Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Na snímke vpravo slovenský útočník LA Kings Marián Gáborík strieľa víťazný gól, vľavo brankár Pittsburghu Marc-Andre Fleury v zápase hokejovej NHL Pittsburgh Penguins - Los Angeles Kings v noci na 12. decembra 2015. Foto: TASR/AP

Krídelník Detroitu zvýšil na ľade New Jersey presnou strelou v 37. minúte na 2:0 pre svoj tím, no Red Wings dosiahnutý náskok neudržali.

New York 12. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík sa postaral o predĺženie víťaznej šnúry LA Kings v zámorskej NHL. Strelou švihom pod hornú žŕdku rozhodol v štvrtej sérii nájazdov duel na ľade Pittsburghu, kde "králi" napokon triumfovali 3:2 pp a sn. Z víťazstva sa tešili už šiestykrát v rade.

Hráči LA mali od úvodu zápas sľubne dobre rozohraný. Na vedúci gól Tannera Pearsona odpovedali "tučniaci" až na konci druhej tretiny, tretí presný zásah v ročníku pridal Eric Fehr. Len 34 sekúnd po návrate z kabín však kalifornský tím opäť viedol zásluhou Jakea Muzzina a hoci Malkin 70 sekúnd pred koncom vyrovnal, "Pens" sa napokon zo šťastného obratu netešili. V nájazdoch najskôr vyrovnal na hosťujúcej strane Anže Kopitar na 1:1 a vo štvrtej sérii zariadil triumf Gáborík.

Skúsený krídelník pochválil po stretnutí výkony oboch brankárov, na ktorých letelo viac ako 40 striel z každej strany. Quick sa vďaka 40 zákrokom stal prvou hviezdou duelu, Fleury si pripísal len o dva zásahy menej. "Quick bol perfektný, vlastne obaja brankári podali skvelé výkony. Ten náš však zastavil veľa pukov a opäť pôsobil výnimočne," povedal na oficiálnom webe profiligy Gáborík.

Jeho tím zdolal Pittsburgh už druhýkrát v aktuálnom týždni a pripravil mu tretiu prehru z uplynulých štyroch duelov. Naopak, Kings sa darí. Z 28 duelov základnej časti vyhrali dovedna až devätnásť a v tabuľke Západnej konferencie im patrí druhá priečka za suverénnym lídrom z Dallasu. "Mali sme šťastie, pretože v tejto sezóne sme v porovnaní s tou minulou vyhrali viac duelov či už po predĺžení alebo v nájazdoch. Myslím, že aj tento zápas bol atraktívny pre fanúšikov. V prvej tretine sme boli silní, viedli sme 1:0. Hoci v druhom dejstve domáci vyrovnali, nezlomilo nás to. Ten istý scenár sa opakoval, no napokon sme našli spôsob, ako zvíťaziť," konštatoval Gáborík.

Na snímke vpravo slovenský krídelník Detroitu Tomáš Tatar, uprostred prekonaný jeho brankár Jimmy Howard, vľavo autor gólu z Devils Kyle Palmieri v zápase hokejovej NHL New Jersey Devils - Detroit Red Wings v noci na 12. decembra 2015.
Jedenásty gól v prebiehajúcej sezóne zaznamenal Tomáš Tatar. Krídelník Detroitu zvýšil na ľade New Jersey presnou strelou v 37. minúte na 2:0 pre svoj tím, no Red Wings náskok neudržali. Devils v záverečnej tretine vyrovnali priebežné skóre a štyridsať sekúnd pred koncom predĺženia im triumf zabezpečil Kyle Palmieri. Tatar si spoločne s krajanom Tomášom Jurčom zapísal do štatistík po jednom mínusovom bode.

Hoci sa "červeným krídlam" nepodarilo uspieť, Tatara môžu tešiť aspoň individuálne štatistiky. V 30-tich dueloch prebiehajúceho ročníka má na konte rovnako jedenásť gólov aj asistencií a len dva body stráca na lídra tímovej produktivity Henrika Zetterberga. Po stretnutí na ľade Devils ho mrzel najmä premárnený náskok. "Vždy je to ťažké, keď v takomto zápase stratíte dvojgólové vedenie. V tretej tretine sme nehrali dobre a nechali sme ich ľahko vyrovnať. Preto nám ďalší bod presvišťal pomedzi prsty," povedal pre freep.com Tatar. K individuálnym štatistikám dodal: "Keď to ide dobre tímu, darí sa aj mne osobne."

Obhajca Stanleyho pohára zo Chicaga zdolal Winnipeg 2:0. Pri otváracom góle Jonathana Toewsa z 5. minúty si pripísal asistenciu Marián Hossa, víťaznú poistku pridal po polovici stretnutia Patrick Kane a rozšíril svoju impozantnú štatistiku minimálne jedného bodu na zápas už na 25 duelov v rade. Na súpiske "jastrabov" nefiguroval Marko Daňo, ktorého vedenie klubu opäť preradilo na farmu v AHL.

výsledky:

NEW JERSEY DEVILS - DETROIT RED WINGS 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 43. Severson (Tootoo, Gionta), 55. Kalinin (Palmieri, Tootoo), 65. Palmieri (Stempniak) - 29. Nyquist (Zetterberg, Kronwall), 37. TATAR (Richards, Green). Brankári: C. Schneider - Howard, strely na bránku: 38:29, 16.514 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - LOS ANGELES KINGS 2:3 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 39. Fehr (Cullen, Dumoulin), 59. Malkin (Kunitz, Perron) - 8. Pearson (Martinez, Muzzin), 41. Muzzin (Doughty, Kopitar), roz. nájazd GÁBORÍK. Brankári: Fleury - Quick, strely na bránku: 42:40, 18.489 divákov

DALLAS STARS - PHILADELPHIA FLYERS 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 35. Janmark (Spezza, Oduya), 38. Roussel (Eakin, Demers), 60. Jamie Benn (Seguin) - 30. Gostisbehere (Giroux, Voráček). Brankári: Niemi - Neuvirth, strely na bránku: 44:20, 18.523 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - WINNIPEG JETS 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 5. Toews (HOSSA, Shaw), 31. Kane (Teräväinen, Rundblad). Brankári: Crawford - Hellebuyck, strely na bránku: 31:25, 22.021 divákov

ARIZONA COYOTES - MINNESOTA WILD 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 38. Boedker (Rieder), 61. Boedker (Vermette, Stone) - 27. Spurgeon (Parise, Pominville). Brankári: Lindbäck - Kemper, strely na bránku: 21:28, 14.404 divákov

EDMONTON OILERS - NEW YORK RANGERS 7:5 (3:1, 0:2, 4:2)

Góly: 7. Korpikoski (Pakarinen, Letestu), 16. Korpikoski (Hendricks, J. Schultz), 17. Purcell (Hall, Draisaitl), 41. Hall (Purcell, Draisaitl), 43. Nurse (Hall, Draisaitl), 59. Hall (Draisaitl, Purcell), 60. Korpikoski - 13. Zuccarello (Kreider, McIlrath), 21. Kreider (Zuccarello, Lundqvist), 47. Brassard (Nash, Yandle), 59. Nash (Boyle, McDonagh). Brankári: Nilsson - Lundqvist (43. Raanta), strely na bránku: 37:34, 16.839 divákov

ANAHEIM DUCKS - CAROLINA HURRICANES 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: 55. Silfverberg (Vatanen, Rakell) - 17. Skinner (Hainsey), 32. Skinner (Rask, DiGiuseppe), 37. Lindholm (E. Staal, Faulk), 57. J. Staal (Nestrašil, Faulk), 58. Skinner (Pesce, Läck). Brankári: Gibson (41. Andersen) - Läck, strely na bránku: 32:24, 17.174 divákov

Tomáš Tatar (Detroit) 14:50 1 0 1 -1 4 0
Tomáš Jurčo (Detroit) 07:21 0 0 0 -1 2 0
Marián Hossa (Chicago) 19:36 0 1 1 0 5 2
Marián Gáborík (LA) 16:35 0 0 0 2 7 2
Andrej Sekera (Edmonton) 23:17 0 0 0 1 2 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/