NHL: Boston s Chárom a Cehlárikom zdolal St. Louis, Vegas s rekordom

Hráči tímu NHL Tampa Bay Lightning Boston Bruins, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Hokejisti Vegas Golden Knights vyhrali na ľade Winnipegu a pripísali si už 34. víťazstvo vo svojej premiérovej profiligovej sezóne.

New York 2. februára (TASR) - V dvanásťzápasovom nočnom programe NHL sa predstavili až šiesti slovenskí hokejisti, no nebodoval z nich ani jeden. Z víťazstva sa tešili iba Zdeno Chára a Peter Cehlárik, ktorých Boston zdolal doma St. Louis 3:1.

Štyridsaťročný kapitán "medveďov" Chára strávil na ľade 22:37 minút a do štatistík si zapísal jeden plusový bod a po dve strely na bránku, trestné minúty, zablokované strely a bodyčeky. O osemnásť rokov mladší Cehlárik sa vrátil do zostavy Bostonu prvýkrát od 24. novembra, predstavil sa v treťom útoku s Rileym Nashom a Davidom Backesom a na ľade strávil 10:20 minút.

Pod triumf sa opäť výraznou mierou podpísal Tuukka Rask. Fínsky brankár mal 32 úspešných zákrokov a svoju bodovú sériu natiahol už na 19 duelov, čo je štvrtá najdlhšia šnúra v histórii Bruins. Počas nej priviedol až 17-krát svoj tím k triumfu a dvakrát bodoval pri prehre po predĺžení či nájazdoch. V riadnom hracom čase neprehral od 26. novembra. "Veľa z toho je zásluha tímovej hry, toho, ako hrajú chalani predo mnou. V poslednom období to už nie je tak, že my brankári sa musíme 'postaviť na hlavu' a predvádzať neuveriteľné zákroky. Náš tím hrá skvelý hokej v ofenzíve, defenzíve i celkovo," povedal Rask.

St. Louis utrpelo prvú prehru po troch víťazstvách, brankár Jake Allen mal 43 úspešných zákrokov.

Vo vynikajúcich výkonoch pokračujú hráči Vegas Golden Knights, ktorí vyhrali na ľade Winnipegu 3:2 po predĺžení a pripísali si už 34. víťazstvo vo svojej premiérovej profiligovej sezóne, čím prekonali nováčikovský rekord. Doteraz sa oň delili s Floridou Panthers a Anaheimom Mighty Ducks, ktoré ako expanzné tímy vybojovali vo svojom prvom ročníku 33 triumfov.

Slovenský útočník Tomáš Jurčo strávil pri prehre Chicaga vo Vancouveri 2:4 na ľade 9:39 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku. "Jastrabi" sa prepadli už na 12. miesto Západnej konferencie, pričom na priečky zaručujúce play off strácajú päť bodov. Vancouver je v rovnakej konferencii predposledný.

Tampa Bay triumfovala na ľade Calgary 7:4 a upevnila si pozíciu na čele Východnej konferencie. Pred druhým Bostonom má náskok päť bodov, no Bruins majú dva zápasy k dobru. "Bleskom" sa podaril parádny obrat, po dvoch tretinách prehrávali 3:4, no štyrmi gólmi v treťom dejstve rozhodli o svojej výhre. Alex Killorn zaznamenal dva góly a dve asistencie.

Andrej Sekera bol pri prehre svojho Edmontonu s Coloradom 3:4 po predĺžení, keď na ľade strávil 15:37 minút a tímu pomohol okrem iného dvomi zblokovanými strelami a jedným "hitom". Rozhodujúci gól strelil v tretej minúte predĺženia J.T. Compher a Avalanche ukončilo trojzápasovú sériu prehier. Na druhej strane zaznamenal dva góly Connor McDavid.

Dve strely na bránku a 14:32 minút na ľade si pripísal slovenský krídelník Marián Gáborík, no jeho Los Angeles Kings prehrali na ľade Nashville Predators vysoko 0:5. Pre brankára "predátorov" Pekku Rinneho to bol už jeho piaty shutout v sezóne a 48. v kariére v NHL. V prvom útoku Arizony opäť nechýbal Richard Pánik, ale ani on sa netešil z víťazstva, keď "kojoti" podľahli Dallasu 1:4. Na ľade strávil 17:10 minút a do štatistík si pripísal dve "mínusky", dve strely na bránku a päť bodyčekov.

Sumáre NHL:

BOSTON BRUINS - ST. LOUIS BLUES 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
13. Krejčí (DeBrusk, Spooner), 50. Bergeron (Pastrňák, Spooner), 60. Backes - 59. Schwartz (Schenn, Tarasenko). Brankári: Rask - Allen, strely na bránku: 46:33, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES - FLORIDA PANTHERS 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
8. O'Reilly (Reinhardt, Okposo), 21. Girgensons (Larrson) - 12. Yandle (Barkov, Trocheck), 15. Matheson (Bjugstad), 19. Malgin (Yandle, Huberdeau), 58. Sceviour (McCann, Yandle). Brankári: Johnson - Säteri, strely na bránku: 32:32, 16.707 divákov.

CAROLINA HURRICANES - MONTREAL CANADIENS 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
23. Pesce (Lindholm, Krüger), 55. McGinn (Williams, Rask). Brankári: Ward - Price, strely na bránku: 30:27, 11.953 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - PHILADELPHIA FLYERS 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
4. Palmieri (Zacha, Hall), 14. Stafford (Moore, Vatanen), 51. Severson (Zacha, Palmieri), 59. Hischier (Coleman, Lovejoy) - 7. Giroux (Voráček, Simmonds), 16. Simmonds (Voráček, Gostisbehere), 28. Gostisbehere (Filppula, Leier). Brankári: Kinkaid - Lyon, strely na bránku: 22:25, 13.906 divákov.

NEW YORK RANGERS - TORONTO MAPLE LEAFS 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
9. Holl (Dermott), 16. van Riemsdyk (Brown, Bozak), 21. Marleau (Kadri), 24. Hyman (Nylander, Matthews). Brankári: Lundqvist (24. Pavelec) - McElhinney, strely na bránku: 25:32, 18.006 divákov.

OTTAWA SENATORS - ANAHEIM DUCKS 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
45. Ryan (Hoffman, Karlsson), 61. Karlsson (Duchene, Hoffman) - 60. Kesler (Rakell, Fowler). Brankári: Condon - Miller, strely na bránku: 32:31, 13.759 divákov.

WINNIPEG JETS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
16. Armia (Hendricks, Connor), 58. Connor (Armia, Morrisey) - 33. Smith, 39. Haula (Perron, Miller), 64. Perron (Neal). Brankári: Hellebuyck - Fleury, strely na bránku: 28:31, 15:321 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - LOS ANGELES KINGS 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
11. Smith (Johansen, Subban), 17. Forsberg (Fiala, Johansen), 18. Järnkrok, 32. Sissons (Salomäki), 50. Arvidsson (Forsberg, Johansen). Brankári: Rinne - Quick, strely na bránku: 36:19, 17.384 divákov.

ARIZONA COYOTES - DALLAS STARS 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
5. Connauton (Domi, Fischer) - 23. Shore (Spezza, Hamhuis), 26. Seguin (Shore, Klingberg), 34. Janmark (Faksa, Pateryn), 59. Lindell. Brankári: Wedgewood - Lehtonen, strely na bránku: 18:25, 10.998 divákov.

CALGARY FLAMES - TAMPA BAY LIGHTNING 4:7 (1:1, 3:2, 0:4)
8. Ferland (Backlund, Hamilton), 24. Backlund (Tkachuk, Brodie), 26. Monahan (Gaudreau, Hamilton), 35. Stajan (Hathaway, Brodie) - 14. Coburn (Šustr, Peca), 23. Killorn (Gourde, Point), 35. Peca (Killorn, Stralman), 41. Killorn (Gourde), 46. Conacher (Peca, Killorn), 47. Stamkos (Kunitz), 49. Conacher (Callahan). Brankári: Smith (47. Rittich), strely na bránku: 46:31, 19.000 divákov.

EDMONTON OILERS - COLORADO AVALANCHE 3:4 pp (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
30. McDavid (Draisaitl, Cammalleri), 47. Caggiula (Strome, Benning), 60. McDavid (Draisaitl, Russell) - 24. Zadorov, 28. Girard (Rantanen, Landeskog), 40. Comeau, 63. Compher (Barrie, Landeskog). Brankári: Montoya - Bernier, strely na bránku: 32:31, 18.347 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - CHICAGO BLACKHAWKS 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
26. Gaunce (Stecher), 30. Horvat (Stecher, Edler), 43. D. Sedin (Virtanen, H. Sedin), 58. Gaunce (Eriksson, Sutter) - 16. Schmaltz (Saad, Keith), 51. DeBricat (Toews, Keith). Brankári: Markström - Forsberg, strely na bránku: 21:28, 18.144 divákov.

_______________________________________
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/