prepustí zajatcov, vyhlásil v sobotu americký prezident Joe Biden.

Víťazom piesňovej súťaže Veľká cena Eurovízie sa na rok 2024 stal
švajčiarsky rapper Nemo so skladbou "The Code". TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

Osem obetí si vyžiadal strelecký útok na narodeninovú oslavu v bare,
ktorý sa v sobotu odohral v sobotu na juhozápade Ekvádoru, uviedla miestna polícia. TASR informuje na základe správy agentúry AP.

Izraelské evakuačné rozkazy vydané palestínskym civilistom uviaznutým
v meste Rafah na juhu Pásma Gazy sú neprijateľné. V sobotu to na sociálnej platforme X uviedol predseda Európskej rady Charles Michel.

Hokejisti USA zvíťazili nad Nemeckom 6:1 v sobotňajšom zápase
"slovenskej" B-skupiny na MS v Ostrave. Favorit mal duel pod kontrolou už v prvej tretine, v ktorej si vypracoval dvojgólový náskok a hoci Nemci "hrýzli," rozbehnutých Američanov nepribrzdili.

Úvod

Českí hokejisti zvíťazili v sobotňajšom stretnutí pražskej A-skupiny
na domácich MS nad Nórskom 6:3. Favorit, ktorý triumfoval v úvodnom zápase nad Fínmi (1:0 sn), sa dlho nevedel presadiť cez obranu súpera, ale v tretej tretine zlomil streleckú nemohúcnosť.

Jedna žena prišla o život a 29 ľudí utrpelo zranenia pri sobotňajšom
ostreľovaní ruského mesta Belgorod a okolitej Belgorodskej oblasti ukrajinskými silami. Na platforme Telegram to uviedol jej gubernátor Viačeslav Gladkov.

Bývalý americký prezident a predpokladaný republikánsky kandidát
na prezidenta v novembrových voľbách Donald Trump poprel špekulácie, že o svojej bývalej súperke v boji o nomináciu Nikki Haleyovej uvažuje ako o viceprezidentke.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pokračovala
vo svojej rozlúčkovej ceste po Ukrajine. Navštívila Černihivskú oblasť, ktorá na severovýchode priamo susedí s Ruskom, pričom bombardovanie a boje ju veľmi poznačili.

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v zápase
35. kola španielskej La Ligy na pôde Granady 4:0.

Slovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov získal miestenku
na olympijské hry do Paríža. Zaistil si ju na turnaji svetovej olympijskej kvalifikácie v Istanbule, keď v semifinále kategórie do 74 kg zdolal domáceho Turka Sonera Demirtaša 4:2.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom pravidelnom
večernom videopríhovore oznámil, že v sobotu prebiehali boje medzi ukrajinskými a ruskými silami v okolí siedmich pohraničných dedín v Charkovskej oblasti.

Futbalisti Kolína nad Rýnom ešte majú teoretickú šancu
udržať sa v najvyššej nemeckej súťaži. V dueli 33. kola Bundesligy zvíťazili nad Unionom Berlín 3:2.

Vo finále Európskej ligy hádzanárok si zahrajú
rumunský klub CS Gloria 2018 a nórsky Storhamar Elite.

Futbalisti Sparty Praha remizovali v šlágri
nadstavbovej časti českej ligy so svojím mestským rivalom Slaviou 0:0.

Basketbalisti Patriotov Levice otvorili finálovú sériu
Niké Slovenskej basketbalovej ligy domácim víťazstvom 91:75 nad Spišskými Rytiermi.