Sekera deviatym gólom v sezóne spečatil výhru Caroliny nad Floridou

Andrej Sekera (vľavo) so spoluhráčmi. Foto: TASR/AP

Slovenský obranca, ktorý má na konte v kanadskom bodovaní aj 23 asistencií, skóroval počas presilovej hry.

New York 8. februára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera hrá pred odchodom na ZOH do Soči vo veľkej forme. Dvadsaťsedemročný zadák zaznamenal svoj deviaty gól v sezóne, ktorým zavŕšil triumf Caroliny nad Floridou 5:1.

Sekera počas presilovej hry rýchlou strelou zápästím prekonal Scotta Clemmensena v bránke hostí. "Nechcel som to komplikovať. Videl som, že spoluhráči výborne clonia pred bránkou, tak som vystrelil. Jednoduchá akcia," pragmaticky zhodnotil svoj presný zásah slovenský olympionik. Kapitán domácich Eric Staal prepisoval klubové štatistiky, keď po piatku je hráčom s najväčším počtom striel. Staal ich má aktuálne na konte 2542, čím prekonal doterajšie maximum legendárneho Rona Francisa. Tomáš Kopecký bol so štyrmi strelami druhým najaktívnejším hráčom Floridy, ale napokon sa bodovo nepresadil.

Hossa raz vystrelil

Hokejista Phoenixu Keith Yandle (vľavo) a hráč Chicaga Blackhawks Slovák Marián Hossa bojujú o puk v zápase zámorskej hokejovej NHL Phoenix Coyotes - Chicago Blackhawks v Glendale 7. februára 2014.
Prvýkrát v sezóne vyšli strelecky naprázdno hráči Chicaga. Najväčšiu zásluhu mal na to brankár Phoenixu Mike Smith, ktorý pochytal všetkých 30 striel Blackhawks.

Marián Hossa sa ho pokúšal neúspešne prekonať jednou strelou, Michal Handzuš strávil na ľade niečo menej ako 12 minút.

Vyrovnané stretnutie odohral Edmonton na ľade New Jersey. Domáci napokon rozhodli o svojom triumfe v 3. minúte predĺženia, keď sa vôbec prvým gólom v kariére NHL presadil mladý obranca Jon Merrill.

Slovenský obranca Martin Marinčin v drese hostí bol druhým najvyťaženejším hráčom Oilers, viac času na ľade strávil iba elitný bek Justin Schultz.

Fotogaléria: Nočné zápasy NHL

Sumáre - NHL:

CAROLINA - FLORIDA 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
10. R. Nash (Ruutu), 11. Siomin, 19. Bellemore (Lindholm, Skinner), 25. Tlustý (E. Staal), 53. SEKERA (Skinner, J. Staal) - 16. Bjugstad (Olsen, Upshall). Brankári: Chudobin - T. Thomas (25. Clemmensen), strely na bránku: 32:35

NEW JERSEY - EDMONTON 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
12. Loktionov (Salvador, Jágr), 63. Merrill (Ryder, Henrique) - 12. Hall (Jakupov, Nugent-Hopkins). Brankári: Cory Schneider - Bryzgalov, strely na bránku: 24:20

PITTSBURGH - NEW YORK RANGERS 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
12. Maatta (Crosby, Jokinen), 29. Malkin (Neal, Niskanen), 58. Neal (Maatta, Megna) - 2. Pouliot (Zuccarello, Staal), 21. Girardi (Brassard), 50. Pouliot (Girardi, Richards), rozhodujúci nájazd Zuccarello. Brankári: Fleury - Lundqvist, strely na bránku: 29:41

PHOENIX - CHICAGO 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
2. Yandle (Boedker, Vermette), 39. Vrbata (Ribeiro, Yandle). Brankári: Smith - Crawford, strely na bránku: 26:30

SAN JOSE - COLUMBUS 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
4. McCarthy (Sheppard), 9. Marleau (Hannan), 46. Wingels (Demers, Vlasic) - 21. Johansen, 51. Jenner (Horton, Johansen). Brankári: Niemi - Bobrovskij, strely na bránku: 47:21

Tomáš Kopecký (Florida) 13:12 0 0 0 0 4 0
Andrej Sekera (Carolina) 20:28 1 0 1 +2 6 2
Martin Marinčin (Edmonton) 21:32 0 0 0 -1 1 0
Marián Hossa (Chicago) 20:29 0 0 0 0 1 0
Michal Handzuš (Chicago) 11:37 0 0 0 0 0 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/