Práve teraz

Hokejový Slovan angažoval amerického útočníka Baileyho.
Dvadsaťšesťročný hráč sa s vedením účastníka KHL dohodol na ročnom kontrakte platnom do konca aktuálneho ročníka nadnárodnej súťaže.

Slovensko chce počas budúcoročného predsedníctva v Organizácii pre
bezpečnosť a spoluprácu v Európe prispieť k znižovaniu napätia na Ukrajine a k zlepšeniu postavenia obyvateľstva poznačeného konfliktom.

Ekonomika Spojených štátov rastie a bude pokračovať v expanzii
aj vo zvyšných mesiacoch tohto roka. Svedčí o tom zvýšenie kľúčového ukazovateľa ďalšieho vývoja najväčšieho svetového hospodárstva.

Do zadržania 25 podozrivých a 2,2 milióna kilogramov paliva vyústila
šesťmesačná spoločná policajná operácia zameraná na skupiny organizovaného zločinu, ktoré sa podieľali na podvode s palivom. Uviedol to v piatok Európsky policajný úrad (Europol).

Z misie na Cypre sa vrátil ďalší kontingent slovenských vojakov.
V priestoroch Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre sa s nimi stretol aj minister obrany SR Peter Gajdoš, aby im poďakoval za ich úspešné pôsobenie v rámci misie UNFICYP.

Úvod

Električky po dunajskom nábreží už premávajú, zatiaľ však
nepravidelne. Porucha na trati spôsobila prestoj 100 minút, dopravu zatiaľ zabezpečovalo desať náhradných autobusov. DPB o tom informuje na svojom webe.

O funkciu primátora Partizánskeho majú záujem dvaja muži.
Svoj post chce obhájiť Jozef Božik, ktorý pôjde do volieb ako nezávislý kandidát a Partizánske vedie druhé volebné obdobie. Súperom mu bude 46-ročný Miroslav Hanzely, ktorého nominovala strana ĽSNS.

Na samostatné konanie vylúčil v piatok Okresný súd Trenčín bossa
považskobystrickej organizovanej skupiny Miroslava M. Ostatní traja členovia skupiny – Vladimír H., Tomáš Ď. a Miloš B. sa v plnom rozsahu priznali k desiatkam trestných činov.

Štyri profesionálne tímy odborníkov na kybernetickú bezpečnosť,
vybavené potrebným technologickým zázemím, budú kostrou slovenského systému kybernetickej bezpečnosti.

Britská Národná kriminálna agentúra (NCA) skúma britské väzby na
škandál s praním špinavých peňazí v najväčšej dánskej banke Danske Bank. Vyšetrovatelia sa sústredili na to, kde skončila časť z 200 miliárd eur, ktoré boli preprané cez malú estónsku pobočku Danske.

Z futbalového trávnika na svetové koncertné pódiá, to je životný
príbeh speváka Julia Iglesiasa, ktorý oslávi 75. narodeniny. Rodák z Madridu, Julio José Iglesias de la Cueva, ako každý španielsky chlapec, túžil iba po jedinom, byť hráčom slávneho Realu Madrid.

Po dunajskom nábreží v Bratislave momentálne nepremávajú električčky
liniek 4, 5, 6 a 9. Dôvodom je, že sa jednej z električiek na trati zlomil zberač prúdu. DPB o tom informuje na svojom webe.

Pápež František prijal rezignáciu ďalších dvoch čilských biskupov,
ktorí zo svojich postov odstúpili v súvislosti so škandálom okolo sexuálneho zneužívania detí a utajovania takýchto prípadov. Informovala o tom agentúra AP.

Na Gerlachovskom štíte pomáhali horskému vodcovi a jeho klientovi.
Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali, že počas výstupu sa v oblasti uvoľnil kameň, v dôsledku čoho obaja padali približne desať metrov pod hrebeň.

Austrálskemu filmovému režisérovi Jamesovi Ricketsonovi, ktorého
odsúdili v auguste v Kambodži na šesť rokov väzenia za špionáž, udelili v piatok kráľovskú milosť. Informoval o tom kambodžský internetový portál Fresh News.

Rusko pracuje na spôsoboch, ako znížiť svoju závislosť od
Spojených štátov a amerického dolárového systému. Vyhlásil to v piatok minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v súvislosti so sankciami USA proti Moskve. Informovali o tom ruské tlačové agentúry.

Uzatváranie kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa pre štátnych
zamestnancov sa upraví. Po novom by sa mohli uzatvárať na viac ako jeden kalendárny rok. Prezident SR Andrej Kiska totiž podpísal novelu zákona o kolektívnom vyjednávaní.

Stavebné sporenie dostane novú podobu. Po novom má byť štátna podpora
poskytovaná účelnejšie, efektívnejšie a adresnejšie. Počíta s tým novela zákona z dielne Ministerstva financií (MF) SR, ktorú podpísal prezident SR Andrej Kiska.

Nemecké varovné štrajky by mohli byť inšpiráciou aj pre slovenské
odbory. Nepoškodí sa tým ekonomika a zamestnávateľovi dajú najavo podporu daného návrhu. Na konferencii OZ KOVO a IG Metall to uviedol predseda OZ KOVO Emil Machyna.

Kližan otočil zápas so Shapovalovom a v Petrohrade je už v semifinále.
Slovenský tenista tak stále živí šancu na druhý petrohradský titul, v roku 2012 sa v ruskom meste tešil zo zisku prvej trofeje na okruhu ATP.