Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Tomáš Tatar v súboji o puk s Alexandrom Seminom v zápase Detroit-Carolina Foto: TASR/AP

Pre 24-ročného krídelníka to boli tohtosezónne presné zásahy s poradovými číslami 11 a 12. Po záverečnej siréne ho vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia,

New York 8. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol v noci na pondelok v zámorskej NHL dvoma gólmi k víťazstvu Detroitu 3:1 na ľade Caroliny.

V oboch jeho góloch mal prsty obranca Andrej Sekera, ktorý sa vrátil do zostavy Hurricanes po vynechaní predošlého zápasu s Washingtonom pre nešpecifikované zranenie. Dvadsaťštyriročný Tatar sa prvýkrát strelecky presadil v 19. minúte za stavu 1:0 pre Red Wings, keď z ľavého kruhu poslal odrazený puk smerom na súperovu bránku a Sekera si ho nešťastne zrazil korčuľou do vlastnej siete.

Pre 24-ročného krídelníka to boli tohtosezónne presné zásahy s poradovými číslami 11 a 12. Po záverečnej siréne ho vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia, prvou bol ruský center Dacjuk, ktorý sa pod výhru podpísal gólom a dvomi prihrávkami. Tatar tak potvrdil skvelú fazónu, v uplynulých 19 dueloch nazbieral rovnaký počet bodov za 11 gólov a 8 asistencií. Celkovo má v tejto sezóne na konte 20 bodov (12+8) v 28 zápasoch.

"Hrať s Pavlom je veľmi jednoduché. Stačí, ak ste na správnom mieste a on sa postará o všetko ostatné. Treba príkladne bojovať o puky, Pavel to potom zariadi," povedal pre zámorské médiá na Dacjukovu adresu Tatar. Z výhry "červených krídel" sa tešil aj ich spoluhráč Tomáš Jurčo, ktorý strávil na ľade niečo viac ako 15 minút.

V ďalšom dueli Edmonton zdolal doma San Jose 2:1 a ukončil tak sériu 11 prehier. Oilers prvýkrát v sezóne zvíťazili nad súperom zo Západnej konferencie. Pomohlo im k tomu aj šťastie, keď víťazný gól z hokejky Davida Perrona padol aj s prispením obrancu "žralokov" Brendena Dillona. "Konečne pri nás stála aj šťastena. Bojovali sme až do záveru a vyplatilo sa. Výsledok nás veľmi teší, je to krok správnym smerom," tešil sa po zápase Perron.

V kanadskom derby viedol Vancouver v polovici zápasu na ľade Ottawy už 3:0, ale napokon odchádzal z haly Canadian Tire Centre iba s bodom. Senators dokázali vyrovnať skóre za necelých desať minút druhej tretiny a vynútili si tak predĺženie. V ňom po 81 sekundách rozhodol o triumfe ottawský kapitán Erik Karlsson. Výborné stretnutie v domácom drese odohral švédsky útočník Mika Zibanejad, ktorý sa dvoma gólmi a rovnakým počtom asistencií podieľal na všetkých góloch svojho tímu.

Predlžovať sa muselo aj vo Winnipegu, kam zavítal Anaheim. Hosťom chýbal ich najlepší strelec Corey Perry, ktorý si v piatkovom súboji proti Minnesote poranil koleno a podľa všetkého ho čaká dlhšia pauza. Najtesnejšie víťazstvo pre "káčerov" napokon zariadil v prvej minúte nadstaveného času Kyle Palmieri.

Výsledky:

WINNIPEG - ANAHEIM 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 15. Byfuglien (Perreault, Ladd), 22. Ladd (Wheeler, Trouba), 56. Trouba (Lowry, Stuart) - 12. Bourque (Maroon, Getzlaf), 25. Silfverberg (Stoner, Rakell), 29. Kesler (Getzlaf, Fowler), 61. Palmieri (Getzlaf, Lindholm). Brankári: Pavelec - Andersen, strely na bránku: 30:25, 15.016 divákov.

CAROLINA - DETROIT 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
38. McClement (Gleason) - 17. Dacjuk (Ericsson, Helm), 19. Tatar (Dacjuk, Quincey), 33. Tatar (Dacjuk, Franzén). Brankári: Ward - Mrázek, strely na bránku: 35:22, 13.489 divákov.

OTTAWA - VANCOUVER 4:3 pp (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)
31. Legwand (Chiasson, Zibanejad), 35. Zibanejad (Ryan, Gryba), 39. Zibanejad (Ryan, Hoffman), 62. Karlsson (Zibanejad, Ryan) - 7. Vrbata (Stanton, D. Sedin), 8. Bieksa (Vrbata, H. Sedin), 26. Richardson. Brankári: Anderson - Läck, strely na bránku: 45:33, 16.870 divákov.

EDMONTON - SAN JOSE 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
28. Jakupov (Eberle, Petry), 51. Perron (Purcell, Fayne) - 30. McGinn (Marleau, Burns). Brankári: Scrivens - Stalock, strely na bránku: 24:21, 16.839 divákov.

Tomáš Tatar (Detroit) 13:28 2 0 2 +2 2 0
Tomáš Jurčo (Detroit) 15:14 0 0 0 0 0 0
Andrej Sekera (Carolina) 20:33 0 0 0 -3 2 0