Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

NHL

NHL: Pittsburgh zdolal Nashville v druhom finále

Obhajca Stanleyho pohára rozhodol o svojom víťazstve v rozmedzí úvodných štyroch minút tretieho dejstva, keď tromi gólmi zmenil stav z 1:1 na 4:1 vo svoj prospech. ,aktualizované

NHL: Dubinskému operovali zápästie, mal by stihnúť septembrový kemp

Dubinsky nazbieral v uplynulej sezóne 41 bodov (12+29) v 80 zápasoch základnej časti, v piatich dueloch play off pridal gól a asistenciu.

NHL: Scott Gomez sa stal asistentom trénera New Yorku Islanders

Bývalý hokejový útočník má za sebou šestnásťročnú kariéru v zámorskej súťaži vo farbách New Jersey, New Yorku Rangers, Montrealu, San Jose, Floridy, St. Louis a Ottawy.

NHL: Fanúšik hodil na ľad mŕtveho sumca, trestom môže byť čistenie rýb

Waddell sám seba označil za hlúpeho neokrôchanca so zlým nápadom.,aktualizované

NHL: Ottawa podpísala nováčikovský kontrakt s Jarošom

Finalista play off Východnej konferencie o tom informoval v utorok na svojom oficiálnom webe.

PADLA DEFINITÍVA: NHL sa počas olympiády v Pjongčangu nepreruší

NHL prerušila súťaž počas každej olympiády od roku 1998. Bettman povedal, že chuť majiteľov klubov odobriť prestávku počas ZOH mala klesajúcu tendenciu, nakoľko neprinášala požadovaný prínos.

NHL: All-Star víkend sa na budúci rok uskutoční v Tampe Bay

Zápasy sa budú hrať opäť systémom troch proti trom, ktoré mali úspech v dvoch predchádzajúcich edíciách podujatia v Nashville 2016 a Los Angeles 2017.

NHL: Sullivan vo finále požiadal o preskúmanie gólu

Ako prvý tréner použil vo finálovej sérii tzv. coach's challenge, keď požiadal o preskúmanie spornej situácie, a ako prvý kormidelník v histórii s ním aj uspel.

NHL: Tučniaci zdolali Predátorov v prvom súboji finále play off

Obhajca Stanleyho pohára premárnil trojgólový náskok, napokon však vydrel triumf vďaka presnému zásahu Jakea Guentzela z 57. minúty. Na výhru stačilo Penguins iba 12 striel.,aktualizované

NHL: Pittsburgh chce byť ako Detroit, Nashville túži prepísať históriu

Hokejisti Pittsburghu si vo finále Stanley Cupu zahrajú šiestykrát a môžu sa stať prvým obhajcom trofeje od roku 1998, keď sa to podarilo Detroitu Red Wings.

NHL: Washington a Toronto odohrajú zápas na pôde námornej akadémie

Stretnutie by sa malo hrať 3. marca 2018 na štadióne Navy-Marine Corps Memorial Stadium.

Čech Kempný podpísal ročný kontrakt s Chicagom

Dvadsaťšesťročný obranca odohral v tejto sezóne za "jastrabov" 50 duelov základnej časti s bilanciou dva góly a šesť asistencií.

NHL: Fisher sa zapojil do tréningu Nashvillu, chce stihnúť prvé finále

Tridsaťšesťročný center utrpel nešpecifikované zranenie vo 4. zápase finále Západnej konferencie proti Anaheimu Ducks.

Ott ukončil kariéru v NHL a bude asistent trénera v St. Louis

Ott odohral celkovo v základnej časti NHL 848 stretnutí s bilanciou 109 gólov, 179 asistencií a 1555 trestných minút. V play off má na konte 61 štartov a osem bodov (3+5).

NHL: Pittsburgh sa o Stanleyho pohár pobije s Nashvillom

Prvý zápas je na programe v noci na utorok. ,aktualizované

NHL: Sydor mieri na striedačku St. Louis, stal sa asistentom trénera

Štyridsaťpäťročný Sydor pôsobil počas hráčskej kariéry v Los Angeles, Dallase, Columbuse, Tampe Bay, Pittsburghu a St. Louis. So Stars a Lightning získal Stanleyho pohár.

Český obranca Šulák podpísal nováčikovský kontrakt s Detroitom

Dvadsaťtriročný Šulák napodobnil ďalších českých reprezentačných bekov, smer NHL vyrazili aj Jakub Jeřábek a Radim Šimek.

NHL: Ottawa zdolala Pittsburgh a vynútila si siedmy zápas

O triumfe "senátorov" rozhodol v 42. minúte Mike Hoffman.,aktualizované

NHL: Sissons hetrikom poslal Nashville do finále o Stanleyho pohár

Predators v boji o trofej narazia na úspešnejšieho z dvojice Pittsburgh - Ottawa, Penguins vedú vo finále Východnej konferencie 3:2 na zápasy.,aktualizované

NHL: Niekdajší skvelý kanadský obranca Bill White zomrel

Rodák z Toronta odštartoval kariéru v NHL v roku 1967 v tíme LA Kings, o dva roky neskôr ho vymenili do Chicaga.

NHL: Pittsburgh rozstrieľal Ottawu, v sérii vedie 3:2 na zápasy

Hokejisti Pittsburghu Penguins triumfovali v nedeľnom piatom stretnutí finále play off Východnej konferencie NHL na domácom ľade nad Ottawou Senators vysoko 7:0.,aktualizované

Getzlaf urazil rozhodcu, zaplatí mastnú pokutu

Kapitán Ducks mal šťastie, že nedostal aj zápasový trest.

NHL: Nashville je krok od postupu do svojho prvého finále

Nashville môže postup do prvého finále v klubovej histórii potvrdiť v noci na utorok o 2.00 SELČ na domácom ľade.

NHL: Nashville prišiel pred piatym zápasom proti Anaheimu o Johansena

Johansen sa zranil vo štvrtom zápase série s Ducks, v ktorom Predators prehrali 2:3 po predĺžení, následne podstúpil operáciu ľavého stehna.

NHL: Pittsburgh vyhral v Ottawe a vyrovnal stav série

Brankár Penguins po zápase priznal, že naskočiť do rozbehnutého play off nebolo jednoduché.

NHL: Anaheim uspel v Nashville a vyrovnal stav finále konferencie

Séria sa teraz vráti do Kalifornie, piaty zápas sa odohrá v noci zo soboty na nedeľu od 1.15 h SELČ. ,aktualizované

NHL: Ottawa rozdrvila Pittsburgh a v konferenčnom finále je na koni

Štvrtý duel sa odohrá v noci z piatka na sobotu od 2.00 h SELČ opäť na kanadskom ľade.,aktualizované

Rust, Hornqvist a Schultz budú Pittsburghu chýbať v zápase číslo tri

Tréner obhajcu Stanleyho pohára Mike Sullivan potvrdil, že duo útočníkov Rust - Hornqvist aj obranca Schultz majú zranenia v hornej časti tela a hrať nebudú.

NHL: Nashville zdolal Anaheim 2:1 a rovnakým pomerom vedie v sérii

O osude stretnutia rozhodol Roman Josi, ktorý prekonal brankára Ducks Johna Gibsona 2 minúty a 43 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.,aktualizované

Sekera bude so zraneným kolenom chýbať Edmontonu 6 až 9 mesiacov

Tridsaťročný zadák sa zranil v piatom zápase druhého kola play off NHL po tom, ako ho na mantinel tvrdo narazil kapitán Anaheimu Ducks Ryan Getzlaf.

NHL: Pittsburgh zdolal Ottawu a vyrovnal sériu na 1:1

Tretí duel série je na programe v noci na štvrtok v Ottawe.,aktualizované

Švéd Ejdsell podpísal nováčikovský kontrakt s Nashvillom

Dvadsaťjedenročný center sa v tejto sezóne stal najproduktívnejším hráčom druhej švédskej ligy v drese BIK Karlskoga

NHL: Anaheim otočil zápas s Nashvillom a vyrovnal sériu

Výrazný podiel na víťazstve domáceho tímu mal kapitán Ryan Getzlaf, autor troch asistencií.,aktualizované

Do rýchleho brejku sa v 65. minúte dostal Ryan a svoj únik zakončil perfektnou bekhendovou strelou. Ottawa má v predĺženiach v tohtoročnom play off bilanciu 6-1.

NHL: Nashville sa ujal vedenia v sérii, Thompson: Bude to dlhá cesta

O triumfe hostí rozhodol v desiatej minúte nadstaveného času James Neal.

NHL: Ovečkin dohral sezónu s viacerými zraneniami, účasť na MS nepridá

Hviezdneho útočníka trápili problémy s kolenom a stehenným svalom.

Bishop sa upísal Dallasu. Koľko dostane za šesť rokov?

Dvojnásobný finalista Vezinovej trofeje pre top brankára súťaže začal túto sezónu v Tampe Bay.

Pánik má novú zmluvu: Na akom kontrakte sa dohodol s Chicagom?

Dvadsaťšesťročný Pánik sa s 22 gólmi zaradil na štvrté miesto tímových tabuliek, 15. októbra 2016 dosiahol svoj premiérový hetrik v NHL.,aktualizované

NHL: Pittsburgh vyradil Washington, Crosby chválil Fleuryho

Obhajca trofeje z Pittsburghu triumfoval v rozhodujúcom siedmom zápase semifinále play off Východnej konferencie na ľade Washingtonu Capitals 2:0 a sériu vyhral 4:3 na zápasy.,aktualizované

NHL: Kings vymenili Bishopa, podpísali štvorročnú zmluvu s Pearsonom

Bishopa získali LA Kings koncom februára z Tampy Bay výmenou za slovenského brankára Petra Budaja a talentovaného obrancu Erika Černáka.