NHL

NHL: Toto sú finalisti na zisk Trofeje Billa Mastertona

Trofej Billa Mastertona je ocenenie hráča NHL, ktorý spája svoje majstrovstvo s príkladnou oddanosťou a vernosťou hokeju.

NHL: Chárov Boston prehral s Torontom, Tampa Bay prešla cez New Jersey

Slovenský obranca odohral v drese medveďov 20 minút a 15 sekúnd bez bodového zápisu, pripísal si štyri strelecké pokusy a duel dokončil s dvoma mínusovými bodmi. ,aktualizované

NHL: Bergeron zrejme nastúpi v piatom zápase s Torontom

Piaty zápas medzi Bostonom a Torontom sa bude hrať v TD Garden v Bostone v noci na nedeľu. Bruins vedení kapitánom Zdenom Chárom vedú v sérii 3:1 na zápasy.

NHL: Barkov, W. Karlsson a O'Reilly sú nominovaní na Lady Byng Trophy

Ocenenie je určené pre najslušnejšieho hráča NHL so športovým duchom a zmyslom pre fair play.

NHL: Čech Jašek sa dohodol na nováčikovskej zmluve s Vancouvrom

Dvadsaťročný útočník odišiel do zámoria v závere marca po vyradení svojho tímu Bílí Tygři Liberec vo štvrťfinále play off českej extraligy.

NHL: Winnipeg postúpil do 2. kola, Philadelphia sa ešte udržala v hre

Hokejisti Winnipegu sa v semifinále Západnej konferencie stretnú s lepším z dvojice Nashville Predators - Colorado Avalanche.,aktualizované

NHL: Štart Bergerona z Bostonu v 5. zápase proti Torontu je otázny

Tridsaťdvaročný hráč nezasiahol pre zdravotné problémy do štvrtého duelu v sérii v noci na piatok.

NHL: Peters skončil vo funkcii trénera Caroliny Hurricanes

Kormidelník oznámil v piatok svoje rozhodnutie skončiť na svojom poste po štyroch sezónach, v ktorých ani raz nedoviedol hurikánov do play off.

Švédskych hokejistov posilní na MS aj Adrian Kempe z Los Angeles

Podľa denníka Aftonbladet mal záujem reprezentovať aj Kempeho spoluhráč z LA Christian Folin, tréner národného tímu Rikard Grönborg ho však neoslovil.

NHL: Obranca New Jersey Vatanen sa zranil, jeho štart je otázny

Dvadsaťšesťročný rodák z Jyväskylä utrpel zranenie hornej časti tela, ktorého stav sa posudzuje na dennej báze. Na Floridu síce s tímom neodletel, ale môže sa k nemu pripojiť.

NHL: Chárov Boston vedie v sérii s Torontom, Washington vyrovnal stav

Chára bol najvyťaženejší korčuliar zápasu, v drese medveďov odohral 26:43 minút, pričom si pripísal dva strelecké pokusy, štyri bodyčeky, tri zblokované strely a duel dokončil s dvomi plusovými bodmi.,aktualizované

NHL: Doughty, Hedman a Subban sú vo finále na zisk Norrisovej trofeje

Mená finalistov zverejnil oficiálny web zámorskej hokejovej profiligy, víťaz si cenu prevezme 20. júna na slávnostnom galavečeri v Las Vegas.

NHL: Obranca Winnipegu Morrissey dostal za faul na Staala dištanc

Rozhodcovia zákrok Morrisseya nepotrestali, neskôr si ho však predvolala ligová disciplinárka a rozhodla o zápasovom dištanci.

NHL: O Selkeho trofej sa uchádzajú Bergeron, Couturier a Kopitar

Mená finalistov o najlepšie brániaceho útočníka zverejnil oficiálny web zámorskej hokejovej profiligy, víťaz si cenu prevezme 20. júna na slávnostnom galavečeri v Las Vegas.

NHL: Sharks zdolali Anaheim aj vo štvrtom zápase, postúpili do 2. kola

Hráči Pittsburghu Penguins zvíťazili vo štvrtom dueli 1. kola na ľade Philadelphie Flyers hladko 5:0 a už iba jedna výhra ich delí od postupu do semifinále Východnej konferencie.,aktualizované

NHL: Rinne, Hellebuyck a Vasilevskij sú kandidátmi na Vezinovu trofej

Mená troch finalistov na najlepšieho brankára NHL zverejnila oficiálna stránka zámorskej profiligy, víťaz bude známy 20. júna v Las Vegas na slávnostnom odovzdávaní ocenení.

NHL: Gulutzan skončil na poste trénera Calgary Flames

Štyridsaťšesťročný Gulutzan mal v dvoch sezónach na lavičke Calgary bilanciu 82-68-14, predtým viedol dva roky Dallas Stars.

NHL: Tatarov Vegas zdolal Los Angeles a postúpili do 2. kola play off

Slovenský útočník však chýbal v zostave hostí v druhom dueli za sebou.,aktualizované

NHL: Bostonu nestačil gól Cháru, v Toronte prehral

Hrdinom kanadského tímu bol dvojgólový útočník Patrik Marleau.,aktualizované

NHL: LA prehralo s Vegas, Tatar chýbal v zostave Golden Knights

V Západnej konferencii je už len krok od postupu nováčik z Vegas, v treťom stretnutí triumfoval na ľade Los Angeles 3:2 a v sérii vedie už 3:0 na zápasy. ,aktualizované

NHL: Boston vedie nad Torontom, Pastrňák exceloval

Bruins rozhodli o svojom víťazstve už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 4:0 a brankára hostí Andersena vyhnali z bránky už po 13. minútach. ,aktualizované

Kovaľčuk poprel dohodu s NY Rangers, túži po Stanleyho pohári

Záujem "jazdcov" sa v médiách skloňuje už takmer rok.

NHL: Vegas s Tatarom zdolal LA po 2. predĺžení

Hrdinom stretnutia bol fínsky center Erik Haula, ktorý v 96. minúte ukončil maratónsky duel a strelil víťazný gól rytierov.,aktualizované

NHL: Hitchcock ukončil trénerskú kariéru

Ken Hitchcock má na konte 823 víťazstiev z 1536 odkoučovaných zápasov v profilige.

NHL: Boston vstúpil do play off víťazne, Chára zaznamenal asistenciu

Hokejisti Bostonu zdolali vo svojom úvodnom zápase štvrťfinále Východnej konferencie na domácom ľade Toronto jednoznačne 5:1 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá.,aktualizované

NHL: Doughty bude pykať za zákrok na Carriera, nezahrá si vo Vegas

Carrier v polovici tretej tretiny prenikal popri pravom mantineli do útočného pásma, keď ho Doughty nešetrne trafil ramenom do hlavy.,aktualizované

NHL: Pittsburgh prevalcoval Philadelphiu, Vegas s Tatarom zdolal Kings

V drese Penguins zažiaril tretím hetrikom v play off v kariére kapitán Sidney Crosby.,aktualizované

Dánov bude na domácich MS v hokeji reprezentovať aj Nielsen z NHL

Nielsen odohral v tejto sezóne za Detroit 79 stretnutí, v ktorých nazbieral 33 bodov (16+17).

Jediný Lotyš z NHL Girgensons na MS do Dánska nepocestuje

Girgensons odohral v tomto ročníku 71 zápasov v drese najhoršieho tímu NHL Buffala Sabres, v ktorých dosiahol bilanciu 7 gólov a 8 asistencií.

NHL: Na štarte play off Tatar a Chára, na šancu čakajú Budaj s Daňom

Hneď v úvodnú noc zo stredy na štvrtok privíta nováčik Vegas Golden Knights na svojom ľade Los Angeles Kings, pričom v domácom drese sa predstaví útočník Tomáš Tatar.

Kovaľčuk sa chce vrátiť do NHL, mal by podpísať kontrakt s NY Rangers

Malo by ísť o zmluvu na dve alebo tri sezóny.

POSILA Z NHL NA OBZORE: Jurčo by mal reprezentovať SR na MS v Dánsku

Dvadsaťpäťročný Jurčo odohral v tomto ročníku NHL 29 duelov a pripísal si šesť gólov a štyri asistencie.,aktualizované

NHL: Program All Star víkendu sa od novej sezóny posunie o deň skôr

Doteraz boli súťaže zručností v sobotu a duel All-Star v nedeľu. Po novom to bude už v piatok a sobotu.

Podľa manažéra Chicaga vynechá Hossa pravdepodobne aj ďalšiu sezónu

Univerzálny útočník vynechal celý prebiehajúci ročník pre dlhodobé kožné ochorenie.

NY Rangers po trénerovi Vigneaultovi prepustil aj jeho asistentov

Rangers nepostúpili do vyraďovačky prvýkrát od roku 2010.

NHL: Play off sa začne v noci na štvrtok, na štarte štyria Slováci

Na štarte vyraďovačky by mohli do hry zasiahnuť štyria Slováci - Zdeno Chára (Boston), Tomáš Tatar (Vegas), Peter Budaj (Tampa Bay) a Marko Daňo (Winnipeg).,aktualizované

Sekera chce napriek problémom s kolenom štartovať na MS v Dánsku

Zadák Edmontonu utrpel pred týždňom v zápase s Minnesotou menšie zranenie kolena a vynechal záverečné dva duely v základnej časti NHL.

NHL: Boston podľahol Floride, v play off sa postaví proti Torontu

Boston mal v noci na pondelok možnosť v prípade víťazstva nad Panthers preskočiť Tampu a vyhrať divíziu, respektíve celú Východnú konferenciu.

NHL: Vrbata ukončil kariéru, kvôli rodine sa vracia do Česka

Majster sveta z roku 2005 sa rozlúčil s aktívnou činnosťou víťazným domácim zápasom NHL v drese Floridy proti Buffalu (4:3).

NHL: Philadelphia a Colorado postúpili do play off, istých je 6 dvojíc

Zostávajúce dve určí záverečný súboj základnej časti medzi Bostonom a Floridou.,aktualizované