Práve teraz

Maloletá Izabela z Ekvádoru, ktorú jej slovenský otec,
ktorú jej slovenský otec údajne neoprávnene zadržiava na Slovensku, bola zverená do starostlivosti matky písomnou dohodou rodičov.

Nové kritériá na voľbu sudcu Ústavného súdu SR,
o ktorých hovorili koaliční lídri, potvrdzujú snahu o ovládnutie Ústavného súdu a nie o jeho očistu. Myslí si to opozičná SaS.

Hokejistov New Yorku Rangers povedie David Quinn.
Rangers prvýkrát za osem rokov nepostúpili do play off.

Slovenskú opatrovateľku odsúdili v Rakúsku na päť rokov väzenia.
Priznala sa, že vlani vo februári okradla majetnú dôchodkyňu o šperky, strieborný príbor a hotovosť v celkovej hodnote 250.000 eur. Predtým jej podala dávku sedatív, ktoré viedli k seniorkinmu úmrtiu.

Izraelský minister J. Steinitz poslal EÚ do tisíca pekiel.
Európska únia v utorok okrem iného vyzvala Izrael na urýchlené vyšetrenie incidentu v meste Haifa, pri ktorom utrpel zranenie Džafar Farah, šéf izraelsko-arabskej ľudskoprávnej organizácie Musává.

Úvod

Slovenské poľnohospodárstvo stojí na hrane
a je potrebné doň vrátiť právo a poriadok. Zdôraznil to v stredu na 29. sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) v Bratislave prezident SR Andrej Kiska.

Agrorezort po diskusii s predstaviteľmi Združenia miest a obcí
Slovenska prisľúbil presun 27 miliónov eur prioritne pre malé obce pod 500 obyvateľov. Tieto prostriedky sú určené na opatrenia 7.2 a 7.4 v rámci Programu rozvoja vidieka.

Žiadna z krajín, ktoré by sa z dlhodobého hľadiska zaviazali
zaviesť euro, nesplňuje všetky podmienky jeho prijatia, uviedla Európska centrálna banka (ECB) vo svojej 2-ročnej správe.

Európska únia varovala Taliansko, aby udržalo kontrolu
nad vládnym dlhom, keďže novú vládu v Ríme sa snažia vytvoriť politické strany, ktoré si dali za cieľ zvýšiť verejné výdavky.

Bývalého macedónskeho premiéra Nikolu Gruevského odsúdili
v stredu na dva roky odňatia slobody v prípade nezákonného ovplyvňovania úradníkov na ministerstve vnútra pri nákupe luxusného nepriestrelného služobného vozidla.

V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa na Priehradnej ulici
je havária vodovodného potrubia. Voda podmyla cestu, ktorá sa následne prepadla. Informuje o tom starosta Vrakune Martin Kuruc na sociálnej sieti.

Fínsky hokejový brankár Antti Niemi zostáva naďalej v Montreale.
S vedením Canadiens sa dohodol na novej ročnej zmluve na 950.000 amerických dolárov. Informoval o tom oficiálny portál zámorskej NHL.

Severonemecký prístav Hamburg na budúci týždeň zakáže
vjazd niektorých starších dieselových automobilov do časti mesta v rámci boja proti znečisteniu ovzdušia. Uviedli to v stredu predstavitelia mesta.

Americký organista a skladateľ Cameron Carpenter patrí k
najvýraznejším postavám súčasnej klasickej hudby. V slovenskej premiére sa 26. júla predstaví na festivale Viva Musica!.

Za predsedu libanonského parlamentu v stredu opäť zvolili
Nabíha Barrího. Barrí túto funkciu zastáva od roku 1992 a nové funkčné obdobie je preňho už šieste v poradí. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ruská banka Sberbank plánuje obmedziť aktivity v Európe.
Najväčšia ruská banka sa rozhodla predať Denizbank banke Emirates NBD, najväčšej banke v Spojených arabských emirátoch.

Slovenská tenistka Rebecca Šramková postúpila do 2. kola
kvalifikácie dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Dôchodkyňa spôsobila chaos v mestskej hromadnej doprave v
Mníchove. Po tom, čo u nej spozorovali mimoriadne vierohodne vyzerajúcu hračkársku pištoľ, znepokojení pasažieri privolali políciu, informuje agentúra DPA.

Železničná polícia vyšetruje okolnosti úmrtia 56-ročného muža z okresu
Rimavská Sobota. Bez známok života ho objavili v priestoroch bratislavskej Hlavnej stanice v stredu okolo 5. h. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Michal Szeiff.

Svetová zdravotníctva organizácia (WHO) zjednocuje úsilie
zabrániť šíreniu súčasnej epidémie eboly mimo Konžskej demokratickej republiky (KDR) s jej deviatimi susednými krajinami. Informuje o tom agentúra AP.