Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

NHL

Český hokejový útočník v službách Floridy Panthers zaznamenal v nočnom zápase proti Buffalu Sabres tri asistencie a na konte má rovnako ako Messier 1887 bodov.,aktualizované

Udalosťou noci bol aj historický zápis Jaromíra Jágra, český veterán v službách Floridy zaznamenal vo víťaznom dueli s Buffalom tri asistencie a v kanadskom bodovaní dostihol druhého Marka Messiera.,aktualizované

Sekera asistoval pri víťaznom góle Edmontonu, v Caroline sa nehralo

Sekera dobre potiahol puk až do útočného pásma, a keď dáte McDavidovi puk do výhodnej pozície, určite niečo vymyslí. Dosiahli sme ťažko vybojované víťazstvo, povedal jeho spoluhráč Nugent-Hopkins.,aktualizované

Panarin, Lundqvist a Staal zažiarili v NHL. Stali sa hviezdami týždňa

Mená hviezd zverejnil oficiálny web profiligy.

Sutter posadil Gáboríka na tribúnu: Mám na to právo

Tréner LA Kings Darryl Sutter sa rozhodol vynechať skúseného slovenského hokejistu zo zostavy z výkonnostných dôvodov.

Boston zdolal Los Angeles 1:0, Gáborík bol iba na tribúne

Obranca a kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 23:25 minúty bez bodového zápisu, brankár Kings Peter Budaj pokryl 29 z 30 striel súpera a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.,aktualizované

NHL: Marinčina zapísali Maple Leafs na listinu zranených

Pre zranenie dolnej časti tela vynechá štyri až šesť týždňov.

NHL:Tatar prelomil smolu, v profilige dal za Detroit premiérový hetrik

Slovenský hokejista tak pomohol k víťazstvu 6:4 nad Anaheimom. Do kanadského bodovania sa zapísali aj ďalší traja Slováci.,aktualizované

Slovenský brankár kryl všetkých 39 striel domácich a v sezóne zaknihoval tretí shutout. O výhre hostí rozhodol v nadstavení Tyler Toffoli a Pittsburghu tak ukončil sériu siedmich víťazných zápasov.,aktualizované

Marinčin bude pre zranenie mimo hry štyri až šesť týždňov

V inkriminovanom dueli po strete s českým útočníkom Bruins Davidom Krejčím narazil na zadný mantinel a z ľadu odišiel s problémami po dlhšom ošetrení.

V ôsmich zápasoch zámorskej NHL v noci na piatok sa predstavili siedmi slovenskí hokejisti, z nich bodovo sa presadili traja. ,aktualizované

Legendárny tréner klubov NHL Ron Wilson utrpel mŕtvicu

Podľa informácií Los Angeles Times sa z nej úspešne zotavuje, svojim priateľom poslal správu, že je v poriadku.

LA Kings bez Quicka do februára, Budajovi možno pribudne konkurencia

Brankárska jednotka Los Angeles Kings Jonathan Quick si privodila zranenie tridsať sekúnd pred koncom prvej tretiny v otváracom súboji sezóny proti San Jose.

Slovenský obranca bol s 27:07 min. najvyťaženejším korčuliarom v zápase, v ktorom vyslal na súperovu bránku štyri strely. ,aktualizované

NHL: Slováci v noci na stredu nebodovali, Halák i Budaj s prehrami

Z víťazstva sa tešili iba Marián Hossa s Richardom Pánikom, ich Chicago triumfovalo na ľade New Yorku Rangers v zostave s Marekom Hrivíkom 2:1.,aktualizované

NHL: Chárov Boston vyhral v Montreale, Pittsburgh deklasoval Arizonu

Slovenský obranca hostí Zdeno Chára odohral viac ako 27 minút, do štatistík sa nezapísal.

NHL: Hviezdami týždňa Voráček, Raanta a Gagner

Český útočník nazbieral v štyroch zápasoch až deväť bodov, čo bolo najviac zo všetkých hráčov profiligy.

Slovenský hokejista Marián Hossa prispel v noci na pondelok v zámorskej NHL gólom k triumfu Chicaga nad Dallasom 3:1.,aktualizované

Čajkovského Jekaterinburg zdolal Chanty-Mansijsk 1:0

V druhom nedeľňajšom zápase si Dinamo Minsk poradilo s Medveščakom Záhreb 6:2 najmä vďaka efektívnej druhej časti hry, v ktorej súperovi nastrieľalo štyri góly

Gáboríkov prvý gól v sezóne, Montreal nadelil Coloradu desiatku

Budaj si navyše pripísal aj asistenciu a vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia. ,aktualizované

Incident sa stal v 7. minúte prvej tretiny za stavu 0:0, rozhodcovia napriek vehementným protestom trénera "javorových listov" Mikea Babcocka nevylučovali.

Chicago prehralo s Rangers 0:1 pp, Hossovi neuznali gól pre ofsajd

V ďalšom zápase Detroit s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom podľahol doma Columbusu 1:4. ,aktualizované

Vtipná reklama sa nesie v duchu hesla "Ovečkinove špeciálne želanie".

Sekerov štvrtý presný zásah v sezóne prišiel v 37. minúte zápasu s Flyers.,aktualizované

Chára strávil na ľade takmer 22 minút a na domáceho brankára Bradena Holtbyho vyslal dve strely.,aktualizované

Tohtosezónnu premiéru v drese jazdcov absolvoval útočník Marek Hrivík.

Stretnutie bohaté na góly videli diváci v Pittsburghu, kde Penguins zdolali Ottawu.,aktualizované

Hviezdami týždňa NHL sa stali dvaja brankári a Tarasenko

Tarasenko si v troch zápasoch vylepšil kanadské bodovanie o štyri góly a jednu asistenciu, z toho dva jeho zásahy boli víťazné.

New York Rangers povolali Hrivíka z farmy

Do prestížnej zámorskej súťaže nazrel Hrivík už v závere minulej sezóny.

NHL: VIDEO: Dve asistencie Tatara pomohli Detroitu k výhre

V bránke domácich mal Jaroslav Halák 30 úspešných zásahov.,aktualizované

NHL: Gáborík nastúpi opäť v prvom útoku s Kopitarom

Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík v službách Los Angeles Kings sa v nedeľňajšom zápase NHL proti Montrealu Canadiens pravdepodobne znovu predstaví v prvej formácii.

NHL: Tatar a Marinčin asistovali, ich tímy však prehrali

Obranca Toronta Andrej Marinčin si pripísal v dueli na ľade Vancouveru asistenciu, jeho tím napokon podľahol domácim Canucks 2:3 po samostatných nájazdoch.

NHL: Edmonton zdolal Anaheim 3:2, Sekera asistoval pri víťaznom góle

V dvanástich zápasoch zámorskej NHL v noci na nedeľu sa bodovo presadili traja slovenskí hokejisti.

Hokejisti odmietli olympijskú ponuku výmenou za predĺženie zmluvy

Hráčska asociácia z NHL naďalej verí, že sa podarí dosiahnuť dohodu o účasti hráčov na olympiáde. Tá je naďalej otázna.

NHL: San Jose zdolalo Montreal na svojom ľade desiatykrát za sebou

Hráči San Jose Sharks zdolali v druhom piatkovom dueli Montreal Canadiens 2:1, keď si víťazný gól a jednu asistenciu na konto pripísal Joe Pavelski.

Účasť hráčov z NHL v Pjongčangu prospeje všetkým, tvrdí Bach

Ich štart je ale otázny, pretože zatiaľ nie je jasné, kto im bude hradiť poistné a cestovné náklady.

Prvou hviezdou mesiaca november v NHL sa stal fínsky brankár Rinne

Rinne bol v hodnotenom období top brankárom s bilanciou 9-1-2, v 12 dueloch mal štatistický priemer 1,49 inkasovaného gólu na zápas a 94,9-percentnú úspešnosť zákrokov.

NHL spúšťa hlasovanie kapitánov pre Zápas hviezd

Fanúšikovia môžu hlasovať za kapitánov na oficiálnej stránke profiligy.

Okrem presného zásahu z 18. minúty, ktorým otvoril skóre duelu, sa slovenský hokejista presadil aj v nájazdovom rozstrele. ,aktualizované

NHL: Daňo nedohral duel s New Jersey, Quincey ho trafil do oka

Podľa trénera Jets Paula Mauricea by zranenie nemalo ovplyvniť funkčnosť oka, Daňo však bude chýbať tímu niekoľko dní.