NHL

NHL: Colorado podpísalo ročnú zmluvu s českým brankárom Francouzom

Dvadsaťsedemročný Francouz pôsobil v uplynulých troch sezónach v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) v klube Traktor Čeľjabinsk.

NHL: Ovečkin zariadil ďalšiu výhru Washingtonu, Wheeler zasa Winnipegu

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili v treťom zápase semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins 4:3 a v sérii sa ujali vedenia 2:1. ,aktualizované

NHL: Vegas v zostave s Tatarom zvíťazil, Tampa zdolala Boston

O triumfe zlatých rytierov, ktorí v tretej tretine prišli o náskok 3:1, rozhodol v 69. minúte švédsky krídelník William Karlsson.,aktualizované

Carolina zrušila zmluvu bývalému GM Francisovi

Päťdesiatpäťročný Francis je štvornásobným účastníkom zápasu All Star a s Pittsburghom vyhral dvakrát Stanleyho pohár.

Lou Lamoriello končí na poste generálneho manažéra Toronta

Toronto v tejto sezóne získalo 105 bodov a 49 výhier v základnej časti, čím vytvorilo nový klubový rekord.

NHL: Washington zdolal Pittsburgh, Nashville zvíťazil nad Winnipegom

O triumf Caps nad dvojnásobnými obhajcami Stanleyho pohára sa gólmi zaslúžili Alexander Ovečkin, Jakub Vrána, Brett Connolly a Nicklas Bäckström.,aktualizované

NHL: Buffalo vyhralo draftovú lotériu, bude mať právo prvého výberu

Posledný tím základnej časti zámorskej súťaže mal v draftovej lotérii, ktorá sa konala v noci na nedeľu v Toronte, najväčšiu šancu na prvé miesto a vyhral ju pred Carolinou a Montrealom.

NHL: Chárov Boston vyhral v Tampe, Sharks vyrovnali stav série

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral takmer 23 minút a pripísal si dva plusové body.,aktualizované

NHL: Nemec Kahun posilní Chicago, podpísal zmluvu na 2 roky

Dvadsaťdva ročný nemecký hráč má zo získania kontraktu veľkú radosť.

NHL: Burke odstúpil z funkcie prezidenta Flames pre hokejové operácie

Šesťdesiatdvaročný Burke pôsobil v minulosti ako generálny manažér aj v Hartforde, Vancouveri, Anaheime, Toronte a pri americkej reprezentácii na zimných olympijských hrách.

NHL: Hall, Kopitar a MacKinnon majú šancu získať Hartovu trofej

Víťaza vyhlásia 20. júna na galavečere NHL v Las Vegas.

Veľkú zásluhu na víťazstve mali brankár Connor Hellebuyck, ktorý si pripísal 47 úspešných zákrokov, a autor dvoch gólov Mark Scheifele.,aktualizované

NHL: Pittsburgh otočil duel vo Washingtone, Vegas deklasoval San Jose

Zlatí rytieri opäť hrali bez slovenského útočníka Tomáša Tatara.,aktualizované

NHL: Chárov Boston vyradil Toronto a narazí na Tampu Bay

Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral takmer polovicu duelu a bol najvyťaženejší spomedzi všetkých korčuliarov.,aktualizované

NHL: Pittsburgh odštartuje sériu s Washingtonom bez Malkina a Hagelina

Rus Malkin sa zranil v dolnej časti tela v piatom stretnutí prvého kola proti Philadelphii a Švéd Hagelin v šiestom.

NHL: Buffalo podpísalo zmluvu s najlepším strelcom švédskej ligy

Olofssona si šable vybrali v roku 2014 v 7. kole draftu, naďalej však pôsobil v najvyššej domácej súťaži.

Čechov by na hokejových MS mali posilniť tieto dve hviezdne mená z NHL

Generálny manažér výberu Jiří Fischer ešte musí počkať, ako dopadnú ich výstupné prehliadky v kluboch NHL, s oboma hráčmi však Česi počítajú pre májové MS v Dánsku.

NHL: Zdeno Chára je jeden z kandidátov na zisk trofeje Kinga Clancyho

Ocenenie sa odovzdáva od roku 1988 hráčovi, ktorý v sebe najlepšie spája hráčske a ľudské kvality a významne prispieva svojej komunite po humanitárnej stránke.

NHL: Toronto si vynútilo zápas proti Chárovmu Bostonu

Postupovú možnosť nevyužil Boston v Toronte, kde prehral 1:3. Túto sériu musí rozuzliť až siedme stretnutie, v ktorom budú mať výhodu domáceho prostredia Bruins s kapitánom Zdenom Chárom.,aktualizované

NHL: Bill Peters povedie v novej sezóne Calgary Flames

Vo funkcii nahradil Glena Gulutzana, ktorý sa s "plameňmi" neprebojoval do play off.