Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

NHL: Pánikova Arizona prehrala v Dallase

Na archívnej snímke Richard Pánik. Foto: TASR/AP

Slovenský útočník v zápase nebodoval a zapísal si dva mínusové body, dve trestné minúty a tri strely.

New York 5. februára (TASR) - Hokejisti Arizony prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na utorok na ľade Dallasu 4:5. V drese Coyotes odohral 16:39 min. slovenský útočník Richard Pánik, nebodoval a zapísal si dva mínusové body, dve trestné minúty a tri strely. Dallas predĺžil sériu víťazných zápasov na päť.

"Hviezdam" pomohol výborným výkonom brankár Ben Bishop, ktorý zneškodnil 38 streleckých pokusov hostí. Oliver Ekman Larson zaznamenal 109 gól v drese Arizony, čím prekonal rekord Teppa Numinena a stal sa najlepšie strieľajúcim obrancom v histórii klubu. "Rekordy sú pekné, ale dôležitejšie sú víťazstvá," povedal švédsky zadák.

Philadelphia na domácom ľade zvíťazila nad Vancouverom 2:1 a bola to pre ňu už ôsma výhra za sebou. Brankár "letcov" Carter Hart vykryl 41 striel hostí. "Neregistroval som, koľko striel na mňa išlo. Sústredil som sa iba na to, aby sme zvíťazili," uviedol Hart pre nhl.com. Tieňom zápasu bolo zle vyzerajúce zranenie obrancu hostí Alexandra Edlera. Ten v tretej tretine padol tvárou na ľad a utrpel krvavé zranenie. Z ľadu ho vyniesli na nosidlách a čakali ho lekárske testy.

Hladký triumf dosiahlo Toronto, Anaheim zdolalo 6:1. Prvý gól v novom drese zaznamenal obranca Jake Muzzin. Toho získalo Toronto 28. januára z Los Angeles Kings. "Máme dobrý tím, skvelé tréningy, potom ide všetko ľahšie," poznamenal Muzzin.

New York Rangers doma nestačil na Los Angeles, hostia zvíťazili 4:3 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal 25 sekúnd pred koncom extra času Tyler Toffoli.

Sumáre:

NEW YORK RANGERS - LOS ANGELES KINGS 3:4 pp (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
9. Kreider (DeAngelo, Zibanejad), 21. Zibanejad (Zuccarello, Staal), 50. McQuaid – 18. Kempe (Kovaľčuk, Hagelin), 46. Kopitar (Kovaľčuk), 59. Kempe (Toffoli, Amadio), 61. Toffoli (Kempe). Brankári: Lundqvist - Quick, strely na bránku: 27:30, 16.233 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - VANCOUVER CANUCKS 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
19. Couturier (Konecny, Patrick), 24. Voráček (Varone) – 26. Boeser. Brankári: Hart - Markström, strely na bránku: 30:42, 18.671 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - ANAHEIM DUCKS 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)
24. Tavares (Johnsson, Gauthier), 34. Johnsson (Marleau, Muzzin), 40. Muzzin (Gardiner, Johnsson), 44. Brown (Nylander, Muzzin), 47. Nylander (Hyman), 55. Johnsson (Hyman, Tavares) – 43. Rakell (Lindholm, Manson). Brankári: Andersen - Gibson (47. Johnson), strely na bránku: 44:25, 18.858 divákov.

DALLAS STARS - ARIZONA COYOTES 5:4 (0:1, 1:1, 4:2)
24. Hintz (Spezza, Heiskanen), 43. Klingberg (Seguin, Benn), 44. Faksa (Heiskanen, Gurianov), 44. Janmark (Dickinson, Comeau), 53. Seguin (Benn, Radulov) – 9. Ekman-Larsson (Cousins, Keller), 30. Connauton (Ljubuškin, Archibald), 47. Hinostroza (Crouse, Oesterle), 48. Galchenyuk (Cousins, Keller). Brankári: Bishop - Kuemper, strely na bránku: 29:42, 17.996 divákov.