Výborný Halák vyrovnal klubový rekord proti najlepšiemu tímu NHL

Anders Lee z New York Islanders gratuluje Jaroslavovi Halákovi 19. februára 2015 Foto: TASR/AP

Slovenský brankár Islanders odchytal 32. víťazný zápas v sezóne.

New York 20. februára (TASR) - Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili v noci na piatok v zámorskej NHL nad Nashvillom 5:2. Oporou "ostrovanov" bol opäť slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý kryl 30 striel, odchytal 32. víťazný zápas v sezóne a vyrovnal tak klubový rekord Billyho Smitha, Chrisa Osgooda a Ricka DiPietra.

Halák nechal zabudnúť na svoj výkon z predchádzajúceho duelu, keď v pondelkovom mestskom derby proti Rangers inkasoval šesť gólov. "Je to super pocit vyrovnať klubový rekord, ale budem rád, ak sa mi podarí dosiahnuť ešte vyšší počet víťazstiev. Blíži sa záver základnej časti, ja pomôžem tímu, spoluhráči zase mne a určite ešte vyhráme nejaké zápasy," povedal Halák, ktorý si počas svojej prvej sezóny v drese Islanders vylepšil bilanciu na 32 výhier, 12 prehier.

Domácim vyšiel vstup do stretnutia, keď po góloch Briana Straita, Johnnyho Boychuka a Johna Tavaresa viedli po 18 minútach hry 3:0. "Predátori" potom zabojovali, strelecky sa presadili Filip Forsberg s Jamesom Nealom a po dvoch tretinách svietil na ukazovateli skóre stav 3:2. Žiadna dráma sa však napokon nekonala, v rozpätí 100 sekúnd skórovali Nick Leddy s Joshom Baileym a New York bez problémov dotiahol duel do víťazného konca. Ľubomír Višňovský si do štatistík zapísal jednu strelu a dve trestné minúty.

V defenzívne ladenom súboji Pittsburgh - Columbus rozhodla o výsledku chyba domácich počas vlastnej presilovej hry. Po nedorozumení útočníka Blakea Comeaua s brankárom Marcom-Andrem Fleurym skóroval Brandon Dubinsky a zabezpečil tak "modrokabátnikom" triumf 2:1. "Zdolali sme silný Pittsburgh a to navyše na jeho ľade. Podali sme koncentrovaný výkon počas celých 60 minút a to bol základ úspechu," usmieval sa po stretnutí Dubinsky, ktorý sa v druhej tretine stihol pobiť s domácim kapitánom Sidneym Crosbym. V drese Columbusu opäť nastúpil aj Marko Daňo, za 12:20 min strávených na ľade vyslal na Fleuryho jeden strelecký pokus.

Florida vyhrala v Montreale 3:2 po nájazdovom rozstrele, Tomáš Kopecký si v drese Panthers pripísal na konto mínusku. Rovnakým výsledkom triumfovalo Buffalo na ľade Philadelphie, Andrej Meszároš sa za hostí do štatistík nezapísal.

Sumáre NHL:
NEW YORK ISLANDERS - NASHVILLE 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Góly: 1. Strait (Nielsen, Grabner), 11. Boychuk (Leddy, Grabner), 19. Tavares (Leddy, Boychuk), 48. Leddy (McDonald, Martin), 49. Bailey (Tavares, Lee) - 20. Forsberg (Josi, Smith), 37. Neal (Ribeiro, Josi). Brankári: HALÁK - Rinne, strely na bránku: 40:32, 16.170 divákov

NEW YORK RANGERS - VANCOUVER 4:5 pp a sn (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Stepan (St. Louis, Girardi), 31. Nash (Brassard, Zuccarello), 46. St. Louis (Stepan, Hagelin), 46. Hagelin (Girardi) - 22. Matthias (Hansen, Kenins), 34. Horvat (Kenins, Hansen), 44. H. Sedin (Clendening, D. Sedin), 58. H. Sedin (Hamhuis, D. Sedin), rozh. nájazd Burrows. Brankári: Talbot - Miller, strely na bránku: 34:28, 18.006 divákov

PHILADELPHIA - BUFFALO 2:3 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 8. White (Coburn, Schenn), 29. Voráček (Simmonds, Couturier) - 5. Deslauriers (Flynn, Ristoläinen), 21. Gionta (Mitchell, Moulson), rozh. nájazd Flynn. Brankári: Emery - Neuvirth, strely na bránku: 38:32, 19.472 divákov

PITTSBURGH - COLUMBUS 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 29. Malkin (Martin, Despres) - 18. Hartnell (Wennberg, Ťutin), 58. Dubinsky (Calvert, Ťutin). Brankári: Fleury - McElhinney, strely na bránku: 30:30, 18.597 divákov

WASHINGTON - WINNIPEG 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 15. Carlson (Bäckström, Johansson), 19. Ovečkin (Alzner, Niskanen), 34. Bäckström (Green, Brouwer), 36. Bäckström (Ovečkin, Johansson), 54. Brouwer - 32. Enström (Ladd, Myers). Brankári: Holtby - Pavelec, strely na bránku: 33:20, 18.506 divákov

MONTREAL - FLORIDA 2:3 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 23. Gallagher (Pacioretty, Desharnais), 31. Gallagher (Subban) - 32. Fleischmann (Huberdeau), 45. Kampfer (Fleischmann, Upshall), rozh. nájazd Bolland. Brankári: Price - Luongo, strely na bránku: 39:21, 21.286 divákov

DALLAS - SAN JOSE 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 28. Daley (Jamie Benn, Spezza), 58. Cole (Jamie Benn, Daley) - 4. Vlasic (Couture, Pavelski), 24. Desjardins (Hertl, Tierney), 27. Desjardins (Braun, Hertl), 59. Marleau (Sheppard), 60. Wingels (Pavelski, Dillon). Brankári: Lehtonen (27. Enroth) - Niemi, strely na bránku: 39:28, 17.568 divákov

Ľubomír Višňovský (NY Islanders) 17:20 0 0 0 0 1 2
Andrej Meszároš (Buffalo) 16:52 0 0 0 0 0 0
Marko Daňo (Columbus) 12:20 0 0 0 0 1 0
Tomáš Kopecký (Florida) 07:59 0 0 0 -1 0 0
Jaroslav Halák (NY Islanders) 59:51 2/32 93,8

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/