Publicistika

RADO RANČÍK otvorene: O titule s Interom, nesplnenom sne i tetovaniach

Slovenskému basketbalistovi Radoslavovi Rančíkovi bolo až na sklonku kariéry dopriate tešiť sa z titulu majstra SR. Aj o tomto úspechu sme sa s ním pred pár dňami porozprávali v štúdiu TABLET.TV.

CHMELÁR: Vidíme mŕtvych v Manchestri, ale nie tých na Blízkom východe

Kandidáti na predsedu ÚVO urobili chybu, keď pred oficiálnym vypočutím na vláde absolvovali ešte neformálne pred zástupcami MVO a najviac na to doplatil J.Méry, povedal v TABLET.TV J.Hrabko.

FEDOR: Bezpečnostné prostredie nebolo takéto nestabilné desiatky rokov

Európske štáty cítia vyššiu potrebu, aby sme kooperovali v rámci Európy. Keď budeme spolu, budeme silní, či už s Amerikou alebo bez nej, povedal v TABLET.TV poslanec Martin Fedor.

J.HRABKO komentuje návrh na zrušenie ĽS-NS: Paradox systému

Komentár Juraja Hrabka.

CHMELÁR: Kotlebovcov zákaz ĽS nezastaví, už majú pripravenú inú stranu

Podľa J. Hrabka je rozhodnutie prokurátora žiadať zákaz ĽS-NS dobrou správou, lebo podozrení z neústavnosti už bolo veľa. Koltebovci však už raz so systémom vybabrali, pripomenul pre TABLET.TV.

Pojednávanie so statikom komplexu Trinity Jánom T. odročili

Súd už raz uznal obvineného statika za vinného z prečinu všeobecného ohrozenia. Pojednávanie súd odročil na 8. augusta tohto roka.

Posvietili sme si na zuby múdrosti, toto treba o osmičkách vedieť

Osmičky nazývané aj zuby múdrosti a problémy s nimi sú témou relácie Zdravie so stomatochirurgom MUDr. Tomášom Siebertom.

Oslavy výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda budú v júli na Devíne

Podujatie bude mať štátnoreprezentačný charakter pod záštitou premiéra Roberta Fica a zúčastnia sa ho ústavní činitelia, zástupcovia diplomatického zboru či cirkevných predstaviteľov.

RUSNÁK: Úspech vojenskej nemocnice v Ružomberku závisí od odborníkov

Zoznámte sa so spinálnou neurochirurgiou. V rozhovore pre TASR o nej hovorí prednosta Neurochirurgickej kliniky Ústrednej vojenskej nemocnice SNP, FN Ružomberok - doc. MUDr. Róbert Rusnák, PhD.

Komentár Petra Hartmana: Kajínek predbehol Babiša

Komentár P. Hartmana uverejňujeme so súhlasom Českého rozhlasu Plus, ktorého je komentátorom.

R. STEER: Tvrdý brexit by bol pre britské firmy katastrofa

V rozhovore v rámci multimediálneho projektu TASR Osobnosti: tváre, myšlienky to povedal celosvetový šéf britskej stavebnej spoločnosti Gleeds Richard Steer.

TÝŽDENNÍK: Kytica pre Kaliňáka a špekulanti

To najlepšie zo tohtotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko

Nájde Svätopluk svoj meč, keď sa budú mať Slováci najhoršie?

Svätopluk - to nie je len povesť o troch prútoch. Príbehov o ňom existuje oveľa viac. Aj jeden taký, ktorý v národnostne zmiešanom Uhorsku robil zlú krv medzi ľuďmi.

Kožu treba v lete chrániť: Viete, aký ste fototyp?

Ľudia s citlivou pokožkou, malé deti a seniori by sa mali v lete chrániť pred priamym slnkom. Keď svoj pobyt pod slnečnými lúčmi preženú, striehne na nich zhubný nádor na koži - melanóm.

ZUZANA ŽIRKOVÁ exkluzívne: Z dcéry basketbalistku nechcem mať

Basketbalistka Z. Žirková opäť raz prekvapila. Po dvojnásobnom ukončení reprezentačnej kariéry si opäť na seba oblečie slovenský dres, a tak sme sa s ňou v štúdiu TABLET.TV aj o tomto porozprávali.

CHMELÁR a HRABKO: Boj bude v Bratislave, B. Bystricu hodili cez palubu

Proces verejného vypočutia kandidátov na predsedu ÚVO bude transparentný, ale keďže na konci dňa rozhodnú poslanci tajným hlasovaním, je to skôr akési „kino“, povedal v TABLET.TV J.Hrabko a E.Chmelár.

Pozor na slnko: Spálenie u detí dvojnásobne zvyšuje riziko melanómu

V ďalšej časti relácie Zdravie, venovanej koži, znamienkam a melanómom, je hosťom moderátorky Kláry Grausovej dermatovenerologička MUDr. Jana Chudíková.

Komentár Lídy Rakušanovej: Politika v pasci reality show

Komentár L. Rakušanovej uverejňujeme so súhlasom Českého rozhlasu Plus, ktorého je komentátorkou.

V. SIROTKA: Sme za 13. plat, ale o náklady sa chceme podeliť s vládou

Koaličné strany chcú meniť Zákonník práce a zaviesť aj povinný 13. plat. Zámer sa dá realizovať - povedal prezident Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov Vladimír Sirotka.

I.NESROVNAL: Mesto pri súťaži na osvetlenie nič netají, ctí však zákon

V relácii Hlavné mesto sa rozpráva moderátor Erik Máder s primátorom Bratislavy o súťaži na prevádzkovateľa verejného osvetlenia v hlavnom meste.