Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

NHL

NHL: Tampa Bay bez Callahana, musel na operáciu slepého čreva

Callahan nazbieral v doterajších 12 dueloch play off tri body za tri asistencie a má najlepšiu bilanciu plus-mínus v tíme (+7).

"Káčeri" hrali s Calgary po 60. minútach patovo 2:2, predlžovalo sa.,aktualizované

"Blesky" však stále môžu spečatiť postup v utorok na domácom ľade v zápase číslo šesť.,aktualizované

Rozsíval má zlomený členok a musí ísť na operáciu

Tridsaťšesťročný hokejista sa nešťastne zranil v strednom pásme v snahe zastaviť únik útočníka Wild Thomasa Vaneka.

Detroit dovolil Babcockovi rokovať s inými klubmi

Babcock dodal, že to neznamená, že určite Red Wings po 10 rokoch opustí.

Už len jeden triumf delí Anaheim od postupu do finále Západnej konferencie. ,aktualizované

Hossa prvým gólom v play off poslal Blackhawks do konferenčného finále

Chicago si na súpera vo finále Západnej konferencie musí ešte počkať.,aktualizované

NHL: Burakovsky ako dieťa obdivoval Lundqvista,teraz mu strelil 2 góly

Mladý švédsky hokejista Andre Burakovsky bol hrdinom štvrtého duelu semifinále Východnej konferencie NHL. Vďaka jeho dvom gólom Washington Capitals zdolali New York Rangers 2:1.

Cenu Adamsa pre toptrénera získa Hartley, Laviolette alebo Vigneault

Cena sa udeľuje koučovi, ktorý najviac prispel k tímovému úspechu.

Washington a Tampa jedno víťazstvo od postupu do konferenčného finále

Klub z hlavného mesta USA vedie v sérii už 3:1 na zápasy.,aktualizované

Cenu Teda Lindsaya získa jeden z trojice Benn, Ovečkin alebo Price

Benn a Price túto trofej ešte nezískali, Ovečkin ju vyhral už trikrát.

Chicago vyhralo v Minnesote,je krok od postupu do konferenčného finále

Chicagu stačil na triumf jediný presný zásah.,aktualizované

Cenu Marka Messiera získa Getzlaf, Ladd alebo Toews

V minulosti sa jej držiteľmi stali Mats Sundin, Jarome Iginla, Sidney Crosby, či Daniel Alfredsson a v sezóne 2010/2011 ju získal slovenský kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára.

NHL: Generálnym manažérom New Jersey sa stal Ray Shero

Sherovou prvou úlohou bude zohnať trénera.

NHL: Washington vedie v sérii nad NY Rangers 2:1

Jediný gól strelil v 28. minúte Jay Beagle.,aktualizované

Pre Hossu to bola už siedma finálna prihrávka v tohtoročnom play off.,aktualizované

Rangers zdolali Washington 3:2 a vyrovnali stav semifinálovej série

Víťazný gól strelil v 47. minúte Derick Brassard.,aktualizované

Hossa asistoval, Chicago zdolalo Minnesotu a v sérii vedie 1:0

Víťazný gól zaznamenal v 83. minúte Nikita Kučerov.,aktualizované

NHL: Mastertonovu trofej získa jeden z trojice Dubnyk, Hammond, Letang

Tú každoročne udeľujú hráčovi, ktorý v sebe spája vytrvalosť, športového ducha a oddanosť hokeju.

Ward rozhodol o triumfe Capitals nad Rangers 1,3 sekundy pred koncom

Washingtonský útočník Alexander Ovečkin otvoril skóre súboja v presilovke a pripravil aj rozhodujúci okamih pre Warda. ,aktualizované

Hossa bude mať v Chicagu nového spoluhráča, klub získal Rusa Panarina

Od 1. mája si v Česku zahrá na svojom prvom svetovom šampionáte v A-kategórii.

Tatar a Jurčo sa pripoja k tímu SR po výstupných testoch v Detroite

U Jurča existovala ešte možnosť, že by ho klub poslal na farmu do AHL, no napokon dostal od vedenia Detroitu povolenie štartovať na šampionáte.

Tatar s Jurčom voľní pre MS, Detroit prehral s Tampou a vypadol

Tampa sa v konferenčnom semifinále stretne s Montrealom.,aktualizované

Hartovu trofej pre MVP ligy získa Ovečkin, Price alebo Tavares

Ovečkin v základnej časti zaznamenal 53 gólov a po tretí raz za sebou sa stal najlepším strelcom súťaže.

Kronwall z Detroitu pre trest vynechá rozhodujúci siedmy zápas v Tampe

V zápase rozhodcovia faul švédskemu obrancovi neodpískali.

Doughty, Karlsson a Subban kandidátmi na Norrisovu trofej

Meno víťaza bude známe na slávnostnom udeľovaní cien NHL 24. júna v Las Vegas. Vlani získal Norrisovu trofej Duncan Keith z Chicaga.

Rangers bez zranenej nórskej opory Zuccarella na nešpecifikovaný čas

Rangers si v semifinále Východnej konferencie zmerajú sily s Washingtonom Capitals, ktorý vyradil New York Islanders s dvojicou Slovákov Jaroslav Halák a Ľubomír Višňovský.

O postupujúcom zo série Tampa Bay - Detroit rozhodne siedmy zápas.,aktualizované

Zomrel člen Siene slávy NHL a bývalý kanadský obranca Marcel Pronovost

V NHL odohral 1206 zápasov a do Siene slávy ho uviedli v roku 1978.

Skvelý Price vychytal Montrealu postup,Minnesotu čaká Chicago

Skvelý výkon v drese Habs podal brankár Carey Price, ktorý kryl všetkých 43 striel. ,aktualizované

Hossa postúpil, Halák vygumoval Ovečkinovcov, vyhrali i Tatar s Jurčom

Mužstvám slovenských hokejistov sa počas sobotňajšej noci darilo.,aktualizované

Nashville dohrá sériu Chicagom bez kapitána Webera

Weber sa zranil v druhom zápase po hite od útočníka Brandona Saada v druhej tretine.

Novým generálnym manažérom Edmontonu Oilers sa stal Peter Chiarelli

Päťdesiatročný bývalý center pôsobil deväť rokov ako generálny manažér Bostonu Bruins a v roku 2011 priviedol tím k zisku Stanleyho pohára.

Vezinovu trofej získa jeden z trojice brankárov Dubnyk, Price a Rinne

Meno víťaza oznámia 24. júna počas galavečera NHL v aréne MGM Grand Garden v Las Vegas.

Hokejisti NY Rangers využili prvý mečbal na postup do 2. kola play-off.,aktualizované

Jurčo asistoval, Halák inkasoval päť gólov a nedochytal zápas

Washington zdolal New York Islanders 5:1.,aktualizované

Najlepším nováčikom NHL bude jeden z trojice Ekblad, Gaudreau, Stone

Víťaz ocenenia bude vyhlásený 24. júna na slávnostnom ceremoniáli v Las Vegas.

Višňovský má podozrenie na otras mozgu. Wilson: Bol to čistý hit

Skúsený obranca nedohral štvrtý duel série proti Washingtonu po tom, ako ho v 6. minúte druhej tretiny zrazil na ľad robustný útočník Capitals Tom Wilson.