Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

NHL: New Jersey zdolalo Boston, Schneider s čistým kontom

Brankár Chicaga Corey Crawford sa pozerá na puk za bránkovu čiarou po dorážke hráča Blues Patrika Berglunda (druhý sprava) v tradičnom zápase zámorskej NHL Winter Classic St. Louis Blues - Chicago Blackhawks v St. Louis 2. januára 2017. Foto: TASR/AP

V drese hostí odohral slovenský útočník Richard Pánik 10:22 min a pripísal si jednu strelu a mínusový bod.

St. Louis 3. januára (TASR) - Hokejisti St. Louis Blues vyhrali v pondelňajšom dueli Winter Classic 2017 v zámorskej NHL nad Chicagom Blackhawks 4:1. Dvoma gólmi sa v domácom drese prezentoval ruský útočník Vladimir Tarasenko.

Pod holým nebom na zaplnenom bejzbalovom Busch Stadium v St. Louis pred 46.556 divákmi poslal hostí do vedenia už po 62 sekundách hry český obranca Michal Kempný a dosiahol tak druhý najrýchlejší gól v zimných klasikách profiligy. V druhej tretine ale vyrovnal Patrik Berglund a o triumfe St. Louis rozhodol dvoma gólmi v priebehu necelých dvoch minút tretej tretiny Tarasenko. Do prázdnej bránky ešte pridal štvrtý zásah Alexander Steen.

V drese hostí odohral slovenský útočník Richard Pánik 10:22 minút a pripísal si jednu strelu a mínusový bod. Jeho krajan Marián Hossa chýbal v zostave Chicaga pre zranenie.

Najväčšiu zásluhu na triumfe New Jersey nad Bostonom (3:0) mal brankár Cory Schneider, ktorý vo svojom 200. zápase v profilige zneškodnil všetkých 22 striel súpera a zaznamenal čisté konto. Slovenský obranca "medveďov" Zdeno Chára strávil na ľade 22:22 minút a do štatistík si pripísal dve trestné minúty a dve "mínusky". Vancouver zdolal Colorado 3:2, druhý i víťazný gól Canucks strelil švajčiarsky útočník Sven Bärtschi.

NHL - sumáre:

Winter Classic 2017

ST. LOUIS BLUES – CHICAGO BLACKHAWKS 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly: 28. Berglund (Bouwmeester, Steen), 53. Tarasenko (Fabbri), 54. Tarasenko (Fabbri, Lehterä), 59. Steen – 2. Kempný (Panarin, Keith). Brankári: Allen - Crawford, strely na bránku: 35:23, 46.556 divákov - hralo sa pod holým nebom na Busch Stadium

NEW JERSEY DEVILS - BOSTON BRUINS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 5. Parenteau (Hall, Santini), 42. Kalinin (Wood, Merrill), 59. Hall (Kalinin). Brankári: Schneider - Rask, strely na bránku: 26:22, 15.141 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - COLORADO AVALANCHE 3:2 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 25. Horvat (Hutton, Rodin), 39. Bärtschi (Sutter, H. Sedin), 57. Bärtschi (D. Sedin, H. Sedin) - 27. Rantanen (Zadorov), 52. Barrie (Beauchemin, Landeskog). Brankári: Miller - Pickard, strely na bránku: 24:26, 18.865 divákov.

Richard Pánik (Chicago) 10:22 0 0 0 -1 1 0
Zdeno Chára (Boston) 22:22 0 0 0 -2 0 2

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/