NHL

Bergeron, Kopitar a Toews sú nominovaní na Selkeho trofej

Bostonský stredný útočník Bergeron triumfoval v ankete v sezóne 2011/12.

Columbus, Dallas aj Chicago vyrovnali série na 2:2, Hossa asistoval

Pri góle jastrabov na 3:3, ktorý poslal súboj do predĺženia, asistoval slovenský útočník Marián Hossa. V extračase dokázal výhru na stranu obhajcu trofeje priniesť gól Patricka Kanea.,aktualizované

Marek Hrivík dostal pozvánku do prvého tímu New York Rangers

Do hry by mohol zasiahnuť iba v prípade zranení hráčov základného kádra.

Gáboríkov gól Los Angeles nestačil, Montreal prvým postupujúcim

Canadiens v konferenčnom semifinále narazia na jedného z dvojice Detroit - Boston. ,aktualizované

Chicago sa víťazstvom vrátilo do série so St. Louis, Handzuš asistoval

Obhajca Stanleyho pohára tak v sérii prehráva už len 1:2 na zápasy, štvrtý zápas proti "bluesmanom" odohrá opäť doma.,aktualizované

Brankár Tampy sa červenal, gól inkasoval už po 11 sekundách

Domáci hráč Montrealu P.K. Subban našiel perfektnou prihrávkou cez polovicu klziska svojho spoluhráča Reneho Bourquea, ktorý strelou zápästím prekonal gólmana Lightning.

Ovečkin má za sebou prvý tréning s Rusmi

V Minsku povedie ruský národný tím Oleg Znaroks, ktorý vystriedal vo funkcii šéfa striedačky Zbornej Zinetulu Biľaletdinova.

Chára strelil prvý gól v play off, Boston vyrovnal sériu na 1:1

Montreal delí od postupu už iba jedno víťazstvo. Králi z Los Angels utŕžili debakel.,aktualizované

Obranca Chicaga Seabrook si za faul na Backesa nezahrá tri zápasy

Seabrook, ktorý počas tretej tretiny ramenom trafil súpera do hlavy, dostal už v dueli trest 5+DKZ.

Flyers vyhrali v Madison Square Garden a vyrovnali sériu s Rangers

Hosťom sa podarilo na ľade jazdcov vyhrať prvýkrát od 20. februára 2011 po deviatich prehrách za sebou.

Lucic dostal pokutu 5000 dolárov za bodnutie DeKeysera medzi nohy

K incidentu došlo v závere druhej tretiny za stavu 0:0, pričom priamo v stretnutí nedostal Lucic od rozhodcov žiadny trest.

Debutant Réway nervozitu necítil, hru podľa neho ovplyvnil mäkký ľad

Réway v zápase doplatil na skutočnosť, že rozhodcovia neustále kúskovali hru a pre vysoký počet vylúčení sa hralo často v nerovnovážnom stave.

Tarasenko načal a Jackman dokončil skazu Chicaga Blackhawks

Blackhawks mali víťazstvo na dosah. Domáci "bluesmani" však 6, 4 sekundy pred koncom riadneho hracieho času vyrovnali.,aktualizované

Bratovražedný súboj v Bostone, Montreal a Anaheim vedú v sériách 2:0

V Bostone sa proti sebe postavili dvaja bratia. Brendan Smith v drese Detroitu a Reilly Smith v Drese Bostonu. Z víťazstva sa nakoniec tešil Brendan.,aktualizované

Dráma v St. Louis, bluesmeni zdolali Chicago po 101 minútach

Víťazný gól strelil v 101. minúte Alexander Steen. ,aktualizované

Kopecký nebude riskovať zdravie, na MS v Minsku nenastúpi

SLovenský reprezentant sa v drese Floridy trápil a vinou zranení odohral iba 49 stretnutí s bilanciou štyri góly a osem asistencií. Sezónu hodnotí ako jednu z najhorších v kariére.

Montreal, Pittsburgh a Anaheim vstúpili do play off víťazne

Domáce prostredie využil v tej istej vetve Pittsburgh, ktorý zdolal Columbus 4:3. V Západnej konferencii Anaheim rovnakým pomerom uspel doma proti Dallasu.,aktualizované

Ďalší Rus vymenil NHL za KHL, Anton Belov smeruje do SKA Petrohrad

Dvadsaťsedemročný zadák odohral za olejárov v uplynulej sezóne 57 zápasov.

Halák na MS do Bieloruska nepocestuje

Vůjtekov tím tak prišiel pred MS v Bielorusku o ďalšiu posilu z NHL.

Florida je víťazom draftovej lotérie

Najvyššiu pravdepodobnosť vyhrať malo Buffalo. Sabres mali istotu, že na drafte, ktorý sa tento rok uskutoční 27.-28. júna vo Philadelphii, budú vyberať prinajhoršom druhí a tak tomu aj bude.