Regióny

Ekotopfilm prinesie do Prešova dokumentárne filmy o divokej prírode

Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm bude v Prešove v utorok a v stredu (11. - 12.12.) v kultúrnom centre Wave. V piatok 14. decembra sa presunie do Hlohovca.

Do benefície UKF sa zapoja klienti zariadení sociálnych služieb

V pondelok (10.12.) ho organizuje Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre v spolupráci s Poradenským a servisným centrom UKF.

Mikulášske plávanie si vo vodnej nádrži užila asi stovka otužilcov

Vodná nádrž Motyčky je miestom aj každoročného vianočného štefanského plávania, kde sa otužilci naštartujú nielen po fyzickej, ale i psychickej stránke do nového roka.

Košice si už prevzali titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva 2019

Mesto Košice sa o titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva uchádzalo v roku 2017, projekt Košíc bol medzinárodnou jury vybraný ako víťazný.

Záchranári pomáhali zranenej turistke v oblasti Skalky pri Kremnici

Záchranári turistke po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a zranenú nohu zafixovali.

Kostoľany nad Hornádom: Na opravu mlynu sa obci nedarí zohnať peniaze

Vodný mlyn v obci Kostoľany nad Hornádom bol postavený v 18. storočí. Po komunistickom štátnom prevrate bola mlynárska živnosť jej vtedajším majiteľom odobratá.

Levočská nemocnica sa pripravuje na vianočné sviatky

Lekári v levočskej nemocnici počas vianočných sviatkov najčastejšie ošetrujú pacientov so zlomeninami, vysokým krvným tlakom, infektmi horných a dolných dýchacích ciest či s tráviacimi ťažkosťami.

Akcia Doma Dobre poukazuje na problematiku života ľudí bez domova

Súčasťou podujatia sú aj výstavy fotiek a videoprojekcie. Vstup na koncert je podobne ako po minulé roky bezplatný. Dobrovoľným príspevkom môže verejnosť pomôcť ľuďom bez domova.

Funkcie sa v pondelok na strednom Považí ujme hneď päť primátorov

Odovzdávanie moci po komunálnych voľbách by mala sprevádzať dôstojnosť a zároveň aj dohoda medzi odchádzajúcim a prichádzajúcim starostom či primátorom

Divadlo Andreja Bagara bude verných divákov odmeňovať

DAB chce prostredníctvom vernostných kariet motivovať verejnosť k častejšej návšteve divadla.

Nový Horehronský salašnícky spolok má zachrániť zanikajúce ovčiarstvo

Prioritami spolku pre budúci rok je preto riešenie zamestnanosti, odbytu a propagácia salašníctva vrátane výrobkov a jedál z baraniny a jahňaciny.

Najvyššie ocenenia Žilinskom kraji získali lekárka či pedagóg

Ocenenia odovzdávala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová v sobotu (8.12.) v Slovenskom komornom divadle v Martine.

Pamätník na cintoríne v Stropkove symbolizuje anjelské krídla

Podobu pamätníka navrhla architekta Eva Kupčihová a tabule s menoslovom pochovaných a identifikovaných vojakov navrhol a zrealizoval vizuálny umelec, sochár Peter Beňo.

Vianočný trafo.TRH ponúkne stretnutia susedov i rozbaľovanie dačekov

Ako uviedol František Kolář z Trafačky, podujatie opäť ponúkne osobné stretnutia, rozhovory, dobrú hudbu a susedské rozbaľovanie vianočných darčekov.

Výťažok z benefičného koncertu má pomôcť onkologickým pacientom

Hospic Milosrdných sestier v Trenčíne je neštátne zdravotnícke zariadenie pre nevyliečiteľne chorých pacientov v pokročilom štádiu zväčša onkologickej choroby.

Košická škola Krosnianska je podľa inštitútu INEKO opakovane najlepšou

Škola je osobitá tým, že sa už dlhodobo systematicky venuje talentovaným deťom. V rámci programu APROGEN realizuje vzdelávanie žiakov so všeobecným intelektovým nadaním formou skupinovej integrácie.

Seminár Pamiatky Trnavy a Trnavského kraja zavŕši štvrťstoročnicu

Erik Hrnčiarik z Katedry klasickej archeológie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity sa vo svojom príspevku zameria na vývoj zástavby na území niekdajšieho Collegium Rubrorum v Trnave.

Súd bude po štvrtý raz rozhodovať v kauze bývalého viceprimátora Košíc

Mesto potrebovalo na výstavbu bytov financie zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Obžalovaní údajne prisľúbili štatutárovi spoločnosti dotácie v celkovej výške viac ako šesť miliónov eur.

V Katedrále sv. Martina sa bude slúžiť omša za darcov orgánov

Svätú omšu iniciovala Slovenská transplantologická spoločnosť.