Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

NHL: Boston s triom Slovákov prehral s Winnipegom po nájazdoch

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák. Foto: TASR/AP

Jaroslav Halák v bránke Bruins chytil 24 z 27 striel súpera, jeho spoluhráči Zdeno Chára ani Peter Cehlárik sa bodovo nepresadili.

Washington 30. januára (TASR) - Hokejisti Bostonu prehrali v noci na stredu v domácom zápase NHL s Winnipegom Jets 3:4 po samostatných nájazdoch. Jaroslav Halák v bránke Bruins chytil 24 z 27 striel súpera, jeho spoluhráči Zdeno Chára ani Peter Cehlárik sa bodovo nepresadili. Obaja vyslali na súperovho brankára zhodne po dva strelecké pokusy.

Hrdinom zápasu bol útočník "tryskáčov" Kyle Connor, ktorý v riadnom hracom čase strelil dva góly a ako jediný z pätice aktérov premenil samostatný nájazd. Na konte má v tejto sezóne 41 kanadských bodov za 22 gólov a 19 asistencií. "Mám rád túto halu, dobre sa mi tu chytá. Snažil som sa odviesť čo najlepšiu prácu a chalani vpredu sa pridali. Myslím si, že sme s pribúdajúcimi minútami boli iniciatívnejší, naše víťazstvo je zaslúžené," konštatoval brankár hostí Connor Hellebuyck, ktorý zneškodnil 36 striel a dva samostatné nájazdy.

Anthony Stolarz chytil všetkých 38 pokusov New Yorku Rangers a najmä vďaka jeho brilantnému výkonu uspela Philadelphia Flyers na ľade tabuľkového suseda z Metropolitnej divízie 1:0. Pre "letcov" to bolo piate víťazstvo v sérii. "Bol ako stena. Mali sme tam päť či šesť veľkých šancí, ktoré sa mohli skončiť gólom, ale vždy dobre zasiahol. Klobúk dole pred jeho výkonom," zložil Stolarzovi kompliment obranca "jazdcov" Kevin Shattenkirk. Jeho tím prišiel o trojzápasovú šnúru výhier, o jej ukončenie sa postaral gólom v 2. minúte švédsky útočník Oskar Lindblom.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - WINNIPEG JETS 3:4 pp a sn (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
10. Bergeron (Marchand, Pastrňák), 19. Pastrňák (Marchand, Krug), 52. Bergeron (Marchand, Pastrňák) – 14. Morrissey (Scheifele), 45. Connor (Myers, Chiarot), 46. Connor (Scheifele, Wheeler), rozh. sam. nájazd Connor. Brankári: HALÁK - Hellebuyck, strely na bránku: 39:27, 17.565 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - BUFFALO SABRES 4:5 (1:3, 3:1, 0:1)
4. Dubois (Murray, Atkinson), 21. Foligno (Panarin, Dubois), 37. Dubinsky (Harrington, Anderson), 40. Atkinson (Murray, Panarin) – 3. Rodrigues (Mittelstadt, Sheary), 8. Reinhart (Ristolainen, McCabe), 10. Thompson (Dahlin, Bogosian), 21. Skinner (Eichel, Dahlin), 43. Sheary (Rodrigues, Bogosian). Brankári: Bobrovskij - Hutton, strely na bránku: 37:34, 15.615 divákov.

NEW YORK RANGERS - PHILADELPHIA FLYERS 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól:
2. Lindblom (Couturier, Voráček). Brankári: Georgijev - Stolarz, strely na bránku: 38:19, 17.163 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 19:57 0 0 0 -1 2 2
Peter Cehlárik (Boston) 14:49 0 0 0 0 2 0

Jaroslav Halák (Boston) 64:59 24/27 88,9%
_______________________________________
/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/