Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Zdeno Chára v súboji Calgary - Boston. Foto: TASR/AP

Kapitán Bruins zaknihoval svoj štvrtý gól v sezóne, Boston ale prehral na ľade Calgary po predĺžení.

New York 17. februára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára zaznamenal v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL svoj štvrtý gól, jeho Boston ale prehral na ľade Calgary 3:4 po predĺžení. Bodoval aj Andrej Sekera pri výhre Caroliny nad Ottawou 6:3, brankár Islanders Jaroslav Halák inkasoval v newyorskom derby šesť gólov a jeho tím podľahol Rangers 5:6.

Boston premárnil v Calgary náskok 3:0 a dve sekundy pred koncom predĺženia rozhodol o jeho prehre T.J. Brodie. Chára strelil v 12. minúte druhý gól hostí, keď v 12. minúte po prihrávke Dougieho Hamiltona tvrdou strelou z prvej prekonal fínskeho brankára Karriho Räma a mal aj dva plusové body. Výrazný podiel na otočení skóre mal v drese Flames český útočník Jiří Hudler, ktorý dvoma gólmi v tretej tretine poslal duel do nadstavenia.

Carolina uspela na ľade Ottawy 6:3, Sekera si pripísal asistenciu pri druhom presnom zásahu svojho tímu v presilovej hre. S vyše 24 odohratými minútami bol druhým najvyťaženejším korčuliarom mužstva a pripísal si aj mínusový bod a jednu strelu. V newyorskom derby viedli domáci Islanders v tretej tretine 5:3, Rangers ale tromi gólmi otočili priebeh zápasu ešte v riadnom čase. Náš brankár Halák inkasoval šesťkrát zo 42 striel a mal percentuálnu úspešnosť 85,7. Jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský zaznamenal dve mínusky a dve strely.

Marián Gáborík (plusový bod a tri strely) sa v drese Kings tešil z triumfu 3:2 nad Tampou Bay. Detroit s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom vyšiel naprázdno doma s Montrealom, pod triumf hostí 2:0 sa čistým kontom s 25 úspešnými zákrokmi podpísal brankár Carey Price. Obranca Martin Marinčin sa nezmestil do zostavy Edmontonu, ktorý prehral 4:5 po nájazdoch vo Winnipegu.

Sumáre NHL:
NEW YORK ISLANDERS - NEW YORK RANGERS 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)

Góly: 1. Tavares, 12. Nielsen (Hamonic, Grabovskij), 22. Boychuk, 28. Strome (Nelson, Hamonic), 44. Strome (Nielsen) - 15. McDonagh (Girardi, Stempniak), 24. Kreider (Stepan, Boyle), 24. McDonagh (Miller), 47. Stepan (Kreider, Klein), 49. St. Louis (Stepan, Staal), 56. Klein (St. Louis, Brassard). Brankári: HALÁK - Talbot, strely na bránku: 43:42, 16.170 divákov

DETROIT - MONTREAL 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 58. Plekanec (Weise, Pacioretty), 60. Pacioretty (Plekanec, Subban). Brankári: Howard - Price, strely na bránku: 25:29, 20.027 divákov

OTTAWA - CAROLINA 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Góly: 19. Condra (Karlsson, Prince), 31. Hoffman (Zibanejad, Karlsson), 34. Ceci (Zibanejad, Ryan) - 7. Nestrašil (Gerbe), 29. Skinner (Nash, SEKERA), 34. Gerbe (Nestrašil, Jordán), 40. McClement (Malone, Dwyer), 43. Jordán (Lindholm, Faulk), 50. Terry (Hainsey, Nestrašil). Brankári: Lehner (40. Hammond) - Ward, strely na bránku: 32:36, 16.562 divákov

WINNIPEG - EDMONTON 5:4 pp a sn (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 8. Little (Enström, Wheeler), 29. Little (Chiarot), 44. Myers (Enström, Thorburn), 56. Ladd (Wheeler, Little), rozh. nájazd Wheeler - 14. Jakupov (Roy, Ference), 16. Lander (Eberle, Schultz), 42. Nugent-Hopkins (Petry, Eberle), 56. Jakupov (Pouliot, Pakarinen). Brankári: Hutchinson - Fasth, strely na bránku: 46:22, 15.016 divákov

CALGARY - BOSTON 4:3 pp (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Góly: 27. Jones (Backlund, Giordano), 44. Hudler (Monahan, Byron), 55. Hudler (Giordano, Gaudreau), 65. Brodie (Giordano, Monahan) - 7. Marchand (Bergeron), 12. CHÁRA (Hamilton, Pastrňák), 21. Krug (Smith, Miller). Brankári: Ramo (21. Hiller) - Rask, strely na bránku: 27:27, 19.289 divákov

COLORADO - ARIZONA 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
Góly: 3. McLeod (Carey, Hejda), 4. Duchene (Iginla, Redmond), 15. Holden (Redmond, Duchene), 28. Barrie (Iginla, Talbot), 38. Landeskog (O'Reilly, MacKinnon) - 10. Ekman-Larsson (Lessio, Chipchura), 43. Arcobello (Stone, Martinook). Brankári: Varlamov (41. Berra) - McKenna, strely na bránku: 34:17, 14.132 divákov

VANCOUVER - MINNESOTA 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 21. H. Sedin (D. Sedin, Burrows), 42. Horvat (Hansen, Sbisa), 52. Biega (H. Sedin, Higgins) - 9. Niederreiter (Schroeder, Brodin), 54. Niederreiter (Schroeder). Brankári: Läck - Dubnyk, strely na bránku: 29:22, 18.465 divákov

LOS ANGELES - TAMPA BAY 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 28. Kopitar (Lewis, McNabb), 44. Nolan (King, Shore), 54. Carter (Doughty, King) - 13. Nesterov (Palát), 60. Johnson (Kučerov, Hedman). Brankári: Quick - Vasilevskij, strely na bránku: 28:23, 18.230 divákov

Jaroslav Halák (NY Islanders) 59:14 6/42 85,7

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/