< sekcia Publicistika

DEŇ ŠTVRTÝ na ZOH: Mladosť ide na to a nahnevaný Čajkovský

Na snímke dobrovoľníčka sleduje rozcvičenie športkovkyne pred kvalifikáciou snoubordistiek v disciplíne slopestyle na ZOH v Pjongčangu 11. februára 2018. Foto: TASR/AP

Celkovo mal štvrtý deň na programe podujatia v 8 odvetviach a rovnaký počet medailových rozhodnutí.

Pjongčang 13. februára (TASR) - Štvrtý klasický súťažný deň na ZOH v Pjongčangu odštartoval naplnením prvého príbehu v upútavke Olympijského informačného servisu pre akreditovaných reportérov (myInfo 2018). Americká snoubordistka Chloe Kimová získala ako 17-ročná zlatú medailu na U-rampe. Medzitým však vyšla aj negatívna správa o prvom dopingovom náleze, japonský šortrekár Kei Saito sa porúča z dejiska hier.

Celkovo mal DEŇ4 na programe podujatia v 8 odvetviach a rovnaký počet medailových rozhodnutí. Slováci bojovali na štyroch frontoch - alpskí lyžiari v kombinácii, sánkarka v 3. a 4. jazde a bežecké lyžovanie uskutočnilo šprinty oboch kategórií.

Slovenskí hokejisti absolvovali poslednú štandardnú tréningovú jednotku pred prvým zápasom na olympijskom turnaji. Ich mohutné postavy a odhodlané výrazy tváre vzbudzovali v mixzóne rešpekt u subtílnych kórejských dobrovoľníčok. Dve dievčence s veľmi kvalitne lámanou češtinou sa redaktora TASR pýtali, prečo sa ten hokejista hnevá - o nič nešlo, len "valibuk" Michal Čajkovský sa svojím hromovým hlasom pýtal na cestu do šatne. Lenže Kórejky, jedna so zázemím Dolného Kubína, sa nedali odbiť a zaujímali sa všeobecne o "vážnosť" výrazov tváre všetkých hokejistov. Prijali však vysvetlenie o koncentrácii na turnaj...

Tri príbehy OIS:

MLADOSŤ IDE NA TO:
Senzačná tínedžerka Chloe Kimová sa pokúšala stať druhou 17-ročnou snoubordovou olympijskou šampiónkou v Pjongčangu.

ZAMETACIE SNY: Vyvrcholenie curlingovej súťaže párových mixov, debutujúceho olympijského odvetvia. O zlato hrajú Švajčiarsko a Kanada.

KOMPLETIZOVANIE KOLEKCIE
: Miestni fanúšikovia majú dôvod na nervozitu, na programe je 500-ka žien, jediná šortrekárska disciplína, v ktorej Kórejská republika nemá zlato.


Vyslaní redaktori TASR P. Horváth a A. Bezák

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.