< sekcia Nitriansky kraj

Zlatomoravská radnica odovzdá na jar do užívania 32 nájomných bytov

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Celkovo sa v novej bytovke nachádza dvanásť jednoizbových bytov, šestnásť dvojizbových bytov a štyri trojizbové byty. Priemerná podlahová plocha jedného bytu je 46,64 metrov štvorcových.

Zlaté Moravce 12. februára (TASR) – Mesto Zlaté Moravce odovzdá už o niekoľko týždňov do užívania 32 nájomných bytov. Bytovka pozostávajúca z dvoch blokov zo samostatnými vchodmi už stojí na Ulici 1. mája. Skolaudovaná bola na konci roka 2017.

Investičné náklady na výstavbu bytového domu boli 1.401.551 eur. "Samospráva túto sumu uhradí z úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania vo výške 840.930 eur a z dotácie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v hodnote 560.620 eur. Z vlastných zdrojov vyčlenilo mesto 201.248 eur na vybudovanie komunikácií, spevnených plôch a inžinierskych sietí," informovala radnica.

Celkovo sa v novej bytovke nachádza dvanásť jednoizbových bytov, šestnásť dvojizbových bytov a štyri trojizbové byty. Priemerná podlahová plocha jedného bytu je 46,64 metrov štvorcových. "Podľa kúpnej zmluvy je súčasťou vybudovaných bytov aj vnútorné vybavenie, ako napríklad kuchynská linka s drezom, elektrický sporák s elektrickou rúrou, umývadlá, vane či vodovodné batérie. Byty budú pripravené na bývanie pre záujemcov už na jar tohto roka," uviedol primátor Dušan Husár.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.