Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

NHL: Pánik a Sekera s asistenciami, Chára zaznamenal mínusku a prehru

Na archívnej snímke kapitán Bostonu Slovák Zdeno Chára (vľavo) a brankár Tuukka Rask. Foto: TASR/AP

O víťazstve Blackhawks rozhodol v záverečnej desaťminútovke čistým hetrikom Ryan Hartman.

New York 9. januára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Richard Pánik prispel v noci na pondelok v zámorskej NHL asistenciou k triumfu Chicaga nad Nashvillom 5:2 a pripísal si dva plusové body. O víťazstve Blackhawks rozhodol v záverečnej desaťminútovke čistým hetrikom Ryan Hartman. Asistencia Andreja Sekeru neodvrátila prehru Edmontonu na ľade Ottawy 3:5. Boston v zostave so Zdenom Chárom podľahol Caroline 3:4 po predĺžení. O zisku dvoch bodov pre domácich Hurricanes rozhodol fínsky nováčik Sebastian Aho, Chára zaznamenal mínusku.

NHL - sumáre:

CAROLINA HURRICANES - BOSTON BRUINS 4:3 pp (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 23. Aho (Slavin, Stempniak), 35. Ryan (J. Staal), 48. McClement (Stalberg, Nordström), 62. Aho (Teräväinen) – 14. Schaller (Moore, Nash), 46. Backes (K. Miller, Spooner), 48. Marchand (Bergeron). Brankári: Ward - McIntyre, strely na bránku: 30:35, 11.820 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - TAMPA BAY LIGHTNING 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Góly: 27. Sheary (Rust, Crosby), 32. Fehr (Cullen), 43. Kunitz (Määttä, Bonino), 44. Wilson, 48. Kessel (Crosby, Sheary), 58. Letang (Schultz, Cullen) – 23. Drouin (Filppula, Hedman), 46. Namestnikov (Drouin, Stralman). Brankári: Fleury - Vasilevskij, strely na bránku: 40:30, 18.633 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - PHILADELPHIA FLYERS 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 28. Savard (W. Karlsson), 63. Foligno (Jones) – 60. Schenn (Provorov). Brankári: Bobrovskij - Mason, strely na bránku: 25:26, 17.962 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - NASHVILLE PREDATORS 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Góly: 8. Panarin (Kane, Campbell), 15. Hjalmarsson (Keith, Kane), 52. Hartman (PÁNIK, Kero), 59. Hartman, 60. Hartman (Kane, Hjalmarsson) – 9. Ekholm (Fisher), 43. Watson (Fisher). Brankári: Crawford - Rinne, strely na bránku: 31:27, 21.658 divákov.

OTTAWA SENATORS - EDMONTON OILERS 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
Góly: 4. Smith (Stone, Ceci), 15. Hoffman (Stone, Turris), 34. Stone (Smith, Brassard), 39. Pyatt (Ceci, Methot), 59. Turris (Hoffman, Phaneuf) – 26. Maroon (Lander, Larsson), 28. Maroon (McDavid), 33. Draisaitl (McDavid, SEKERA). Brankári: Condon -Gustavsson, strely na bránku: 18:38, 17.724 divákov.

ANAHEIM DUCKS - MINNESOTA WILD 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 12. Kesler (Silfverberg) – 25. Dumba (Parise, E. Staal), 27. Spurgeon (Pominville, Zucker). Brankári: Gibson - Dubnyk, strely na bránku: 24:36, 15.645 divákov.

Andrej Sekera (Edmonton) 20:06 0 1 1 +1 2 0
Richard Pánik (Chicago) 14:09 0 1 1 +2 2 0
Marián Hossa (Chicago) 17:02 0 0 0 0 2 0
Zdeno Chára (Boston) 22:59 0 0 0 -1 0 0
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/