NHL

Kalifornčanom sa nedarí, keď prehrali tretí duel za sebou, celkovo štvrtý z predchádzajúcich šiestich.,aktualizované

Skúsený krídelník sa 86 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času presadil po kombinácii mladíkov Vinnieho Hinostrozu a Tannera Kera, keď skóroval strelou z prvej do odkrytej časti bránky. ,aktualizované

Na čele tabuľky Východnej konferencie majú Capitals dvojbodový náskok pred Columbusom, ktorý doma podľahol Ottawe 0:2.,aktualizované

Hokejista z NHL mlátil súpera svojou prilbou. Dostal mastnú pokutu

Pokuta 5000 dolárov je najvyššia, akú mohla v danom prípade udeliť ligová disciplinárka.

NHL: Trojbodový Hossa pokoril hranicu 600 asistencií v kariére

Hokejisti Chicaga zvíťazili v zámorskej NHL na ľade Colorada 6:4. K triumfu hostí výrazne prispel slovenský útočník Marián Hossa,aktualizované

NHL: New York Islanders prepustili trénera Capuana

Na trénerskom poste ho dočasne nahradí asistent generálneho manažéra "ostrovanov" Doug Weight.

Seidenberg prisľúbil účasť na tohtoročných domácich MS v hokeji

Šampionát sa uskutoční v Kolíne nad Rýnom a v Paríži.

NHL: Pittsburgh v divokej prestrelke ukončil víťaznú sériu Caps

Penguins ukončili víťaznú sériu Capitals, ktorá sa zastavila na čísle deväť. Ruský center Jevgenij Malkin prispel hetrikom, už svojím jedenástym v profiligovej kariére. ,aktualizované

NHL: Hviezdami uplynulého týždňa sa stali Bäckström, Marchand a McGinn

Bäckström zaznamenal v hodnotenom období 10 bodov za tri góly a sedem asistencií a pomohol Washingtonu k triumfom vo všetkých štyroch dueloch.

V súboji sa predstavili na domácej strane dvaja Slováci, Marián Hossa odohral vyše 18 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. Jeho spoluhráč a krajan Richard Pánik strávil na ľade vyše 14 minút. ,aktualizované

NHL: New York Rangers umiestnil Hrivíka na waiver listinu

Hrivík ako člen štvrtého útoku odohral za newyorský klub 16 zápasov s bilanciou dve asistencie.

NHL: Boston Bruins vyhral nad Philadelphiou Flyers 6:3

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel jedným gólom k triumfu Bostonu Bruins. Pre tridsaťdeväťročného beka to bol tretí gól prebiehajúcej sezóny, celkovo má na konte 11 bodov.

NHL: Hokejisti Washingtonu deklasovali Chicago 6:0

Veľký podiel na vysokom víťazstve Capitals mal brankár Braden Holtby, ktorý pochytal všetkých 24 striel. Kanaďan si pripísal na svoje konto už šieste čisté konto v prebiehajúcej sezóne.

Pre zadáka Edmontonu to bol piaty presný zásah v aktuálnom ročníku.,aktualizované

Zomrela legenda Chicaga Blackhawks Ken Wharram

Celkovo odohral v NHL 846 zápasov, v ktorých nazbieral 576 kanadských bodov.

Washington tak aj vďaka ruskému útočníkov zdolal Pittsburgh 5:2. Tisícku dosiahol ako 84. hráč v histórii súťaže.,aktualizované

Plodná noc Pánika: Gólom a asistenciou pomohol zdolať Tatarov Detroit

Hosťom k výhre nestačil ani presný zásah Tomáša Tatara, jeho deviaty v sezóne. Do štatistík kanadského bodovania sa v stretnutí zapísal aj ďalší útočník Blackhawks Marián Hossa.,aktualizované

Exhibičný Zápas hviezd NHL bude bez Slovákov

Jeho dejiskom bude tento rok v termíne 28.-29. januára kalifornské Los Angeles.

Slovenský brankár počas svojho pobytu na ľade kryl 17 z 22 striel súperových hráčov a zaznamenal 77,3-percentnú úspešnosť zákrokov.,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa Grabner, Maroon a Holtby

Rakúšan Grabner si pripísal sedem bodov v troch stretnutiach a v dvoch z nich zaznamenal víťazné góly.

Lietadlo s hokejistami Dallasu muselo pristáť,v kokpite sa objavil dym

Boeing 737, ktorý viezol 50 pasažierov vrátane hráčov a členov realizačného tímu, odletel krátko pred poludním z letiska Cahokia v St. Louis, no musel sa naň už po piatich minútach vrátiť.

NHL: Pánik a Sekera s asistenciami, Chára zaznamenal mínusku a prehru

O víťazstve Blackhawks rozhodol v záverečnej desaťminútovke čistým hetrikom Ryan Hartman.,aktualizované

Bol to Gáboríkov druhý presný zásah v sezóne, naposledy skóroval 10. decembra proti Ottawe.,aktualizované

Výbornú formu potvrdilo Toronto, ktoré triumfovalo na ľade New Jersey 4:2 a vyhralo už šiesty z uplynulých siedmich zápasov.,aktualizované

NHL: Gallagher bude Montrealu chýbať po operácii viac ako osem týždňov

Gallagher utrpel zranenie v stredajšom víťaznom dueli s Dallasom.

Columbus bez rekordu, Hossa však zaznamenal víťazný návrat

Blackhawks doma zdolali Buffalo 4:3 po predĺžení. Hossa aj Pánik odohrali vyše 15 minút, no bodovo sa nepresadili.,aktualizované

NHL: Zomrel legendárny útočník Bruins a člen Siene slávy Milt Schmidt

Legendárny center, ktorý na prelome 30-tych a 40-tych rokov minulého storočia priviedol Boston k dvom Stanleyho pohárom, skonal vo svojom dome v americkom Needhame v dôsledku mozgovej mŕtvice.

Jágr sa odpútal od Coffeyho, má historické 5. miesto nahrávačov NHL

Hoci Florida prehrala s Winnipegom 1:4, na jediný gól prihral český veterán, pričom v profiligovej kariére dosiahol už 1136 asistencií. ,aktualizované

NHL: Philadelphia aktivovala Neuvirtha, Stolarz putuje na farmu v AHL

V prebiehajúcej sezóne zasiahol do deviatich duelov s bilanciou štyri víťazstvá, 3,54 gólov na zápas a 85,9-percentnou úspešnosťou zákrokov.

NHL: Stamkos začal s ľahkým tréningom

Po zranení zatiaľ vynechal 21 duelov.

Slovan uvedie Šatana do klubovej Siene slávy

Veľkú stopu zanechal Šatan aj v NHL, v ktorej celkovo odohral 1136 zápasov so ziskom 789 bodov.

Z triumfu sa tešil aj slovenský útočník v službách LA Marián Gáborík.,aktualizované

NHL: Brankár Montoya predĺžil zmluvu s Montrealom

Celkovo nastúpil v základnej časti NHL na 147 duelov s bilanciou 59 víťazstiev, priemerom 2,61 gólov na zápas a 90,9% úspešnosťou zákrokov.

NHL: New Jersey zdolalo Boston, Schneider s čistým kontom

V drese hostí odohral slovenský útočník Richard Pánik 10:22 min a pripísal si jednu strelu a mínusový bod. ,aktualizované

St. Louis zdolalo vo Winter Classic Chicago, zahviezdil Tarasenko

V drese hostí odohral slovenský útočník Richard Pánik viac ako desať minút a pripísal si jednu strelu a mínusový bod. Jeho krajan Marián Hossa chýbal v zostave Chicaga pre zranenie.

NHL: Backes utrpel otras mozgu, Bostonu bude chýbať niekoľko týždňov

Elitný útočník Bostonu utrpel vo štvrtkovom zápase proti Buffalu otras mozgu po tom, ako ho zrazil na ľad krídelník Sabres William Carrier.

NHL: DeAngelo dostal za napadnutie rozhodcu trojzápasový trest

Incident sa odohral v záverečnej minúte druhej tretiny a DeAngelo dostal trest do konca zápasu.

V štvrtej minúte nadstaveného času rozhodol gólom domáci nováčik Auston Matthews.,aktualizované

Hossa Winter Classic nestihne, potvrdil tréner Quenneville

Hossa utrpel ešte pred Vianocami v zápase proti Ottawe Senators zranenie hornej časti tela.