Práve teraz

Dohoda medzi Londýnom a Bruselom o právach občanov Európskej únie
žijúcich v Británii je na dosah, vyjadrila sa britská premiérka Theresa Mayová pred dnes sa začínajúcim summitom lídrov EÚ.

Policajný vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie v prípade pádu lampy
na kreslá sudcu Najvyššieho súdu (NS) SR Štefana Harabina a jeho právneho zástupcu v máji 2016. TASR informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

Slovenský hokejový brankár Patrik Rybár sa v utorok zapísal do dejín
českej extraligy. Brankár Mountfieldu Hradec Králové natiahol sériu bez inkasovaného gólu na 245 minút a 27 sekúnd a v historickej tabuľke sa dostal na druhé miesto.

Na Slovensku by mala vzniknúť domobrana s cieľom plniť najmä
preventívnu funkciu. V návrhu zákona s takouto iniciatívou prichádzajú poslanci ĽSNS. O právnej norme diskutuje parlament v úvode siedmeho rokovacieho dňa 21. schôdze NR SR.

Katalánsky premiér Carles Puigdemont nemieni ustúpiť
Madridu a vyhovieť jeho požiadavke, aby odvolal vyhlásenie nezávislosti Katalánska.

Úvod

Vodiči by dnes ráno mali byť na cestách opatrní.
Na celom území Slovenska sa môže vyskytovať hmla. Varuje pred tým Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Krátka jar, dlhá jeseň je názov filmu o politikovi a štátnikovi
Alexandrovi Dubčekovi, ktorý v týchto dňoch v druhej fáze nakrúcajú v Bratislave. Dokumentárna dráma má byť ľudsky presvedčivým portrétom človeka, ktorý uveril v možnosť demokratizácie režimu.

Ženy so sklerózou multiplex sa môžu stať matkami aj bez vážnejších
problémov. Tehotenstvo u pacientok s touto chorobou totiž nenesie výraznejšie riziko ako u zdravých žien, ak je dobre načasované, poukazujú lekári.

Generálny tajomník OSN António Guterres oznámil, že navštívi na
budúci týždeň Stredoafrickú republiku (SAR), aby obrátil pozornosť na tamojšie násilnosti a zhoršujúcu sa humanitárnu situáciu.

Moskva vidí rozpor medzi správou prijatou bulharským parlamentom,
v ktorej je Rusko označené za hrozbu, a zámerom bulharskej vlády posilniť bilaterálne vzťahy medzi oboma krajinami, uviedlo v stredu ruské ministerstvo zahraničných vecí

Pakistanská armáda predstavila v stredu opatrenia na zvýšenie ochrany
hranice s Afganistanom, ktoré majú obmedziť útoky militantov operujúcich v danom regióne. Nové oplotenie a strážne stanovištia rozhnevali Kábul, keďže hranicu vytýčenú ešte v 19. storočí neuznáva.

Argentínske politické strany v stredu zhodne prerušili vrcholiacu
kampaň pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami a zrušili záverečné akcie na znak solidarity s nezvestným aktivistom za práva juhoamerických Indiánov z etnika Mapuče.

Podľa premiéra Roberta Fica by sa v budúcnosti mohli nájsť v rámci
ministerstva zahraničných vecí SR tri rezidencie vo vlastníctve štátu, ktoré by boli určené na plnenie reprezentačných úloh pre prezidenta, predsedu vlády a predsedu parlamentu.

Známa maltská investigatívna novinárka Daphne Caruanová Galiziová,
ktorá zahynula v pondelok 16. októbra pri výbuchu bomby vo svojom aute počas jazdy, sa v maličkej ostrovnej krajine vŕtala v medzinárodnej spleti množstva machinácií.

Päť mŕtvych a šesť zranených si vyžiadal v stredu večer
incident v ukrajinskom Charkove, kde vozidlo narazilo do skupiny ľudí na chodníku.

Premiér Robert Fico
odmietol komentovať dnešné rozhodnutie súdu v kauze známej ako nástenkový tender. Domnieva sa však, že je našou povinnosťou ho rešpektovať.

Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja schválil zmeny vo
vedení realizačných tímov výberov do 18 a 16 rokov. Pri \"osemnástke\" skončili na vlastnú žiadosť tréner Norbert Javorčík i manažér Miroslav Lažo, ktorých nahradili Viliam Čacho a Imrich Antal.

Zomrel módny návrhár Mychael Knight, mal iba 39 rokov.
Rodáka z bavorského Norimbergu, ktorý vyrastal v americkom štáte Alabama, previezli do nemocnice v Atlante so silnými bolesťami v brušnej oblasti.

Minister hospodárstva Peter Žiga by mal podľa
opozičného poslanca Gábora Grendela preveriť aj odmenu spoločnosti MH Manažment za právne služby. Firma podľa neho vyplatila dmenu pre spoločnosť Dvorecký a partneri vo výške 7,9 milióna eur.

Národná rada SR žiada vládu, aby zaviazala ministerku spravodlivosti
Luciu Žitňanskú k predloženiu návrhu pravidiel, ktorými sa pre štátne orgány upravia transparentné zásady využívania právnych služieb advokátov zo strany štátu vrátane ich výberu a odmeňovania.