Práve teraz

Neymar a Barcelona sa vraj dohodli na podmienkach návratu.
Podľa informácií španielskych médií vraj kanonier Paríža St. Germain už súhlasil so znížením jeho platu na 12 miliónov eur ročne.

Novela zákona o štátnom jazyku neprejde, myslí si to predseda
Národnej rady SR a SNS Andrej Danko. Povedal to v súvislosti s vyjadreniami Mosta-Híd, ktorý hovoril o svojej možnej podpore opozičnej novele.

V koalícii je dohoda na zvolení chýbajúcich piatich kandidátov
na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR. Ak by sa ich na utorkovej schôdzi parlamentu zvoliť nepodarilo, v septembri by sa už nevolili tajne, ale verejne.

Nadal sa posťažoval na spôsob nasadzovania na Wimbledone.
Na kurtoch All England Clubu bude tento rok figurovať ako číslo tri, hoci vo svetovom rebríčku je hráčom číslo dva.

Na zníženie dôchodkového stropu má prednostný nárok žena.
V prípade muža vtedy, ak žena nespĺňa podmienky výchovy. Obidvom rodičom sa obdobie výchovy započítava v rovnakom rozsahu, uviedli v utorok na stretnutí s médiami zástupcovia Sociálnej poisťovne.

Úvod

Taliansky minister hospodárstva Giovanni Tria je presvedčený, že
Taliansku sa podarí dosiahnuť s Európskou úniou dohodu o rozpočte a nové ciele v oblasti rozpočtového deficitu poukážu na viac než len obozretnú fiškálnu politiku.

Koaliční poslanci majú v utorkovej opakovanej voľbe voliť piatich
kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR. To je záver Koaličnej rady, na ktorej sa lídri zišli v utorok dopoludnia. Pre TASR to povedal predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Tibor Bastrnák.

V Maďarsku odsúdili muža, u ktorého našli arzenál zbraní a streliva.
Väčšina zbraní bola uložená v trezore, avšak jednu funkčnú pušku a jeden takisto funkčný revolver mal zavesené na stene izby.

Slovensko zasiahnu v stredu (26. 6.) horúčavy. Teplota vzduchu môže
miestami dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia, na juhu a na západe krajiny sa však môže teplota vyšplhať až na 35 stupňov Celzia.

Akcionári japonskej automobilky Nissan schválili v utorok revíziu
s cieľom posilniť riadenie spoločnosti, ktorá má stále napäté vzťahy s francúzskym aliančným partnerom Renault po škandále bývalého predsedu aliancie a exriaditeľa Renaultu Carlosa Ghosna.

Novou hovorkyňou VšZP sa stala S. Gáborová.
V pozícii hovorkyne Gáborová vystrieda Janu Martanovičovú.

Krajský súd (KS) v Bratislave na svojom verejnom zasadnutí
odsúdil Filipa Rybaniča, asistenta poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára (SaS), na trojročný trest s jednoročným odkladom a skúšobnou lehotou.

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) aj Union zdravotná
poisťovňa (ZP) preplatia svojim poistencom v rizikovej vekovej skupine odporúčané preočkovanie jednou dávkou vakcíny proti osýpkam, mumpsu a ružienke (MMR).

Z Kennedyho vesmírneho strediska na Myse Canaveral v americkom štáte
Florida odštartovala v utorok raketa Falcon Heavy spoločnosti SpaceX, ktorá na obežnú dráhu Zeme vynesie 24 výskumných družíc. Informovala o tom agentúra AP.

Bezpečnosť vládnej siete Govnet sa zásadne zvýši.
Vďaka takzvanému IPSec tunelu bude mať celú sieť Govnet štát pod kontrolou a navyše bude umožňovať šifrované videokonferencie.

Vývoz ropy z Iránu pokračuje v dôsledku amerických sankcií v poklese
a podľa niektorých zdrojov z ropného sektora klesol export pod 300.000 barelov denne (1 barel = 159 litrov).

Prezidentka Z. Čaputová odletela na oficiálnu návštevu do Bruselu.
Prezidentka absolvuje audienciu u belgického kráľa Filipa a pracovné stretnutia s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom a predsedom Európskej komisie (EK) Jeanom-Claudom Junckerom.

Pri Frankfurte zneškodnili dve bomby z čias druhej svetovej vojny.
Päťdesiatkilogramovú americkú leteckú bombu sa podarilo bezpečne deaktivovať, zatiaľ čo 250-kilogramovú nemeckú bombu, ktorá bola v horšom technickom stave, museli kontrolovane odpáliť pyrotechnici.

Kanaďanka Andrescuová nebude štartovať vo Wimbledone.
Stále sa nezotavila zo zranenia pravého ramena, pre ktoré nemohla nastúpiť na zápas 3. kola dvojhry na Roland Garros v Paríži proti Američanke Sofii Keninovej.

Koncert na počesť Jara Filipa vyvrcholil Cigaretkou na 2 ťahy.
Spevák, skladateľ, klavirista, herer, dramaturg aj humorista Jaro Filip zomrel 11. júla 2000 vo veku 51 rokov.