Halák porazil Jágra a spol., diváci v Tampe videli zákrok sezóny VIDEO

Brankár Jaroslav Halák z New Yorku Islanders. Foto: TASR/AP

Český brankár Buffala Neuvirth predviedol zázračný zákrok lapačkou, Hossove Chicago prehralo v Edmontone.

New York 10. januára (TASR) - Hokejisti Chicaga nestačili v zámorskej NHL v noci na sobotu na Edmonton a prehrali 2:5. Pri oboch góloch "jastrabov" asistoval slovenský útočník Marián Hossa, celkovo ich má už v tejto sezóne na konte 21. Hossa v stretnutí odohral viac ako 17 minút a zaznamenal tiež dve strely a jeden plusový bod.

Darilo sa NY Islanders s Jaroslavom Halákom, keď na ľade New Jersey triumfovali 3:2 po predĺžení. Slovenský brankár, ktorý si pripísal šiesty štart v rade, mal 21 úspešných zákrokov.

Sumáre:

NEW JERSEY - NY ISLANDERS 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 32. Zajac (Eliáš, Larsson), 48. Gomez (Henrique), Ryder) - 42. Bailey (de Haan, Tavares), 54. Tavares (Okposo, Boychuk), 64. Tavares. Brankári: Kinkaid - HALÁK, strely na bránku: 23:31, 16.592 divákov.

TAMPA BAY - BUFFALO 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 4. Filppula (Callahan, Paquette), 55. Stamkos (Drouin, Killorn) - 21. McCormick (Kaleta). Brankári: Bishop - Neuvirth, strely na bránku: 47:21, 19.204 divákov.

TORONTO - COLUMBUS 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Góly: 9. Bozak, 15. Winnik (Bozak), 17. Kessel (van Riemsdyk, Franson), 18. van Riemsdyk (Kessel, Franson), 59. van Riemsdyk (Winnik) - 4. Johansen, 24. Johansen (Savard, Foligno) . Brankári: , strely na bránku: Bernier - Bobrovskij, 18.965 divákov.

CALGARY - FLORIDA 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
Góly: 3. Stajan, 17. TJ Brodie (Giordano, Colborne), 23. Backlund (Wideman, Bouma), 29. TJ Brodie (Bouma, Backlund), 57. Stajan (Jones, Bouma) - 5. Huberdeau (Boyes), 14. Boyes (Huberdeau), 23. Bergenheim (Fleischmann, Bolland), 38. Hayes (Jokinen, Gudbranson), 50. Campbell, 57. Fleischmann (Bolland, Bergenheim). Brankári: Hiller - Montoya, strely na bránku: 30:35, 19.289 divákov.

EDMONTON - CHICAGO 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Pouliot (Roy), 14. Roy (Purcell, Lander), 27. Petry (Jakupov, Roy), 57. Jakupov (Hall, Ference), 58. Hall - 8. Saad (Toews, HOSSA), 26. Saad (HOSSA, Toews) . Brankári: Scrivens - Raanta, strely na bránku: 22:21, 16.839 divákov.

Andrej Meszároš (Buffalo) 21:03 0 0 0 +1 3 0

Richard Pánik (Toronto) 17:40 0 0 0 -1 3 0

Tomáš Kopecký (Florida) 14:06 0 0 0 -1 2 2

Marián Hossa (Chicago) 17:20 0 2 2 +1 2 0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 60:00 2/23 91,3%

(legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/