Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

NHL

NHL: Fenton je nový generálny manažér Minnesoty Wild

Dvanásť sezón bol asistentom generálneho manažéra Davida Poilea a pomohol formovať mužstvo, ktoré to vlani dotiahlo až do finále Stanleyho pohára.

NHL: Washington zdolal Tampu Bay a vynútil si siedmy zápas

Slovenský brankár Peter Budaj ani obranca Erik Černák nedostali šancu v zostave Lightning.,aktualizované

NHL: Rybár podpísal s Detroitom jednoročný nováčikovský kontrakt

Dvadsaťštyriročný brankár odchytal uplynulé dve sezóny v českej extralige v drese Hradca Králové, naposledy pomohol tímu k postupu do semifinále play off. ,aktualizované

NHL: Nováčik Vegas Golden Knights postúpil do finále Stanleyho pohára

Vegas je prvý tím od roku 1968 (St. Louis Blues), ktorý sa vo svojom inauguračnom ročníku prebojoval až do finále play off. ,aktualizované

NHL: Tampa zdolala Washington, od finále ju delí jediné víťazstvo

NEMAL NA VÝBER: Marián Hossa definitívne ukončil kariéru

Útočník Chicaga Blackhawks potvrdil, že zdravotný stav mu neumožňuje postaviť sa znovu na korčule.

NHL: Fínsky útočník Mäenalanen sa na rok upísal Caroline

Dvadsaťtriročný Mäenalanen odohral väčšinu svojej kariéry v Kärpäte Oulu, v uplynulej sezóne nazbieral v 59 zápasoch 46 bodov.

NHL: Vegas zdolal v 4. dueli Winnipeg a je krok od postupu do finále

Ligový nováčik môže spečatiť svoj postup už v nedeľu, piaty duel je na programe o 21.00 SELČ vo Winnipegu.,aktualizované

NHL: Švédsky obranca Fantenberg predĺžil kontrakt s Los Angeles

Dvadsaťšesťročný hokejista podpísal s kráľmi ročný dvojcestný kontrakt, ktorý mu na úrovni NHL zabezpečí 650.000 amerických dolárov.

NHL: Tampa Bay opäť zvíťazila vo Washingtone, vyrovnala stav série

Stav série hranej na štyri víťazstvá vyrovnali na 2:2, pokračuje sa v noci na nedeľu v Tampe.,aktualizované

Plekanec ukončil po prehre s USA reprezentačnú kariéru

Tridsaťpäťročný center Toronta Maple Leafs v NHL hral za Česko na jedenástich svetových šampionátoch.

NHL: Vegas zdolal Winnipeg v 3. finále Západnej konferencie

Slovenský útočník Tomáš Tatar strávil na ľade takmer 11 minút a na konto si pripísal mínusový bod. ,aktualizované

NHL: Washington zdolal Tampu, Hedman dal gól a dvakrát asistoval

Štvrtý duel sa odohrá v noci na piatok opäť vo Washingtone.,aktualizované

NHL: Tatar prispel gólom k triumfu Vegas na ľade Winnipegu

Pre Tatara to bol prvý presný zásah v piatom dueli nadstavby, jeho krajan Marko Daňo sa opäť nezmestil do zostavy Winnipegu.,aktualizované

NHL: Washington vyhral aj druhý zápas vo finále Východnej konferencie

Séria sa teraz presúva do hlavného mesta USA, tretí duel je na programe v noci na stredu o 2.00 SELČ.,aktualizované

NHL: Winnipeg v prvom zápase finále Západnej konferencie zdolal Vegas

Nováčikovi súťaže, ktorý si miestenku v konferenčnom finále vybojoval vďaka postupom cez Los Angeles Kings a San Jose Sharks, nevyšiel úvod stretnutia.,aktualizované

NHL: Washington zdolal Tampu v 1. zápase finále Východnej konferencie

Alexander Ovečkin zaznamenal dva kanadské body za gól a asistenciu. ,aktualizované

NHL: Černáka povolali do prvého tímu Tampy Bay

Dvadsaťročného zadáka stiahli blesky z tímu Syracuse Crunch, ktorý už vypadol z play off AHL.

NHL: Dubas je novým generálnym manažérom Toronta Maple Leafs

V hokejovom klube zámorskej NHL pôsobil od roku 2014 ako asistent doterajšieho GM Loua Lamoriella, ktorý bude v Toronte zastávať funkciu špeciálneho poradcu.

NHL: Winnipeg zdolal Nashville a je vo finále Západnej konferencie

V rozhodujúcom siedmom stretnutí 2. kola vyraďovacej časti triumfovali hokejisti Jets 5:1 a sériu vyhrali 4:3 na zápasy. ,aktualizované

NHL: Chára dohral sezónu so zlomeným palcom a problémovým ramenom

Štyridsaťjedenročný obranca verí, že nebude musieť ísť na operáciu a k vyliečeniu mu pomôže konzervatívna liečba.

Vedenie NHL udelí novú trofej, jej držiteľ nemusí byť z profiligy

Novú trofej prvýkrát udelia 20. júna počas slávnostného galavečera v Las Vegas.

ŽIADNE VÝHOVORKY: Hokejistov ČR posilnia na MS veľké mená z NHL

Česi ešte pred utorňajším zápasom so Švajčiarskom dopísali na súpisku aj obrancu Jakuba Krejčíka.

Český obranca Pyrochta podpísal zmluvu s Nashvillom

Pyrochta odohral v sezóne 2017/2018 celkovo 52 zápasov v drese Liberca.

NHL: Washington postúpil, Nashville si vynútil siedmy duel

V konferenčnom finále si Capitals zmerajú sily s Tampou Bay Lightning.,aktualizované

NHL: Tampa Bay vyradila Chárov Boston, Tatarovo Vegas postúpilo

Slovenský útočník Tomáš Tatar však chýbal v zostave Golden Knights, v ich bránke si pripísal čisté konto Marc-Andre Fleury.,aktualizované

NHL: Nováčikovia Vrána a Connor rozhodli o triumfoch Capitals a Jets

V drese víťazov sa stal mužom zápasu 22-ročný český nováčik Jakub Vrána.,aktualizované

Podobný incident sa udial aj v 1. kole play off medzi Bostonom a Torontom.

NHL: Chárov Boston podľahol Tampe po predĺžení

Kapitán Bruins Zdeno Chára bol opäť jeden z najvyťaženejších hráčov na ľade, odohral 24:29 minút, pripísal si jednu strelu, dve trestné minúty a mínusový bod.,aktualizované

NHL: Ruský brankár Samsonov podpísal kontrakt na 3 roky s Washingtonom

Samsonova považujú za jedného z najtalentovanejších brankárov, ktorý dosiaľ ešte neokúsil profiligu.

NHL: Zomrel legendárny GM Islanders Billy Torrey

Hokejisti Floridy sa za jeho éry prebojovali do finále play off v roku 1996, ešte skôr v tej sezóne uviedli Torreyho do Siene slávy NHL.

NHL: Carolina vymenila Krügera do Arizony za Martinooka

Dvadsaťsedemročný Krüger odohral v tejto sezóne za Carolinu iba 48 zápasov s bilanciou gól a päť asistencií, zvyšok ročníka strávil v nižšej súťaži AHL.

NHL: Pittsburgh a Nashville vyrovnali série

Hrdinom stretnutia bol útočník Jake Guentzel, ktorý strelil dva góly obhajcov Stanleyho pohára.,aktualizované

NHL: Wilson zlomil Astonovi-Reeseovi čeľusť, dostal 3-zápasový dištanc

Trojzápasovú stopku zdôvodnila ligová disciplinárka tým, že hlavným bodom kontaktu bola hlava a že Wilson sa mohol stretu vyhnúť.

NHL: Hitchcocka nahradí na striedačke Dallasu Jim Montgomery

Montgomery je za uplynulé tri roky už druhým trénerom, ktorý sa na profiligovú striedačku dostal ako úspešný kouč univerzitného tímu.

NHL: Chárov Boston podľahol Tampe, Tatar nebodoval pri prehre Vegas

Kapitán medveďov Zdeno Chára odohral 22:22 minúty a na súperovho brankára vyslal jednu strelu.,aktualizované

NHL: Colorado podpísalo ročnú zmluvu s českým brankárom Francouzom

Dvadsaťsedemročný Francouz pôsobil v uplynulých troch sezónach v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) v klube Traktor Čeľjabinsk.

NHL: Ovečkin zariadil ďalšiu výhru Washingtonu, Wheeler zasa Winnipegu

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v treťom zápase semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins 4:3 a v sérii sa ujali vedenia 2:1. ,aktualizované

NHL: Vegas v zostave s Tatarom zvíťazil, Tampa zdolala Boston

O triumfe zlatých rytierov, ktorí v tretej tretine prišli o náskok 3:1, rozhodol v 69. minúte švédsky krídelník William Karlsson.,aktualizované

Carolina zrušila zmluvu bývalému GM Francisovi

Päťdesiatpäťročný Francis je štvornásobným účastníkom zápasu All Star a s Pittsburghom vyhral dvakrát Stanleyho pohár.