasenko. Islanders potom po góle Matta Martina viedli 3:2, ale duel poslal do predĺženia gólom 26,7 sekundy pred koncom tretej tretiny T.J. Oshie. V nájazdoch potom rozhodol obranca Kevin Shattenkirk. "Opäť nám nevyšiel začiatok zápasu, pretože nehráme od začiatku naplno. Domáci už viedli 2:0, takže chlapci si zaslúžia uznanie, že sa pokúsili vrátiť do zápasu. Najmä Vladimir Tarasenko nám pomohol. Dal dva veľmi dôležité góly," povedal Halák pre oficiálny portál NHL. St. Louis ukončili štvorzápasový "trip" druhým víťazstvom v rade.

Anaheim pod holým nebom

Ohňostroj pred zápasom pod holým nebom Los Angeles Kings - Anaheim Ducks na bejzbalovom stánku Dodgers Stadium
V druhom tohtoročnom zápase pod holým nebom vyhral Anaheim na bejzbalovom stánku Dodgers Stadium pred 54.099 divákmi nad domácim Los Angeles 3:0. V rámci štvordielnej akcie Stadium Series sa v nasledujúcich dňoch uskutočnia ešte zápasy newyorských Rangers proti New Jersey a Islanders. Ducks potvrdili pozíciu najlepšieho tímu NHL aj v takomto špeciálnom zápase, keď ich góly strelili Corey Perry, Matt Beleskey a Andrew Cogliano. Veľkú zásluhu na triumfe má švajčiarsky brankár Jonas Hiller, ktorý chytil všetkých 36 striel Kings. Kým novoročný duel Winter Classic medzi Detroitom a Torontom pred rekordnou návštevou 105 491 divákov sa hral vo veľkej zime, v kalifornskom derby pod holým nebom si ľudia užili teplo a pekné počasie.

Budaj striedal

Brankári Montrealu Canadiens Slovák Peter Budaj (vľavo)
Washington vyhral v Montreale 5:0 a prerušil sedemzápasovú sériu prehier. Po dvoch zápasoch sa do zostavy vrátil najlepší strelec NHL Alexander Ovečkin a svojim 36. gólom v sezóne otvoril skóre. Brankár Braden Holtby chytil všetkých 21 striel Canadiens a tešil sa z druhého shutoutu v sezóne a deviateho v kariére. V polovici zápasu sa do bránky Montrealu dostal aj Peter Budaj, keď vystriedal za stavu 0:4 Careyho Pricea. Slovenský brankár inkasoval len z hokejky Caseyho Wellmana, ktorý dal svoj prvý gól v sezóne. Budaj mal sedem úspešných zákrokov.

Tampa Bay zdolala na domácom ľade Colorado 5:2, keď sa prvým hetrikom v kariére blysol 23-ročný nováčik Tyler Johnson. Buffalo vyhralo v Columbuse 5:2 a prerušilo rekordnú osemzápasovú víťaznú sériu Blue Jackets . Sabres pomohol k víťazstvu výborný brankár Ryan Miller a aj dva góly v oslabení z hokejok Christiana Ehrhoffa a Marcusa Foligna.

Winnipeg vyhral nad Torontom 5:4, keď v predĺžení rozhodol produktívny obranca Dustin Byfuglien. Jets mohli vyhrať aj v riadnom čase, keď v druhej tretine viedli 4:1, ale v predposlednej minúte tretej tretiny vyrovnal na 4:4 svojim 27. gólom v sezóne Phil Kessel. Kari Lehtonen umlčal hviezdy Pittsburghu. Dallas vyhral 3:0, fínsky brankár zaznamenal 24 zákrokov a pripísal si 25. shutout v kariére. Joe Thornton a Patrick Marleau oslávili vo veľkom štýle podpisy nových zmlúv so San Jose Sharks. Thornton strelil dva góly, vrátane víťazného v predĺžení a Marleau pridal jeden zásah. "Žraloci" zdolali Minnesotu 3:2.

.
Sumáre - NHL:

CAROLINA - OTTAWA 6:3 (1:0, 4:3, 1:0)
11. Gerbe (Malhotra, Komisarek), 27. E.Staal (Siomin, Hainsey), 27. Malhotra (Gerbe, Bowman), 34. Nash (SEKERA, Dvořák), 40. Ruutu (SEKERA, Siomin), 59. Malhotra (Gerbe, Bowman) – 34. Turris (MacArthur, Gryba), 38. Turris (MacArthur, Gryba), 40. Zibanejad (Ryan, Conacher). Brankári: Lehner (40. Anderson) - Chudobin, strely na bránku: 32:26.

NY ISLANDERS - ST. LOUIS 3:4 pp a sn (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
5. Vanek (Okposo, Tavares), 16. Okposo (Vanek, Hickey), 24. Martin (McDonald, Cizikas) – 18. Tarasenko (Lapierre), 22. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 60. Oshie (Pietrangelo, Steen), rozh. nájazd Shattenkirk. Brankári: Poulin - HALÁK, strely na bránku: 36:35.

FILADELFIA - BOSTON 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
48. Giroux (Voráček, Timonen) – 7. CHÁRA (Iginla, Krejčí), 20. Iginla (Lucic, Krug), 27. Smith, 34. Bergeron (Marchand), 49. Iginla (Krug, Krejčí), 50. CHÁRA (Iginla, Krejčí). Brankári: Mason (34. Emery) - Rask, strely na bránku: 26:33.

MONTREAL - WASHINGTON 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
22. Ovečkin (Chimera, Ward), 24. Erskine (Erat, Brouwer), 27. Beagle (Wilson, Green), 31. Carlson (Laich, Erat), 49. Wellman (Ovečkin, Carrick). Brankári: Price (31. BUDAJ) - Holtby, strely na bránku: 21:34.

TAMPA BAY - COLORADO 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
28. Johnson (Hedman, Palát), 29. Barberio (Filppula, Killorn), 39. Filppula (Brown, Kučerov), 55. Johnson (St. Louis, Hedman), 57. Johnson (Hedman, Salo) – 39. Mitchell (Landeskog, Barrie), 40. Barrie (MacKinnon, Parenteau). Brankári: Bishop - Aittokallio (40. Varlamov), strely na bránku: 29:27.

COLUMBUS - BUFFALO 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
13. MacKenzie (Murray, Letestu), 46. Letestu (MacKenzie, Tropp) – 3. Ellis (Tallinder, Leino), 20. Ehrhoff, 24. Foligno (McBain, Ehrhoff), 44. Ott (Hodgson, Ehrhoff), 59. Hodgson. Brankári: Bobrovskij (24. McElhinney) - Miller, strely na bránku: 38:22.

WINNIPEG - TORONTO 5:4 pp (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)
4. Scheifele (Kane, Wheeler), 7. Wheeler (Trouba, Pavelec), 28. Little (Enström, Byfuglien), 29. Bogosian (Little, Ladd), 63. Byfuglien (Ladd, Frolík) – 27. Phaneuf (Kessel), 30. Bodie (Kadri, Rielly), 37. Gleason (Ashton, Franson), 59. Kessel (van Riemsdyk). Brankári: Reimer (29. Bernier) - Pavelec, strely na bránku: 32:28.

DALLAS - PITTSBURGH 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
16. Gončar (Whitney, Lehtonen), 24. Jamie Benn (Goligoski, Seguin), 31. Peverley (Horcoff). Brankári: Lehtonen - Fleury, strely na bránku: 28:24.

LOS ANGELES - ANAHEIM 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
3. Perry (Getzlaf), 9. Beleskey (Bonino, Selänne), 59. Cogliano (Palmieri). Brankári: Quick - Hiller, strely na bránku: 36:21.

SAN JOSE - MINNESOTA 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
32. Thornton (Pavelski, Irwin), 33. Marleau (Wingels, Irwin), 64. Thornton (Pavelski) - 10. Cooke, 25. Ballard (Granlund, Pominville). Brankári: Niemi - Kuemper, strely na bránku: 32:22.

Zdeno Chára (Boston) 21:43 2 0 2 1 4 2
Andrej Sekera (Carolina) 25:06 0 2 2 2 4 0
Jaroslav Halák (St. Louis) 63:54 3/36 91,70
Peter Budaj (Montreal) 29:21 1/8 87,50
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/