Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

NHL: Pittsburgh v divokej prestrelke ukončil víťaznú sériu Caps

Pittsburgský Patric Hornqvist (72) a brankár Washington Capitals Philipp Grubauer (31) počas tretej tretiny zápasu NHL v Pittsburgu, 16.1. 2017. Foto: TASR AP

Penguins ukončili víťaznú sériu Capitals, ktorá sa zastavila na čísle deväť. Ruský center Jevgenij Malkin prispel hetrikom, už svojím jedenástym v profiligovej kariére.

New York 17. januára (TASR) - Hokejisti Edmontonu Oilers v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom zdolali v noci na utorok v zámorskej NHL Arizonu 3:1. Pripísali si tak tretie víťazstvo za sebou a poskočili na druhé miesto v Pacifickej divízii. Z výhry sa tešil aj Tomáš Tatar, ktorého Detroit si poradil s Montrealom 1:0 zásluhou gólu Thomasa Vaneka. Druhé čisté konto v kariére vychytal Jared Coreau, na ktorého však smerovalo iba 18 striel hráčov Montrealu.

Nedarilo sa Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom, Bruins podľahli New Yorku Islanders hladko 0:4. V drese posledného tímu Východnej konferencie sa dvomi gólmi zaskvel ruský útočník Nikolaj Kuľomin. Čisté konto si udržal nemecký brankár "ostrovanov" Thomas Greiss, ktorý kryl všetkých 32 striel súperových hráčov. Greiss vychytal prvý shutout v sezóne a piaty vo svojej zámorskej kariére.

Zaváhali aj hráči Los Angeles, ktorí prehrali doma s Tampou Bay tesne 1:2. Slovenský brankár v službách LA Peter Budaj si pripísal 27 úspešných zákrokov, jeho spoluhráč Marián Gáborík odohral 16 a pol minúty a na súperovu bránku vyslal tri strely.

Veľký šláger sa hral v Pittsburghu, kde domáci obhajca titulu zdolal v gólovej prestrelke lídra súťaže Washington 8:7 po predĺžení. Penguins tak ukončili víťaznú sériu Capitals, ktorá sa zastavila na čísle deväť. Ruský center Jevgenij Malkin prispel k divokej výhre hetrikom, už svojím jedenástym v profiligovej kariére. Sidney Crosby zaznamenal gól a tri asistencie, o víťazstve domácich rozhodol v 34. sekunde predĺženia trojbodový Conor Sheary (2+1).

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - NEW YORK ISLANDERS 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 14. Kuľomin (Cizikas, Chimera), 15. Bailey (Lee, Pelech), 19. Kuľomin (Cizikas), 52. Chimera. Brankári: Rask (41. McIntyre) - Greiss, strely na bránku: 32:27, 17.565 divákov.

BUFFALO SABRES - DALLAS STARS 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Ennis, 13. McCabe, 28. Eichel (Reinhart, Okposo), 60. Eichel - 16. Faksa (Hudler). Brankári: Lehner - Lehtonen, strely na bránku: 29:32, 19.070 divákov.

DETROIT RED WINGS - MONTREAL CANADIENS 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 39. Vanek (DeKeyser, Nielsen). Brankári: Coreau - Price, strely na bránku: 20:18, 20.027 divákov.

LOS ANGELES KINGS - TAMPA BAY LIGHTNING 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 9. Clifford - 15. Johnson (Drouin, Witkowski), 39. Boyle (Filppula, Kučerov). Brankári: BUDAJ - Bishop, strely na bránku: 32:29, 18.230 divákov.

SAN JOSE SHARKS - WINNIPEG JETS 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 12. Ward (Braun), 23. Meier (Tierney, Ward), 28. Burns (Pavelski, Marleau), 52. Tierney (Meier, Vlasic), 60. Thornton - 58. Morrissey (Scheifele), 60. Scheifele. Brankári: Jones - Hutchinson, strely na bránku: 32:28, 17.479 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - WASHINGTON CAPITALS 8:7 pp (0:2, 6:3, 1:2 - 1:0)
Góly: 27. Malkin (Daley, Schultz), 28. Sheary (Crosby, Daley), 29. Bonino (Schultz, Kessel), 34. Rust (Daley, Määttä), 35. Malkin (Guentzel, Schultz), 38. Malkin (Hörnqvist, Crosby), 46. Crosby (Sheary, Rust), 61. Sheary (Crosby, Schultz) - 8. Burakovsky (Winnik), 18. Bäckström (Oshie, Ovečkin), 22. Williams (Kuznecov, Johansson), 36. Connolly (Chorney, Burakovsky), 37. Eller (Schmidt, Oshie), 50. Oshie (Ovečkin, Niskanen), 55. Eller (Orlov, Niskanen). Brankári: Murray - Holtby (35. Grubauer), strely na bránku: 37:28, 18.653 divákov.

EDMONTON OILERS - ARIZONA COYOTES 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 4. Nugent-Hopkins (Eberle, Larsson), 32. Khaira (Letestu, Kassian), 34. Draisaitl (McDavid) - 38. Vrbata (Burmistrov, Perlini). Brankári: Talbot - Smith, strely na bránku: 27:22, 18.347 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 16:29 0 0 0 0 3 0
Tomáš Tatar (Detroit) 14:12 0 0 0 0 2 0
Zdeno Chára (Boston) 23:05 0 0 0 -1 4 2
Andrej Sekera (Edmonton) 21:59 0 0 0 +1 3 2
Peter Budaj (Los Angeles) 58:56 27/29 93,1