Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

NHL

Tampa po faule Černáka takmer prišla v závere zápasu o víťazstvo

Hostia viedli ešte v 50. minúte 5:1, potom sa však po zákroku Černáka, ktorý trafil Švéda Oskara Lindbloma pri mantineli strhla šarvátka, za ktorú dostal Slovák dva dvojminútové tresty.

Archibalda za tvrdý zákrok na Hartmana suspendovali na dva zápasy

Dvadsaťšesťročný Američan vo štvrtkovom domácom zápase Coyotes proti Nashvillu Predators tvrdým útokom na hlavu fauloval útočníka Ryana Hartmana.

Vasilevskij má zlomenú nohu, Tampe bude chýbať štyri až šesť týždňov

Dvadsaťštyriročný Vasilevskij v tejto sezóne nastúpil v trinástich zápasoch, v ktorých si udržal 92,7-percentnú úspešnosť zákrokov a priemerne inkasoval 2,3 gólu na zápas.

NHL: Zranený Chára by mohol chýbať Bostonu 4-6 týždňov

Zdeno Chára sa zranil v stredajšom zápase NHL na ľade Colorada, v ktorom Boston prehral.

NHL: Kings zvíťazili v Chicagu, mladík Petersen s 34 zákrokmi

Colorado bez Marka Daňa podľahlo doma obhajcovi titulu Washingtonu 2:3, slovenský útočník bol zdravý náhradník. ,aktualizované

NHL: Morrissey z Winnipegu dostal najvyššiu možnú pokutu

Obranca Winnipegu Jets pyká za nešportové správanie v stredajšom zápase s Washingtonom, keď zápasníckym chvatom zložil na ľad krídelníka Capitals T.J. Oshieho.

Pre 27-ročného útočníka to bol ôsmy presný zásah v sezóne, po 19 zápasoch má na konte 16 bodov (8+8). ,aktualizované

NHL: Boston poslal zraneného Cháru z tripu domov, podstúpil vyšetrenia

Podľa klubu utrpel kapitán Bruins zranenie v dolnej časti tela.

NHL: Arvidsson a Subban na listine zranených hráčov Nashvillu

Arvidsson nastúpil v tejto sezóne na 13 zápasov, v ktorých dosiahol 8 gólov a 5 asistencií. Subban v osemnástich zápasoch skóroval dvakrát a pridal 10 asistencií.

NHL: Vasilevskij sa zranil pri tréningu, bude chýbať neurčitý čas

Dvadsaťštyriročný Rus v tejto sezóne nastúpil v trinástich zápasoch, v ktorých si udržal 92,7-percentnú úspešnosť zákrokov.

NHL: Pittsburgh predĺžil zmluvu s generálnym manažérom Rutherfordom

Rutherford v deň podpisu kontraktu vymenil Carla Hagelina do Los Angeles za Tannera Pearsona.,aktualizované

NHL: Boston s Halákom podľahol Coloradu, Chára nedohral pre zranenie

Slovenský obranca stihol odohrať iba päť a pol minúty.,aktualizované

Kings získali Hagelina z Pittsburghu

Tridsaťročný Hagelin bol v predchádzajúcich ročníkoch dôležitý člen tímu tučniakov, s ktorými sa v rokoch 2016 a 2017 tešil zo zisku Stanleyho pohára.

NHL: Arizona predĺžila zmluvu s mladíkom Chychrunom o šesť sezón

Dvadsaťročný obranca odohral v uplynulom ročníku 50 zápasov a nazbieral 14 bodov (4+10). Dokopy nastúpil v drese Arizony na 119 stretnutí a pripísali si 34 bodov (11+23).

NHL: Rask sa vrátil do tímu Bostonu, no s Coloradom bude chytať Halák

Tridsaťjedenročný Rask opustil tím v piatok a vynechal zápasy s Torontom Maple Leafs a Vegas Golden Knights.

Černáka po debute v NHL pochválil tréner Cooper: Bol skvelý

Bronzový medailista z MS do 20 rokov strávil pri prehre na štadióne Buffala Sabres 1:2 na ľade 17:06 minút. Počas nich zaznamenal jednu "plusku", dve strely na bránku, dve trestné minúty a päť hitov.

NHL: Černák absolvoval premiéru, jeho Tampa prehrala v Buffale

Montreal Canadiens s Tomášom Tatarom prehral na ľade Edmontonu Oilers vysoko 2:6, slovenský útočník nebodoval.,aktualizované

NHL: Wilsonovi skrátili trest na 14 zápasov, vráti sa do zostavy Caps

Wilson dostal trest ešte pred začiatkom sezóny, keď v prípravnom zápase zákerným spôsobom atakoval do hlavy útočníka St. Louis Blues Oskara Sundqvista.

NHL: Tampa Bay povolala Černáka, môže zažiť debut v profilige

Černáka draftovali Los Angeles Kings v roku 2015 zo 43. miesta.

Vedenie NHL sa dohodlo na vyrovnaní s hráčmi, ktorí súťaž žalovali

Celková hodnota vyrovnania predstavuje sumu 18,9 milióna dolárov vrátane 22.000 USD pre každého hokejistu.

NHL: Brodeura, O'Reeho, St. Louisa a Bettmana uviedli do Siene slávy

Brodeur je trojnásobný víťaz Stanleyho pohára. Vo svojej zbierke má štyri Vezinove trofeje pre najlepšieho brankára a je historickým lídrom NHL s 691 víťazstvami a 125 čistými kontami.

NHL: NY Rangers zdolali Vancouver, brankár Lundqvist má 437. víťazstvo

Posunul sa ním na delené siedme miesto s Jacqueom Planteom v historických tabuľkách v počte vychytaných triumfov v NHL.,aktualizované

Rangers sa musia zaobísť vyše mesiaca bez Bučneviča

Ruský krídelník si v štrnástich stretnutiach sezóny pripísal deväť bodov.

LA Kings sa zranil aj brankár Campbell, Budaj zabojuje o post jednotky

Tridsaťšesťročný Budaj odchytal v aktuálnej sezóne ako striedajúci gólman len októbrové stretnutie s Ottawou.

Hráčmi týždňa NHL sa stali Pastrňák, Wheeler a Giroux

Čech Pastrňák si vyslúžil honor prvej hviezdy sledovaného obdobia za to, že strelil v štyroch stretnutiach päť gólov a pridal dve asistencie.

NHL: Pánik pomohol Arizone k výhre gólom, Halák exceloval

Pánika vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia. Ďalší excelentný výkon podal slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý sa 37 úspešnými zákrokmi podieľal na triumfe Bostonu 4:1 nad Vegas.,aktualizované

NHL: Tatar strelil víťazný gól Montrealu proti Vegas

Boston s Jaroslavom Halákom a Zdenom Chárom zdolal Toronto v zostave s Martinom Marinčinom 5:1. Halák kryl 40 striel, Chára si pripísal na konto dva plusové body. ,aktualizované

NHL: Klingberg po operácii ruky, Dallasu bude chýbať najmenej mesiac

Pre Dallas je to citeľná strata.

NHL: Wheeler režíroval triumf Winnipegu, Daňo nebodoval

Ústrednou postavou duelu bol Blake Wheeler, kapitán Jets mal prsty vo všetkých piatich góloch domácich, keď jeden dal a pri ďalších štyroch asistoval.,aktualizované

Rask dostal od Bruins voľno, aby vyriešil osobné záležitosti

Fín bol dlhé roky jasnou brankárskou jednotkou Bruins, v úvode tejto sezóny však márne hľadá formu.

NHL: Plekanec sa dohodol s Montrealom na ukončení zmluvy

Tridsaťpäťročný český center nedávno odohral jubilejný 1000. zápas v NHL a strelil v ňom svoj zatiaľ jediný gól v sezóne. ,aktualizované

NHL: Thornton ako 19. hráč histórie odohral 1500 zápasov v profilige

Tridsaťdeväťročný center dosiahol míľnik v noci na piatok na ľade Dallasu, kde jeho San Jose prehralo 3:4.

NHL: Tatar skóroval, Montreal prehral s Buffalom po predĺžení

Pre útočníka Canadiens to bol šiesty presný zásah v tejto sezóne.,aktualizované

NHL: Vo veku 78 rokov zomrel Bob Naegel Jr., bývalý majiteľ Minnesoty

Príčinou boli komplikácie v súvislosti s ochorením na rakovinu.

NHL: Malkina nepotrestajú za úder ramenom do hlavy Oshieho

Tridsaťjedenročný krídelník Capitals po zákroku putoval do šatne, kde absolvoval vyšetrenie pre podozrenie z otrasu mozgu. Po negatívnom výsledku sa vrátil do hry a rozhodol.

NHL: Pittsburgh s piatou prehrou v rade, podľahol Washingtonu

O triumfe obhajcu titulu rozhodol gól T.J. Oshieho 74 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Penguins utrpeli piatu prehru za sebou.,aktualizované

NHL: Lucic dostal za atak na Josepha najvyššiu možnú pokutu

Incident sa udial v polovici tretej tretiny. Lucic reagoval na čistý bodyček Josepha tým, ho napadol a udrel, hoci súper ležal na ľade.

NHL: Haulu odniesli na nosidlách, vynechá minimálne tri zápasy

Dvadsaťsedemročný Fín nedohral stretnutie proti Torontu (1:3) po tom, ako ho v 3. tretine narazil na mantinel Patrick Marleau.

NHL: Dva góly Tatara nestačili Montrealu, s NY Rangers prehral

Slovenský útočník strelil prvé dva góly hostí, keď otvoril skóre už v 1. minúte a presadil sa aj na začiatku druhej tretiny. ,aktualizované

NHL: Hráči Ottawy vo videu kritizovali hru tímu i asistenta trénera

Vo videu, ktoré na internet zavesil neznámy užívateľ, sa hráči, medzi ktorými boli aj Matt Duchene, Chris Wideman, Chris Tierney a Thomas Chabot, sťažovali najmä na hru svojho tímu v oslabení.