NHL: Hokejisti Edmontonu Oilers uspeli na ľade St. Louis Blues

Na snímke hráč Edmontu Oilers Connor McDavid proti brankárovi St. Louis Blues Jakovi Allenovi. Foto: TASR/AP

Po prvej tretine Oilers prehrávali o dva góly, no vyrovnali vďaka Ryanovi Nugentovi-Hopkinsovi a Oscarovi Klefbomovi.

Washington 6. decembra (TASR) - Hokejisti Edmontonu Oilers uspeli v noci na štvrtok v NHL na ľade St. Louis Blues 3:2 po samostatných nájazdoch. Po prvej tretine prehrávali o dva góly, no vyrovnali vďaka Ryanovi Nugentovi-Hopkinsovi a Oscarovi Klefbomovi. V nájazdoch sa okrem Nugenta-Hopkinsa spomedzi hostí presadil Connor McDavid.

Kapitán "olejárov" si pripísal piaty rozhodujúci nájazd v profiligovej kariére. "Po odohratí 60 minút sme si verili. V predĺžení sme sa cítili dobre. Boli to naše prvé nájazdy v sezóne a zvládli sme ich," citovala McDavida agentúra AP. Brankár hostí Cam Talbot predviedol 28 úspešných zákrokov a dosiahol 100. víťazstvo v drese Edmontonu.

Anaheim rozhodol o domácom víťazstve nad Chicagom 4:2 v tretej tretine, v ktorej skórovali Ondřej Kaše a Jakob Silfverberg. Ducks vyhrali siedmykrát v uplynulých ôsmich dueloch, Blackhawks ťahajú sériu piatich prehier.

San Jose si na vlastnom ľade poradilo s Carolinou Hurricanes 5:1. Tri body vo farbách domácich si pripísali Timo Meier (1+2) aj Joe Thornton (0+3). Útočník Sharks Joe Pavelski strelil 18. gól v ročníku a bodoval v piatom zápase za sebou. Brankár domácich Martin Jones chytil 39 striel.

NHL - sumáre:

ST. LOUIS BLUES - EDMONTON OILERS 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. Barbašev (Sundqvist, Nolan), 14. Schenn (Butler, Dunn) – 25. Nugent-Hopkins (Nurse, Russell), 60. Klefbom (McDavid, Khaira), rozh. sam. nájazd McDavid. Brankári: Allen - Talbot, strely na bránku: 30:36, 16.551 divákov.

ANAHEIM DUCKS - CHICAGO BLACKHAWKS 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Góly: 6. Montour (Aberg, Lindholm), 7. Sprong (Henrique, Ritchie), 45. Kaše (Rowney, Sherwood), 59. Silfverberg – 28. Gustafsson (Keith, Kane), 40. DeBrincat (Toews, Saad). Brankári: Gibson - Crawford, strely na bránku: 32:27, 15.696 divákov.

SAN JOSE SHARKS - CAROLINA HURRICANES 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 4. Goodrow (Labanc, Karlsson), 11. Hertl (Labanc, Couture), 29. Meier (Šimek, Thornton), 36. Pavelski (Meier, Thornton), 56. Sörensen (Meier, Thornton) – 39. Wallmark (Hamilton, Slavin). Brankári: Jones - McElhinney, strely na bránku: 23:40, 17.119 divákov.