Národnom pochode za život, ktorý organizovalo Hnutie pre život ČR. Informovali o tom webové stránky Novinky.cz a Echo24.cz.

Galéria Foyer v Starom divadle Karola Spišáka
v Nitre pripravuje výtvarnú výstavu Rozhovory. Predstaví na nej tvorbu Jána Huňadyho.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov
prehrala v sobotnom zápase Turnaja piatich krajín v Poprade s rovesníkmi zo Švédska 3:5.

Slovenský hokejista Oliver Okuliar rozhodol o historickom
postupe hokejistov Hradca Králové do finále českej extraligy. V 19. minúte predĺženia rozhodujúceho siedmeho zápasu strelil víťazný gól na 2:1 na ľade Vítkovíc.

Na 11 mŕtvych stúpol počet obetí, ktoré si vyžiadalo
piatkové ruské ostreľovanie bytového domu v meste Sloviansk na východe Ukrajiny. Informuje o tom stanica Sky News.

Úvod

Tolerancia a rešpekt sú témy, na ktoré chce upriamiť pozornosť
jubilejný 10. ročník Univerzitnej noci literatúry. Na siedmich miestach budú osobnosti v utorok v Banskej Bystrici opäť čítať ukážky zo siedmich kníh vydaných menšími slovenskými vydavateľstvami.

Ukrajina uvalila v súvislosti s pretrvávajúcou vojenskou
ofenzívou Moskvy sankcie na stovky ďalších ruských firiem a jednotlivcov. Informuje o tom agentúra DPA s odvolaním sa na dekrét prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý bol zverejnený v sobotu.

Hodnotenie sudcov okresných súdov, ktoré v marci
zverejnila Transparency International Slovensko (TIS), vykazuje viaceré metodické pochybenia. Poukázal na to dočasne poverený minister spravodlivosti Viliam Karas.

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová rozhodla
o predĺžení dočasných kontrol na hraniciach s Rakúskom o ďalších šesť mesiacov. Ich platnosť by vypršala 11. mája - budú sa však naďalej vykonávať až do 11. novembra.

Futbalisti Sigmy Olomouc vyhrali v zápase 27. kola najvyššej
českej súťaže na pôde Zlína 1:0. Jediný gól vsietil Slovák Juraj Chvátal, keď prekonal krajana Mateja Rakovana v 18. minúte. Svojmu tímu tak zaistil dôležité body v boji o postup do skupiny o titul.

Novým členom výkonného výboru Slovenského atletického
zväzu (SAZ) namiesto Martina Pupiša, ktorý v závere minulého roka odstúpil z funkcie, sa stal bývalý špičkový osemstovkár Jozef Repčík.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
sa v sobotňajšom telefonáte s prezidentom Francúzska Emmanuelom Macronom poďakoval za plány Paríža ohľadom "posilnenia dôležitej podpory" v boji proti ruským inváznym silám.

Iránska polícia začala v sobotu používať na verejných
miestach tzv. inteligentné kamery určené na identifikáciu žien porušujúcich zákon o nosení hidžábu.

Najmenej traja civilisti zahynuli a množstvo ďalších utrpelo
zranenia pri sobotňajších bojoch medzi armádou a príslušníkmi polovojenských Síl rýchlej podpory (RSF) v Sudáne. Uviedli to svetové agentúry s odvolaním sa na odborový zväz sudánskych lekárov.

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) bude
užšie spolupracovať s Jednotou dôchodcov na Slovensku (JDS). Krajskí poslanci už pred časom schválili text spoločného memoranda.

Futbalisti Bayernu Mníchov remizovali v sobotňajšom
zápase 28. kola nemeckej Bundesligy doma s Hoffenheimom 1:1. Napriek tomu však zostali na čele tabuľky o dva body pred Borussiou Dortmund.

Deň modranských pivníc už 20. rok ponúkne návštevníkom
ochutnávku miestnych vín. V sobotu 22. apríla budú môcť ľudia navštíviť 40 vinárstiev, ale aj bližšie spoznať mesto.

Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov
prehrala v sobotnom zápase na Turnaji piatich krajín v Plzni s domácimi rovesníkmi z Česka 2:3 po predĺžení, keď nevyužila dvojgólový náskok.

Futbalisti Villarrealu vyšli v španielskej La Lige naprázdno
opäť po takmer dvoch mesiacoch. V dueli 29. kola podľahli doma Realu Valladolid 1:2 a ukončili šnúru šiestich ligových zápasov bez prehry.

Turecký športový gymnasta Adem Asil získal na
domácich majstrovstvách Európy v Antalyi už druhé zlato. Po úspechu vo viacboji jednotlivcov triumfoval aj na kruhoch.