NHL: Tatar asistoval pri triumfe Montrealu na ľade Pittsburghu

Tomáš Tatar, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Dvadsaťsedemročný krídelník prihral na úvodný gól Brendana Gallaghera a zaznamenal tak premiérový bod v novom pôsobisku.

New Jersey 7. októbra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou k triumfu Montrealu Canadiens v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins 5:1. V noci na nedeľu zasiahol do hry aj jeho krajan Richard Pánik, jeho Arizona prehrala doma s Anaheimom 0:1. Pánik odohral takmer 22 minút a mal až sedem striel.

Montreal prerušil negatívnu sériu piatich prehier s Pittsburghom, pod triumf 5:1 sa dvomi gólmi a asistenciou podpísal center Paul Byron. Tatar asistoval pri otváracom góle zápasu, keď sa v prečíslení dvoch na jedného jeho strela odrazila od obrancu Olliho Määttu k Brendanovi Gallagherovi a ten poslal Montreal v 12. minúte do vedenia. Dvadsaťsedemročný Tatar tak zaznamenal premiérový bod v novom pôsobisku. Celkovo odohral 15:30 min, pripísal si plusový bod a s piatimi strelami bol najaktívnejší hráč tímu v tejto štatistike.

Mimoriadne aktívny bol aj Pánik, no ani jedna z jeho siedmich striel neprešla za chrbát brankára Johna Gibsona. Ten priviedol 41 úspešnými zákrokmi Anaheim k tesnému triumfu 1:0 na ľade Arizony. Jediný gól zápasu si pripísal nováčik Max Comtois, ktorý sa strelecky presadil v druhom dueli za sebou. Pánikova minutáž bola 21:47, na konto mu pribudol mínusový bod. Arizona hrala v závere presilovku o dvoch hráčov a navyše odvolala brankára, ale Gibson ani v situácii troch proti šiestim neinkasoval a zaznamenal 17. čisté konto v kariére. Coyotes nedali gól v dvoch zápasoch na začiatku sezóny prvýkrát po 39 rokoch, v otváracom stretnutí podľahli Dallasu 0:3.

Jonathan Toews zažiaril hetrikom pri triumfe Chicaga 5:4 po predĺžení nad St. Louis. V extra čase rozhodol zápas a zaznamenal šiesty trojgólový duel v kariére. Chicago tak uspelo v druhom stretnutí za sebou v predĺžení, čo sa mu podarilo na začiatku sezóny ako tretiemu tímu v histórii. "Toto sú pre nás extrémne dôležité dva body. Som nadšený, ako sme bojovali a otočili zápas," uviedol kouč Joel Quenneville, ktorého zverenci prehrávali v tretej tretine 3:4.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - EDMONTON OILERS 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 1. Palmieri (Severson), 23. Palmieri (Butcher, Hischier), 24. Zajac (Wood), 46. Zajac (Wood), 59. Noesen (Vatanen, Müller) – 5. Lucic (McDavid, Draisaitl), 52. Draisaitl (Lucic, McDavid). Brankári: Kinkaid, Talbot, strely na bránku: 27:19, 12.044 divákov (hralo sa v Göteborgu)

BUFFALO SABRES - NEW YORK RANGERS 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 14. Sheary (Ristolainen, Mittelstadt), 22. Sheary (Reinhart, Eichel), 60. Eichel – 56. Howden (McQuaid, Spooner). Brankári: Hutton - Lundqvist, strely na bránku: 29:44, 16.824 divákov

DALLAS STARS - WINNIPEG JETS 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Radulov (Seguin, Carrick), 12. Seguin (Benn, Spezza), 28. Benn (Spezza, Radulov), 48. Benn (Seguin, Klingberg), 53. Seguin (Radulov) – 23. Connor (Morrissey, Trouba). Brankári: Bishop - Hellebuyck, strely na bránku: 35:33, 18.131 divákov

NEW YORK ISLANDERS - NASHVILLE PREDATORS 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Góly: 13. Barzal (Bailey), 23. Filppula (Fritz, Sbisa), 40. Lee (Bailey, Barzal) – 4. Arvidsson (Forsberg, Subban), 17. Ekholm (Subban, Sissons), 34. Smith (Turris, Ellis), 37. Arvidsson (Johansen, Bitetto). Brankári: Greiss - Saros, strely na bránku: 29:23, 12.163 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - MONTREAL CANADIENS 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Góly: 38. Sheahan (Letang, Sprong) – 12. Gallagher (TATAR, Danault), 16. Byron (Lehkonen, Petry), 24. Byron (Domi, Lehkonen), 35. Armia (Byron, Petry), 51. Hudon (Shaw). Brankári: Murray - Price, strely na bránku: 22:29, 18.622 divákov

TAMPA BAY LIGHTNING - FLORIDA PANTHERS 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 51. Cirelli (McDonagh), rozh. nájazd J. T. Miller – 6. MacDonald (Trocheck, Huberdeau). Brankári: Vasilevskij - Luongo (33. Reimer), strely na bránku: 29:43, 19.092 divákov

TORONTO MAPLE LEAFS - OTTAWA SENATORS 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Góly: 21. Rielly (Marner, Hyman), 22. Matthews (Marleau, Ennis), 39. Marner (Matthews, Rielly) – 10. DeMelo (Smith, Chabot), 24. Chabot (Bodker, Smith), 25. Tierney (Dzingel), 42. Chabot (Ryan, Anderson), 60. Stone (Duchene). Brankári: Andersen - Anderson, strely na bránku: 37:24, 19.321 divákov

MINNESOTA WILD - VEGAS GOLDEN KNIGHT 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. Dumba (Coyle) – 59. Pacioretty (Marchessault, Miller), rozh. nájazd Haula. Brankári: Dubnyk - Fleury, strely na bránku: 30:42, 19.077 divákov

ST. LOUIS BLUES - CHICAGO BLACKHAWKS 4:5 pp (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 15. Parayko (Maroon, O'Reilly), 18. Tarasenko (O'Reilly), 44. Tarasenko (Maroon, O'Reilly), 45. Butler (Barbašev, Schwartz) – 19. Toews (Gustafsson, DeBrincat), 22. Kane (Schmaltz), 31. Krüger (Kane, Schmaltz), 47. Toews (Jokiharju, DeBrincat), 63. Toews (Saad, Jokiharju). Brankári: Allen - Ward, strely na bránku: 30:30, 17.429 divákov

ARIZONA COYOTES - ANAHEIM DUCKS 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 40. Comtois (Fowler, Silfverberg). Brankári: Raanta - Gibson, strely na bránku: 41:20, 17.125 divákov

COLORADO AVALANCHE - PHILADELPHIA FLYERS 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 2. Wilson (Kerfoot, Johnson), 13. Compher (Girard), 28. Landeskog (MacKinnon, Johnson), 57. Wilson (Söderberg, Kerfoot), 59. MacKinnon (Rantanen, Johnson) – 8. Couturier (Konecny, Giroux), 22. Vorobjov. Brankári: Varlamov - Elliott, strely na bránku: 35:37, 16.768 divákov

CALGARY FLAMES - VANCOUVER CANUCKS 7:4 (2:2, 1:2, 4:0)
Góly: 1. Lindholm (Brodie, Giordano), 18. Giordano (Brodie, Lindholm), 30. Gaudreau (Monahan, Tkachuk), 50. Monahan (Gaudreau, Tkachuk), 55. Lindholm (Gaudreau, Tkachuk), 59. Czarnik (Giordano, Tkachuk), 60. Frolík – 14. Pettersson (Goldobin, Eriksson), 17. Sutter, 23. Pettersson (Edler, Horvat), 37. Horvat (Pettersson, Edler). Brankári: Smith - Markström, strely na bránku: 37:20, 18.688 divákov

Tomáš Tatara (Montreal) 15:30 0 1 1 +1 5 0
Richard Pánik (Arizona) 21:47 0 0 0 -1 7 0
/pozn.: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/